Jablonec n.N., hala na Střelnici, 12. ledna 2019:

IMG 5263Komentář Honzy Reina:

Chodci AC Rumburk potvrdili při halovém KP v chůzi v jablonecké hale své postavení. Vlastně to bylo utkání chodců AC Rumburk s chodci Libereckého kraje! Získali jsme 5 zlatých - čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Celkem 10 medailí pro AC Rumburk z KP v chůzi je obrovský důkaz, že stále trénujeme, odhrnujeme sníh z dráhy, děláme vše pro co nejlepší výkon a stále bojujem a věříme v lepší podmínky!
Adélka Veselková - došla suvereně první na 2000 metrů a opět potvrdila, že patří k velikým nadějím této tradiční rumburské disciplíny.
Katka Nedvídková potvrzuje, že jablíčko nepadlo daleko od stromu a je první starší žákyní v tabulkách ČR na 3000m chůze! A bude to ještě lepší! Katka už dostala první pozvání na repre soustředění, na kterém bude i Anežka Drahotové!
Naďa Dušková si ve finiši vyzkoušela svou rychlost a v úžasném závěru zvítězila nad Lenkou Borovičkovou ze spřáteleného ryze chodeckého týmu SMOLA CHŮZE PRAHA.
Petr Dušek si závodem přijel zpestřit svou přípravu na halové M-ČR a suveréně zvítězil na 5000m chůze.
Martin Nedvídek odjížděl do Jablonce a nebyl rozhodnut zda bude závodit, nebo si odpočine neboť ho trápil problém s nachlazením a rýmou... Atmosféra a soupeři ho poslali na závodní dráhu a absolutně nej časem si došel pro první místo a opět skvělý čas. 
Karolína Holičová si vychodila stříbro a její výkonnost jde také nahoru. Má šanci i na medaili na M-ČR!
Sabina Krákorová je naše atletka univerzálka, takže si vedle skoku o tyči, překážkách dojde i pro medaili na KP v chůzi! V soutěžích družstev dost dobrý žolík!
Vojta Vejvančický šel první velký závod, je pořád hodně mladý, závodí za přípravky a start na KP mezi mladšími žáky byla veliká odměna za přístup v tréninku a medaile třešnička na dortu. Vojto jen tak dál!
Filip Kryštůfek si došel pro stříbrnou medaili mezi juniory a pro Fílu to byl opět testík, kolik potřebujeme naběhat, nachodit, aby byl na jaře připraven na chodecké závody pro ligové soutěže za AC v II. lize! Jdou se desítky!
Anička Horáková předvedla nádherný výkon, osobní rekord o víc je minutu, nádherný finiš a bronzová medale má cenu zlata! Pochopitelně splnila limit pro start na M-ČR, což začíná být pro mnohé chodce mimo AC Rumburk velmi těžké a složité! Limity jsou nastaveny vysoko! To, že vezeme do Rumburku 10 medailí je díky práci trenérů - díky. Pracujeme stále a výborně - trenéři - Miloš Dušek, Martin Nedvídek a Míla Reinová. Díky a těšíme se na další skvělé závody a medaile z M-ČR.  VÝSLEDKY

Berlin, Rudolf-Harbig-Halle, 13. ledna 2019:

IMG 7840Otevřené halové Mistrovství Berlínska a Brandenburska v chůzi všech kategorií se konalo v rekonstruované (předtím zde byl tábor pro uprchlíky) hale Rudolfa Harbiga v Berlíně, na novém 200m oválu, bez převýšení v zatáčkách. Všechny veteránské kategorie a ženy závodily na trati 3.000m, muži na 5.000m. Překvapivě jediným zahraničním závodníkem (jednalo se o OPEN závody) byl Pepa Smola, který si z plného zimního tréninku zazávodil na trati 5.000m chůze. 

Celkový obsáhlý komentář k tomuto závodu bude zajisté uveden na stránkách www.geherpokal.de, po jeho zveřejnění přineseme jeho zkrácený překlad z němčiny do češtiny.

VÝSLEDKY

 

Praha, hala Strahov, 13. ledna 2019:

V rámci Přeboru Středočeského kraje se šel v pražské hale na Strahově OPEN závod na 3.000m chůze.  Z tohoto závodu nám nepřišel žádný příspěvek, takže odkazujeme pouze na  VÝSLEDKY.