Yohann Diniz

Yohann Diniz a newfeel

NewfeelJen málokdo by se pokusil vrátit do světa velké atletiky, pokud by si ve čtyřiceti letech přivodil vážné zranění. To však není případ světového rekordmana v chodecké padesátce Yohanna Dinize z Francie, který je známý tím, že se umí odrážet od svých neúspěchů ke špičkovým výkonům. Přesně tak tomu bylo například po olympijských hrách v Riu, tehdy vstupoval do závodu jako jeden z hlavních favoritů. Již od startu zvolil závratné tempo, což se mu také vymstilo, když hned několikrát málem zkolaboval a do cíle doklopýtal na osmém místě. O rok později na mistrovství světa to byl úplně jiný příběh. Tentokrát svým soupeřům nedal nejmenší šanci a jasně dominoval. Do cíle došel vítězně v druhém nejrychlejším čase historie 3:33:12. Rychlejší byl pouze on sám při svém světovém rekordu v roce 2014. V devětatřiceti letech se tak mohl radovat ze svého prvního titulu mistra světa.

Jeho hlavním cílem pro rok 2018 bylo uspět na mistrovství Evropy v Berlíně. Příprava šla podle plánu až do července, kdy přišla zlomenina pánve, která zmařila jeho naděje směrem ke kontinentálnímu vrcholu. Přesto se nevzdává a vrátil se do tréninku s jedinou vidinou a tou je obhajoba mistrovského titulu na světovém šampionátu v Dauhá. V té době mu bude již 41 let a kromě věku bude jeho velkým soupeřem jistě i olympijský vítěz z Ria Matěj Tóth ze Slovenska.

Mimochodem ty jeho boty "Dinizovky" jsou naprostá bomba, pohodlné, měkké, netlačí a to hlavní: chodí skoro sami!!  https://www.decathlon.cz/obuv-rw-900-zluto-modra-id_8403073.html.  Však se budete moci již brzy přesvědčit, jak náramně chodí!