EUROPA CHALLENGE 2018 - VÝSLEDKY  

 

 

V celkovém pořadí letošního EUROPA - CHALLENGE 2018 má Česká republika mezi nejlepší dvanáctkou (myšleno ne plzeňskou..., ale bodla by...) hned tři závodníky! Na 2. místě Anežka Drahotová posbírala letos celkem vynikajících 683 bodů a skončila tak stějně jako na ME v Berlíně stříbrná!! Gratulujeme!! Na 10.příčce Lukáš Gdula dosáhnul na nádherných 607 bodů a na 12.místě Pepa Smola s 575 body. Do první padesátky se z českých závodníků dostaly jěště Lenka Borovičková (35.místo, 499 bodů), Martin Nedvídek (39.místo, 479 bodů), Vladimír Kánský (49.místo, 453bodů). Celkem bylo hodnoceno 768 chodců a chodkyň z celé Evropy!!!

CELKOVÉ POŘADÍ EUROPA CHALLENGE 2018, stav k 4.11.2018

Bodovací systém Europa Challenge fungující již mnoho let, byl vymyšlen známým německým chodeckým expertem  Udo Schaefferem. Systém spočívá v bodovém hodnocení celkem 6 nejlepších výkonů v daném roce z velmi široce vybraných závodů, které jsou do seriálu Europa Challenge zařazeny. Do seriálu závodů Europa Challenge jsou v Ćeské republice zařazeny následující chodecké závody  a mítingy (nikoliv pouťáky!): Poděbrady, Olomouc, Rumburk, Šluknov a Pražská chodecká hodinovka. Systém umožňuje bodové ohodnotit každý výkon závodníka v daném závodě podle délky daného závodu (od 1km po 50km) v závislosti na věku - viz níže bodovací tabulky. Jedná se o naprosto jedinečný a spravedlivý systém zohledňující dosažený výkon!!! Tento unikátní systém tak navíc umožňuje srovnání všech napříč celým věkovým spektrem závodníků, tzn od mládežníků po veterány.Jedná se o absolutně nejlepší srovnání výkonů všech včetně samozřejmě těch nejlepších z nejlepších. Bodová hranice 100 a více bodů dosažená v jednom závodě, je povážována za hranici výborného výkonu. Což znamená, že  ten kdo dosáhne za rok celkových 600 a více bodů může se právem považovat za předního chodce či chodkyni naší disciplíny. Každy si to může vyzkoušet i "nanečisto", když si otevře níže uvedené bodovací tabulky a uvidí jak na tom je, avšak pozor!!!, navíc musí být komplexní a mít formu alespoň po celý jeden rok, zdaleka nestačí "zazářit" v jednom závodě, ale musí být hodně hodně dobrý celou sezonu! A o tom to celé je! Takže, kdo chce může do boje.

Na závěr máme nejen pro české závodníky velmi dobrou zprávu - na tomto principu připravujeme "SMOLA Challenge Czech Republic" s příslušným vyhodnocením z okruhu českých závodů a mítingů. Podrobnosti a podmínky sdělíme, jakmile budeme připraveni okruh spustit! Chvíli to jěště potrvá, takže prosíme o trpělivost a taky by se kromě těch 99% kritiků hodil někdo z toho 1%, kdo by nám chtěl pomoci a chtěl pracovat a ne stát v té nekonečné řadě "nemakačenků", "ignorantů"  a "věčných kritiků".

Bodovací tabulky:  5km až 20km     25km až 50km     1km až 3km