Łukasz GdulaUrodzony w 1991 roku - reprezentant Czech w lekkiej atletyce, członek VSC MŠMT ČR, startuje w Hvězdzie Pardubice.

Lukáš jest bardzo konserwatywnym człowiekiem, zdecydowanym, wytrwałym i pracowitym zawodnikiem. W tym roku, 2013, zaczął się rozwijać i zaczął wykorzystywać swoją pracę szkoleniową z poprzednich lat. Zajął 7. miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 23 w lekkiej atletyce w Tampere w wyścigu pieszym na 20 km. Nie zawiódł podczas Pucharu Europy w Dudincach. Obronił ubiegłoroczny tytuł mistrza Czech na 50 km w marszu, ustanawiając nowy osobisty rekord, a 14 dni później dodał brąz na torze 20 km.

Swoją kadrę narodową startował na Mistrzostwach Świata Juniorów w Meksyku oraz na MSJ w Kanadzie w 2010 roku. Na torze 10 km nie spodziewano się po nim cudów, bo od początku wiadomo, że Gdulik jest typem zawodnika wytrzymałościowego na 50 km. Przypomina Holušę z wieloma cechami ludzkimi i sportowymi. W 2011 roku Lukáš był niesamowicie zmartwiony. Jednocześnie przygotowania przez cały rok w okresie zimowym, wiosenno-letnim były wymagające i na pewno niczego nie oszukiwały ani nie zaniedbywały. Być może jedynym pozytywnym wynikiem wyścigu było to, że Lukáš wygrał wszystkie wyścigi na 5 km w lidze. Zdecydowanie nie był zadowolony ze srebra z M-CR na 50 km, a zwłaszcza z ostatnim czasem, a nawet na 20 km torów cierpiał. Udało mu się nie zwolnić w treningu i uważał, że musi się zepsuć. Dopiero teraz jesień zabłysnęła na lepsze czasy. Lukáš stanął na skraju Naumburga o 1:30 i znalazł się na czele czeskich stolików.

W 2012 roku Lukáš kontynuował swój solidny jesienny występ i pokonał 20 km w pierwszym wyścigu w Lugano 1:28:34, a w następnym tygodniu w Dudincach wygrał krajowe mistrzostwa na 50 km z czasem 4:14:56. Oba te występy zapewniły mu start w Mistrzostwach Świata w chodzeniu w Sarańsku w Rosji, gdzie w połowie maja wystartował na 50-kilometrowym torze. W światowych zawodach i trudnych klimatycznie warunkach Lukáš był najmłodszym startującym z więcej niż ułożonego pola startowego. Udało mu się skoncentrować na wyścigu i tylko nieznacznie pozostawał w tyle za swoim OR. Z czasem 4:16:05 dojechał do mety na 53. miejscu i pokonał długą kolejkę lepszych przeciwników na papierze. Wygrał także 2 ekstraligowe wyścigi chodu i powtórzył zwycięstwo w finale drużynowych mistrzostw Czech.

Rok 2018 - osiągnięto ostry limit 50 km na Mistrzostwach Europy w Berlinie !!!

WIOSENNY BLOK WYŚCIGOWY ROKU 2018:

LUGANO TROPHY - Memoriał Albisetti 11 marca 2018 r.
10. miejsce 20km ch - 1:27:23

DUDIŃSKÁ 50ka - spotkanie EAA 24 marca 2018
8. miejsce 50km - 4:03:39 (ostry limit na ME Berlin) !!!

pieszy pieszy OLOMOUC 29 marca 2018 r.
4 miejsce na 10km – 43:31

PODĚBRADY - spotkanie EAA, M-CR na 20km i międzystanowy multi-mecz 7 kwietnia 2018
tytuł mistrzowski M-CR, ranking ogólny: 28 miejsce 20km ch- 1:31:04

IAAF Race Walking Team Championships - China Taicang 5-6 maja 2018 r.
Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzeniu w Chinach w Taicang (przedmieście Szanghaju)