Chodecké kalendáře na rok 2019 od GEHER-TEAM Deutschland již k dispozici

Kalender Geher Team 2019 0212Kalender Geher Team 2019 0213Tak jako již tradičně i na rok 2019 vydal GEHER-TEAM Deutschland chodecké kalendáře s moc pěknými barevnými fotkami zachycujícími průběžně veškeré důležité mezinárodní závody roku 2019: Poděbrady, Taicang, Naumburg, Alicante, Berlin atd.

Kalendáře jsou k dostání za cenu 15,-eur/1ks plus poštovné. Kdo má zájem může si je objednat buď na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Množství kalendářů je omezené.

      

Nejlepší české atletky se proměnily v pěvecké trio Black Milk

Šestapadesátý ročník ankety Českého atletického svazu „Atlet roku“ ovládla poprvé v kariéře oštěpařka Nikola Ogrodníková. Juniorkou roku byla vyhlášena tyčkařka Amálie Švábíková. Objevem roku se stal půlkař Lukáš Hodboď a ocenění pro nejlepšího trenéra roku si odnesl Rudolf Černý.

18 atro 0351Druhou příčku obsadila chodkyně Anežka Drahotová. Ta se v loňském roce trápila, ale letošní sezóna byla v jejím podání úplně o něčem jiném. Hned v jejím úvodu si došla pro druhá místa v Luganu a Dudincích. Z mistrovství světa družstev, které se konalo v čínském Tchaj-Changu si odvezla šestou příčku za velmi slušný čas 1:28:40. Na mistrovství Evropy v Berlíně pak bojovala až do posledních kilometrů o titul kontinentální šampionky. Nakonec z toho byla stříbrná medaile v dalším vynikajícím výkonu 1:27:03 a Anežka tak navázala na svůj čtyři roky starý bronzový úspěch z ME v Curychu. V letošních světových statistikách figuruje svěřenkyně trenéra Pitáka na páté příčce. Anežka byla v minulosti dvakrát vyhlášena juniorkou roku a v hlavní kategorii pro ni bylo doposud maximem páté místo z roku 2014.

V sezoně 2018 to byly pouze ženy, kdo zařídil pro českou atletiku přísun medailí z berlínského mistrovství Evropy. Oštěpařka Nikola Ogrodníková a chodkyně Anežka Drahotová vybojovaly stříbro, maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová bronz.

V anketě se díky tomu prosadily na 1., 2. a 4. místo. Pouze třetí koulař Staněk narušil ženskou hegemonii.

Všechny tři ženy se sešly na pódiu ještě předtím, než byly výsledky odtajněny. Organizátoři se rozhodli pokračovat v tradici, kdy se o pěvecké vložky při slavnostním večeru starají i sami atleti. Tak se v minulosti představili Jaroslav Bába, Petr Svoboda, čtvrtkařská štafeta Rychlých holek, Barbora Špotáková či Jakub Vadlejch. Tentokrát trio českých medailistek vystoupilo s upraveným textem písně Sedmkrát, která se v roce 2003 stala titulním songem stejnojmenného alba skupiny Black Milk, tedy Terezy Černochové, Terezy Kerndlové a Heleny Zeťové.

ANEŽKA DRAHOTOVÁ: Chůze nebo běh? Není mi do cvalu A tak jsem si vybrala A spěchám pomalu Kolikrát? Vždy v týdnu sedmkrát. Sedmkrát.

EUROPA CHALLENGE 2018 - VÝSLEDKY  

 

 

V celkovém pořadí letošního EUROPA - CHALLENGE 2018 má Česká republika mezi nejlepší dvanáctkou (myšleno ne plzeňskou..., ale bodla by...) hned tři závodníky! Na 2. místě Anežka Drahotová posbírala letos celkem vynikajících 683 bodů a skončila tak stějně jako na ME v Berlíně stříbrná!! Gratulujeme!! Na 10.příčce Lukáš Gdula dosáhnul na nádherných 607 bodů a na 12.místě Pepa Smola s 575 body. Do první padesátky se z českých závodníků dostaly jěště Lenka Borovičková (35.místo, 499 bodů), Martin Nedvídek (39.místo, 479 bodů), Vladimír Kánský (49.místo, 453bodů). Celkem bylo hodnoceno 768 chodců a chodkyň z celé Evropy!!!

CELKOVÉ POŘADÍ EUROPA CHALLENGE 2018, stav k 4.11.2018

Bodovací systém Europa Challenge fungující již mnoho let, byl vymyšlen známým německým chodeckým expertem  Udo Schaefferem. Systém spočívá v bodovém hodnocení celkem 6 nejlepších výkonů v daném roce z velmi široce vybraných závodů, které jsou do seriálu Europa Challenge zařazeny. Do seriálu závodů Europa Challenge jsou v Ćeské republice zařazeny následující chodecké závody  a mítingy (nikoliv pouťáky!): Poděbrady, Olomouc, Rumburk, Šluknov a Pražská chodecká hodinovka. Systém umožňuje bodové ohodnotit každý výkon závodníka v daném závodě podle délky daného závodu (od 1km po 50km) v závislosti na věku - viz níže bodovací tabulky. Jedná se o naprosto jedinečný a spravedlivý systém zohledňující dosažený výkon!!! Tento unikátní systém tak navíc umožňuje srovnání všech napříč celým věkovým spektrem závodníků, tzn od mládežníků po veterány.Jedná se o absolutně nejlepší srovnání výkonů všech včetně samozřejmě těch nejlepších z nejlepších. Bodová hranice 100 a více bodů dosažená v jednom závodě, je povážována za hranici výborného výkonu. Což znamená, že  ten kdo dosáhne za rok celkových 600 a více bodů může se právem považovat za předního chodce či chodkyni naší disciplíny. Každy si to může vyzkoušet i "nanečisto", když si otevře níže uvedené bodovací tabulky a uvidí jak na tom je, avšak pozor!!!, navíc musí být komplexní a mít formu alespoň po celý jeden rok, zdaleka nestačí "zazářit" v jednom závodě, ale musí být hodně hodně dobrý celou sezonu! A o tom to celé je! Takže, kdo chce může do boje.

Na závěr máme nejen pro české závodníky velmi dobrou zprávu - na tomto principu připravujeme "SMOLA Challenge Czech Republic" s příslušným vyhodnocením z okruhu českých závodů a mítingů. Podrobnosti a podmínky sdělíme, jakmile budeme připraveni okruh spustit! Chvíli to jěště potrvá, takže prosíme o trpělivost a taky by se kromě těch 99% kritiků hodil někdo z toho 1%, kdo by nám chtěl pomoci a chtěl pracovat a ne stát v té nekonečné řadě "nemakačenků", "ignorantů"  a "věčných kritiků".

Bodovací tabulky:  5km až 20km     25km až 50km     1km až 3km

Víme to jako první!!! Lugano Trophy Memorial Mario Albisetti - 16.ročník, 17.březen 2019 

Tradiční "Lugano Trophy Memorial Mario Albisetti"  - 16.ročník,  se v roce 2019 uskuteční v neděli 17.března 2019. Čeká se jěště na potvrzení od Města Lugano, kvůli uzavření hlavní třídy na straně u jezera.

20180311 lugano trophy jgenet 3636Dear Josef and Ivo,

As we discussed on the phone last week, I met today the other members of the LOC. I can then confirm that «Lugano Trophy – Memorial Mario Albisetti» will take place as usual mid of March also in 2019.

We are still waiting the confirmation of the Municipality of Lugano for closing the main road on the lakeside on Sunday morning, March 17th 2019, but we are almost convinced that they will do it.

The meeting will be inserted in the international calendar of EAA and IAAF and will be valid for qualifying for the main walking events of next year (international judges, official measurement of the circuit and doping controls).

Looking forward to host also the Czech National Team in Lugano, I wish you all the best for Christmas and the end of 2018.

Best regards

Daniele

Daniele Albisetti

Chodecké tabulky ČR 2018 po Pražské chodecké hodinovce k 20.10.2018 / List for the Czech Republic Race Walker after Prag Stundengehen 20.10.2018

CHODECKÉ TABULKY ČR 2018 v PDF verzi / List for the Czech Republic Race Walker 2018 PDF Version

Halový mítink s chodeckými závody, sobota 17.listopadu 2018, ERFURT

V sobotu 17. listopadu 2018 se k zahájení halové sezony koná tradiční  Regionální mítink ASV Erfurt se zajímavými chodeckými závody. Budou zde opět  poctěni chodci za jejich sportovní výkony za celý rok 2018 v různých hodnoceních od GEHSPORTNETZWERK (GSN) což je oficiální německá organizace tzv. chodecká síť . Poctěni můžou být přirozeně pouze atleti, kteří do Erfurtu přijedou. Po závodech bude připraven také tradiční “Stůl štamgastů” u kterého se bude mimo jiné hovořit o nadcházející sezóně a chodeckých závodech v roce 2019. To jsou všechno důvody, proč se vydat do Erfurtu! Níže přikládáme propozice.

 PROPOZICE

Kam se potácí česká chůze?

Přemýšlel jsem, jak mám nadepsat svoji úvahu nad stavem české chůze a nenapadl mě výstižnější nadpis. A buďme rádi, že díky Anežce se zatím stále ještě potácíme. Protože nebýt Anežky, už bychom se dopotáceli.

Začneme tedy tím, co se podařilo. ME v Berlíně. Poměrně „hodné“ limity letos na berlínský start poslaly nebývale početnou atletickou výpravu. Mezi nimi naštěstí nechyběli dva zástupci naší disciplíny Anežka Drahotová a Lukáš Gdula.

Pražská hodinovka 2018 2473Po loňském trápení je Anežka, naše chodecká jednička, opět zdravotně v pořádku a po bloku víc než solidně odejitých závodů, uzavřela jaro 6.místem (2.Evropanka) časem 1:28:40 na MS týmů v čínském Taicangu. V Berlíně se znovu odhodlaně poprala s mezinárodní konkurencí, nebojácně bojovala o vítězství a její způsob závodění, to byla prostě fantazie. Španělka Perezová bohužel byla v koncovce lepší, ale stříbro Anežce rozhodně slušelo a o české chůzi bylo slyšet. Lukáš odevzdal svůj lepší standard a pochválit ho musím zejména za opakované „návraty“ do závodu potom, co se mu nevyhnuly ve velkém vedru, které Lukáš zrovna nemiluje, krize.

Těžko se ale můžeme za celkový stav naší disciplíny chválit. Před ME totiž proběhla mládežnická měření sil MS týmů juniorů, ME17, MS19 i další soutěže a nejenže jsme zde neměli jediného zástupce, my svojí českou, byť mistrovskou medailovou úrovní, ani náhodou nedohlédneme na minimální výkonnost potřebnou k netragickému mezinárodnímu vystoupení. Už dubnové MU v Poděbradech nám nastavilo zrcadlo, ale my si radši stále budeme nalhávat, že s mládeží pracujeme dobře a vše je v nejlepším pořádku.