lukas gdulaNarodený 1991 - reprezentant SR v atletike, člen VSC MŠ SR, preteká za Hviezdu Pardubice.

Lukáš je veľmi konzervatívny človek, cieľavedomý, vytrvalý a pracovitý pretekár. V tomto roku 2013 sa mu začalo závodne dariť a začal zúročovať svoju tréningovú prácu minulých rokov. Došiel na 7. mieste pri atletických majstrovstvách Európy do 23. rokov v Tampere v chodeckom závode na 20km. Nesklamal ani pri európskom pohári v Dudinciach. Obhájil minuloročný český majstrovský titul v chôdzi na 50km v novom osobnom rekorde ao 14 dní neskôr pridal bronz na 20km trati.

Reprezentačnú kariéru zahajoval na SP juniorov v Mexiku aj na MSJ v Kanade v r. 2010. Na 10 km trate sa od neho nečakali zázraky, pretože od začiatku je jasné, že Gdulik je typom vytrvalca na 50 km. Mnohými ľudskými i športovými vlastnosťami pripomína Holušu. V roku 2011 sa Lukáš neuveriteľne trápil. Pritom príprava v priebehu celého roka v zime, na jar aj v lete bola náročná a určite nič neoklamal a nezanedbal. Snáď jediným závodným pozitívom bolo, že Lukáš vyhrával všetky ligové 5 km preteky. So striebrom z M-SR na 50 km a hlavne s výsledným časom rozhodne spokojný nebol a aj na 20 km tratiach to bolo utrpenie. V tréningu dokázal nepoľaviť a veriť tomu, že sa to musí zlomiť. Až teraz na jeseň sa blyslo na lepšie časy. Lukáš v Naumburgu zašliapal dvadsiatku na hrane 1:30 ha dostal sa do vedenia českých tabuliek.

V roku 2012 Lukáš nadviazal na solídnu jesennú výkonnosť a na 20 km zašliapal hneď v prvých pretekoch v Lugane 1:28:34 a ďalší týždeň v Dudinciach vyhral republikový šampionát na 50km časom 4:14:56. Oba tieto výkony mu zaistili štart na SP v chôdzi v ruskom Saransku, kde štartoval v polovici mája na 50 km trati. Vo svetovej konkurencii a klimaticky ťažkých podmienkach bol Lukáš najmladším štartujúcim z viac ako stohlavého štartového poľa. Dokázal sa na preteky sústrediť a zaostal len nepatrne za svojim OR. Časom 4:16:05 došiel do cieľa na 53. mieste a porazil dlhý rad papierovo lepších súperov. Ďalej vyhral 2 extraligové chodecké preteky a vo finále majstrovstiev SR družstiev víťazstvo zopakoval.

Rok 2018 - splnený ostrý limit na 50km na ME Berlin!!!