5.000m chôdze na dráhe - Praha-Děkanka, Liberec, Hodonín, Cheb, 3. - 4. septembra 2022
Z ligových baráží a finále extraligy, ktoré sa uskutočnili cez uplynulý víkend, sme zostavili veľmi zaujímavú celkovú tabuľku poradia podľa dosiahnutých výkonov na 5.000m chôdze na dráhe. V ženách je odstup našich elitných pretekárok Martínkovej a Ďurdiakovej od zvyšku štartového poľa obrovský. Naopak v mužoch tomu tak prekvapivo nie je (Morvay je pretekár zo Slovenska hosťujúci za Pardubice).
disciplína | Poradie | Pretekár | Ročník | Oddiel/štát | Výkon |
chôdza dráha 5000 m Muži | |||||
1. | Morvay Michal | 96 | Hviezda Pardubice zs | 20:40.54 | |
2. | Hlaváč Vít | 97 | AC TEPO Kladno | 21:04.25 | |
3. | Zajačik Adam | 03 | SSK Vítkovice, zs | 22:10.77 | |
4. | Morávok Jaromír | 03 | AK ŠKODA Plzeň | 22:43.58 | |
5. | Kolár Rostislav | 87 | SK Hranice, zs | 22:45.67 | |
6. | Gdula Lukáš | 91 | Hviezda Pardubice zs | 23:19.95 | |
7. | Kukla Albert | 05 | SK Jeseniova | 23:38.09 | |
8. | Hlavenka Tomáš | 77 | AC Moravská Slavia Brno, spolok | 24:00.28 | |
9. | Hanyk Roman | 04 | AC Turnov, zs | 24:20.25 | |
10. | Kolár Václav | 89 | AC Slovan Liberec, zs | 24:24.67 | |
11. | Lapka Miloslav | 57 | TJ Sokol České Budejovice | 24:32.62 | |
12. | Malysa Alexandr | 97 | VSK Univerzita Brno | 26:21.92 | |
13. | Suchý Pavol | 77 | SK Štyri Dvory České Budejovice | 27:03.08 | |
14. | Klazár Filip | 06 | AC Turnov, zs | 27:03.52 | |
15. | Čierny Jaroslav | 86 | TJ LIAZ Jablonec n/N., zs | 27:32.56 | |
16. | Veselúš Filip | 95 | VSK Univerzita Brno | 27:46.68 | |
17. | Režábok Michal | 93 | Spartak Praha 4 | 28:06.45 | |
18. | Fliegel Miroslav | 54 | PSK Olymp Praha, zs | 29:05.35 | |
19. | Havránok Peter | 84 | SK Hranice, zs | 29:15.92 | |
20. | Hevessy Karel | 98 | AC TEPO Kladno | 29:32.32 | |
21. | Vojtíšek Tomáš | 73 | AC Moravská Slavia Brno, spolok | 29:37.28 | |
22. | Ernst Oliver | 91 | SK Štyri Dvory České Budejovice | 30:06.71 | |
23. | Hejčl Matěj | 06 | TJ Iskra Otrokovice | 30:26.34 | |
24. | Nejedlý Matej | 05 | SK Štyri Dvory České Budejovice | 30:40.93 | |
25. | Janoušek Jiří | 51 | TJ Iskra Otrokovice | 32:03.70 | |
26. | Šimonek Pavol | 66 | Hviezda Pardubice zs | 33:00.04 | |
27. | Stejskal Ladislav | 77 | SK Štyri Dvory České Budejovice | 36:32.74 | |
28. | Vladyka Vít | 01 | AC Sparta Praha | DQ | |
29. | Kadala Jan | 04 | Športový klub Přerov 1908 zs | DQ | |
chôdza dráha 5000 m Ženy | |||||
1. | Martínková Eliška | 02 | AK Olymp Brno, spolok | 23:02.18 | |
2. | Ďurdiaková Tereza | 91 | AK Olymp Brno, spolok | 23:46.77 | |
3. | Hlaváčová Klára | 03 | AC TEPO Kladno | 26:24.89 | |
4. | Franklová Alžbeta | 05 | SK Jeseniova | 26:57.66 | |
5. | Žigmundová Jana | 02 | AK ŠKODA Plzeň | 27:46.46 | |
6. | Petříková Johana | 02 | Spartak Praha 4 | 27:58.37 | |
7. | Bakliková Michaela | 01 | AK ŠKODA Plzeň | 28:06.56 | |
8. | Borovičková Lenka | 73 | SK Nové Mesto nad Metují | 28:13.20 | |
9. | Krinwaldová Lucia | 05 | AC Mladá Boleslav zs | 28:47.58 | |
10. | Bugárová Nelly | 01 | AK ŠKODA Plzeň | 29:37.93 | |
11. | Kyselicová Ema | 06 | Spartak Praha 4 | 30:20.79 | |
12. | Scholzeová Veronika | 98 | SK Nové Mesto nad Metují | 30:21.44 | |
13. | Piatková Aneta | 05 | Atletická akadémia Zlínskeho kraja, zs | 34:27.00 | |
14. | Nováková Petra | 99 | Atletická akadémia Zlínskeho kraja, zs | 34:28.03 | |
15. | Halasová Anna | 03 | TJ Sokol Opava | 34:31.12 | |
16. | Matelová Lenka | 02 | Atletická akadémia Zlínskeho kraja, zs | 35:22.49 | |
17. | Vasilevová Nela | 03 | AC Sparta Praha | 36:21.53 | |
18. | Skalíková Julie | 03 | Atletická akadémia Zlínskeho kraja, zs | 39:21.73 |