ČIERNY NA "ZÁHORÁCKEJ DVADSIATKE" ​​PREKAZIL ÚRADNÍKOVI "ZLATÝ HATRICK", OLIANOVSKÁ ZLEPŠILA REKORD MÍTINKU. 

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY / ERGEBNISSE

53. ročník najstarších slovenských chodeckých pretekov "Záhorácka dvadsiatka" („Z 20“) v Borskom Mikuláši, ktorý mal tentoraz bronzový štatút seriálu World Athletics race Walking Tour vyhrali Dominik Čierny z banskobystrickej Dukly a Ukrajinka Ľudmila Oľianovská.

Čierny, ktorý už má istý štart na MS 2022 v Eugene na 35 km, triumfoval na 10 km v osobnom rekorde 41:37 min (zlepšil sa o 1sek!), vicemajsterka Európy 2014 a bronzová z MS 2015 na 20 km. mítingu a 42:57 min. Na 5.mieste došla česká reprezentantka Tereza Ďurďiaková 48:19.

Čierny, zverenec Romana Benčíka, si vybojoval druhý titul majstra Slovenska v kariére. Druhý celkovo skončil Miroslav Úradník (42:03), ktorému nevyšla snaha o "zlatý hatrik" na "Z 20" a štvrtý titul v rade na 10 km. Tretí došiel do cieľa český reprezentant Vít Hlaváč 42: 18, nasledovaný ďalším českým (juniorským) reprezentantom Jaromírom Morávkom 44: 21.

Zahoracka 2022 Uradnik cerny Hlavac orez 660x400FAKTY Z BORSKÉHO MIKULÁŠE:

10 KILOMETROV:

Muži – absolútne poradie: 1. D. Čierny 41:37, 2. Úradník (obaja ŠK Dukla oz B. Bystrica) 42:03, 3. Hlaváč 42:18, 4. Morávek (obaja SR) 44:21, 5. Papastergiou (Gréc.) 45:42, 6. N. Tóth (Maď.) 46:38, 7. Mencel (AK ZŤS Martin) 47:37, 8. Duda (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 47:57.

M-SR: 1. D. Čierny 41:37, 2. Úradník (obaja ŠK Dukla oz B. Bystrica) 42:03, 3. Mencel (AK ZŤS Martin) 47:37.

Juniori: 1. Morávek (ČR) 44:21, 2. Papastergiou (Gréc.) 45:42, 3. Hanyk (ČR) 53:40.

Ženy – absolútne poradie: 1. Oľanovská 42:57 - rekord pretekov, 2. Ševčuková (obe Ukr.) 44:19, 3. Mirotvorcevová (Est.) 46:55, 4. Burzalová (Dukla) 48:11, 5. Ďurdiaková (ČR) 48 :19, 6. Ragasová (AK Spartak Dubnica) 50:12, 7. Žiarska (Dukla) 51:24, 8. Kovalová (Ukr.) 51:38.

M-SR: 1. Burzalová (Dukla) 48:11, 2. Ragasová (AK Spartak Dubnica) 50:12, 3. Žiarska (Dukla) 51:24.

Juniorky: 1. Karlsenová (Nór.) 51:06, 2. Hlaváčová (ČR) 54:17, 3. Avenová (ŠK ŠOG Nitra) 55:09.

5 KILOMETROV:

Dorastenci: 1. Krestianko 23:38, 2. J. Bátovský (obaja ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 23:56.

Dorastenky: 1. Franklová 26:39, 2. Pittnerová (obe SR) 27:13, 3. T. Indrišková (Slávia Trnava) 29:18.