Halovými majstrami SR v chôdzi na 5000m v junioroch Jaromír Morávek 21:28.29, v dorastencoch Roman Hanyk 24:53.39, v juniorkách na 3000m veľké prekvapenie Klára Hlaváčová 14:24.93 av dorastenkách 14 Ema Kli. Všetci pretekári si zašli vysoko kvalitné nové osobné rekordy!

210306 hôr atletika gigant 143Hodnotenie výsledkov z trénerského hľadiska dá očakávať od zväzovej trénerky Kataríny Čermákovej. Pretekov sa zúčastnilo celkom 22 chodkýň a chodcov (9 dorasteniek, 6 junioriek na 3 000 m, 4 juniori a traja dorastenci na 5 000 m). Tak nízky počet (povolené bolo pre každú kategóriu 12 osôb) bol daný jednak minimálnym počtom pravidelne trénujúcich juniorov a dorastencov, kedy u dievčat je stav predsa len lepší, jednak obavami niektorých z cestovania do Ostravy pri pandémii. Časy je potrebné hodnotiť s ohľadom na možnosti tréningu počas pandémie, ktoré sa mohli podľa miest veľmi líšiť.

Medzi dorastenkami bola úplne suverénna Ema Klimentová, 05, AK Šternberk, tréneri M. a J. Sadilovej, v kvalitnom čase 14:59.48 min (OR o 16 s). Za ňou spočiatku bojovala o medailové umiestnenie štvorice Alžbeta Franklová, 05, SK Jeseniova, tréner V. Molva, Katka Nedvídková, 04, AC Rumburk, tréner M. Nedvídek, Lucia Krinwaldová, 05, AC Mladá Boleslav, tréner J. , 05, AC Rumburk, tréner J. Rein. Čoskoro unikla Nedvídková (druhá za 15:50.23 min - OR o 9 s), nasledovaná Krinwaldovú (tretia za 15:55.15 min), postupne strácali ďalšie dve av závere pretekov sa Horáková (štvrtá za 16:14.73 min – OR o 25 s) dostala pred Franklovou (piata za 16:16.78 min). S odstupom 80 s výbojovala šieste miesto Anna Výmolová, 05, Slezan Frýdek-Místek, tréner J Nejezchleba (17:36.73 min). Na ôsmom mieste došli svoje vôbec prvé preteky Tereza Mrázková, 04, Atletika Havířov 1965, tréner J. Polášek (18:18.64 min OR).

V kategóriu junioriek kraľovala od štartu neohrozene Eliška Martínková, 02, AC Turnov, trénerka K. Čermáková, ktorá mala v cieli čas medzinárodnej úrovne tesne pod 13 minút; tam však bola diskvalifikovaná. Na druhom mieste išla Klára Hlaváčová, 03, AC TEPO Kladno, tréner J. Klesnil, ktorá po vyradení Martínkovej získala majstrovský titul v kvalitnom čase 14:24.93 min (OR o 64 s); Jane Žigmundové, 02, AC Turnov, trénerka K. Čermáková, sa ju nepodarilo dostihnúť a brala striebro za čas 14:41.72 min. Bronzová medaila pripadla s priepastným odstupom 3:11 min Hane Kopelové, 03, Slezan Frýdek-Místek, tréner J. Nejezchleba, časom 17:52.08 min.

Juniorom vládol od začiatku Jaromír Morávok, 03, SMOLA CHUZE Praha, trénerka K. Maternová, ktorý zvíťazil vo vynikajúcom čase 21:28.29 min (OR o 18 s); druhý Adam Zajačik, 03, Atletika Poruba, tréner K. Ketner, za ním zaostal len o 22 s - čas 21:50.28 min - OR o 40 s - je tiež výborný a znamená ďalšie striebro do zbierky medailí. Tretie miesto a ďalšie medaily Daniela Balizia, 02, AC Mladá Boleslav, sa očakávali, odstup od prvej dvojice bol však už 3:43 min (25:33.91 min - OR o 32 s). Čas 27:09.80 min Štefana Krupku, 03, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, trénerka K. Maternová, v prvom životnom závode naznačuje jeho talent. Z prihlásených chýbal na štarte bývalý žiacky medailista Krištof Alexa, 03, AC TEPO Kladno, tréner J. Klesnil, ktorý je ďalším z nádejných chodcov, ktorí dali prednosť behom pre ich vyššie mediálne hodnotenie a väčší počet štartovných príležitostí (v Ostrave bol piaty na 3 000 m za 8:56 min).

Iba tri dorastenci si rozdelili majstrovské medaily; poradie sa od štartu nezmenilo, zvíťazil Roman Hanyk, 04, AC Turnov, tréner D. Šnajdr, časom 24:53.39 min, pred Tomášek Endrštom, 05, USK Praha, tréner P. Brandejský (25:16.40 min - OR o 49 s) a Patrikom Soľničkou, 04, AC Mladá Boleslav, tréner J. Prückner (27:16.12 min - OR o 6 s). MUDr. Peter Brandejský