NATIONAL RECORDS OF EUROPEAN COUNTRIES IN RACE WALKING EVENTS

NÁRODNÉ REKORDY EURÓPSKYCH KRAJÍN V chôdzi

20 km men / muži

ALB 1:29:59 Enver Dollani Tiranë 24.10.1989

              1: 27: 40&         Orest Laniku Pomigliano 2.4.2005

A       1: 39: 36&         Antoni Martinez Barcelona 29.6.1984. XNUMX. XNUMX 

ARM 1:27:06 Vartan Tumasian Leningrad 11.6.1988

AUT 1:25:46 Martin Toporek Fredrikstad 9.6.1984

              1:25:31.5t Martin Toporek Bergen 26.4.1986

AZE 1:24:57 Sergey Shildkret Novopolotsk 25.4.1987

BEL 1:23:13 Joseph Martens Goirle 10.4.1988

BIH 1:28:52 Mićo Cvjetković Ruse 17.4.1988

BLR 1:18:12 Artur Meleshkevich Brest 10.3.2001

BUL 1:20:43 Lyubomir Ivanov Sofia 26.6.1988

CRO 1:28:26 Aleksandar Raković Balassagyarmat 21.9.1991

CYP 1:47:29 Ioannis Karpasitis Athína 8.3.1959

              1:57:48t Ioannis Dimitriou Athína 7.10.1978 

SK 1:19:18 Jiří Malysa Eisenhüttenstadt 17.6.2000

DEŇ 1:22:18 Claus Jørgensen Eisenhüttenstadt 11.5.1996

ESP 1:17:22 Francisco Javier Fernández Turku 28.4.2002

EST 1:23:00.5 Vassili Matvejev Alušta 13.10.1985

FIN 1:19:52 Reima Salonen Pihtipudas 21.6.1986

FRA 1:17:02 Yohann Diniz Arles 8.3.2015

GBR 1:19:38 Tom Bosworth Gold Coast 8.4.2018

GEO 1:26:45.4 Aleksandr Shcherbina Leningrad 21.7.1968

              1: 26: 23&         Maciej Rosiewicz Zaniemyśl 20.4.2013

GER 1:18:42 Andreas Erm Eisenhüttenstadt 17.6.2000

              1:18:42 Christopher Linke La Coruña 8.6.2019

GIB -

GRE 1:21:12 Aléxandros Papamihail London 4.8.2012

HUN 1:20:41 Sándor Urbanik Poděbrady 19.4.1997

IRL 1:19:22 Robert Heffernan Cheboksary 10.5.2008

ISL -

ISR 1:23:01 Vladimír Ostrovskiy Ein Gedi 15.2.1992

ITA 1:17:45 Massimo Stano La Coruña 8.6.2018

KOS -

LAT 1:19:25 Aigars Fadejevs Hildesheim 25.2.2002

LIE -

LTU 1:19:29 Valdas Kazlauskas Sochi 19.2.1989

LUX 1:26:13 Lucien Faber Ruse 13.4.1980. XNUMX. XNUMX

MDA 1:19:32 Victor Mostovik New York 3.5.1987

MKD -

MLT -

MNE -

MON -

NED 1:24:52 Harold van Beek Vigneulles 1.5.1992

NOR 1:19:11 Erik Tysse Cheboksary 10.5.2008

POL 1:18:22 Robert Korzeniowski Hildesheim 9.7.2000

POR 1:20:09 João Vieira Göteborg 8.8.2006şş

ROU 1:21:06 Costicã Bãlan Bucureşti 14.6.1996

UK 1:17:16 Vladimír Kanaykin Saransk 29.9.2007

SLO 1:28:03.2 Milan Balek Postojna 28.8.1983

SMR 1:33:56 Stefano Casali Ferrara 14.4.1985

SRB 1:21:50 Predrag Filipović Surčin 22.3.2003

SUI 1:25:20 Alejandro Florez Poděbrady 13.4.2013

SVK 1:18:13 Pavol Blažek Hildesheim 16.9.1990

SWE 1:18:07 Perseus Karlström La Coruña 8.6.2019

TUR 1:19:31 Salih Korkmaz Antalya 16.2.2020

UKR 1:18:37 Ruslan Dmytrenko Taicang 4.5.2014

t = track / na dráhe

& = pending ratification - zatiaľ neschválený

 

50 km men / muži

ALB 4:40:04 Sadik Demiri Elbasan 21.4.1976

AND 6:32:53 Josep Doval Uradas Terrassa 17.10.2004

ARM 4:20:40 Vagarshak Arzumanian Yerevan 11.10.1955

AUT 4:02:39 Stephan Wögerbauer Přerov 7.6.1992

AZE 3:54:47 Sergey Shildkret Leningrad 17.7.1985

BEL 3:47:34 Godfried Dejonckheere Arras 10.9.1989

BIH -

BLR 3:37:36#         Evgeniy Ivchenko Moskva 23.5.1980

              3:40:02# Aleksandr Potashov Moskva 27.5.1990

BUL 4:07:46 Boncho Lapkov Békéscsaba 14.4.1985

CRO 4:05:02 Bruno Erent Dudince 23.3.2019

CYP 5:16:59 John Constandinou Yverdon-les-Bains 29.10.2006

CZE 3:49:08 Miloš Holuša Fribourg 14.4.1996

DEŇ 3:51:46 Jacob Sørensen Dublin 15.6.2002

ESP 3:38:43 Valentí Massana Ourense 20.3.1994

EST 4:07:09.8 Olav Laiv Kohtla-Nömme 14.6.1975

FIN 3:39:34 Valentin Kononen Dudince 25.3.2000

FRA 3:32:33 Yohann Diniz Zürich 15.8.2014

GBR 3:51:37 Chris Maddocks Plymouth 28.10.1990

GEO 3:57:37*          Aleksandr Shcherbina Alma-Ata 17.10.1965

              3: 59: 49&         Maciej Rosiewicz Wien 4.10.2014

GER 3:37:46 Andreas Erm Paris-Saint Denis 27.8.2003

GIB -

GRE 3:49:56 Aléxandros Papamihail London 11.8.2012

HUN 3:43:56 Máte Helebrandt London 13.8.2017

IRL 3:37:54 Robert Heffernan London 11.8.2012

ISL -

ISR 4:17:06 Shaul Ladany Charleroi 2.7.1972

ITA 3:36:04 Alex Schwazer Rosignano 11.2.2007

KOS -

LAT 3:43:18 Aigars Fadejevs Ogre 6.6.1998

LIE -

LTU 3:49:30 Donatas Škarnulis Dudince 29.3.2008

LUX 4:10:05 Lucien Faber Bad Krotzingen 15.4.1984. XNUMX. XNUMX

MDA 4:01:38 Fedosei Ciumacenco Kiev 24.9.1999

MKD -

MLT -

MNE -

MON -

NED 3:58:21 Harold van Beek Békéscsaba 5.4.1992

NOR 3:41:16 Trond Nymark Berlin 21.8.2009

POL 3:36:03 Robert Korzeniowski Paris-Saint Denis 27.8.2003

POR 3:45:17 João Vieira Pontevedra 4.3.2012

ROU 3:55:59 Marius Cocioran Murcia 17.5.2015

Rus 3:34:14 Denis Nizhegorodov Cheboksary 11.8.2008

SLO 4:18:28 Milan Balek Wien 16.10.1983

SMR 4:37:12 Stefano Casali Pescara 20.3.1994

SRB 3:48:01 Aleksandar Raković Mézidon 2.5.1999

SUI 3:59:20 Pascal Charrière Fribourg 14.4.1996

SVK 3:34:38 ​​Matej Tóth Dudince 21.3.2015

SWE 3:44:49 Bo Gustafsson Seoul 30.9.1988

              3: 44: 35&         Perseus Karlström Melbourne 12.12.2017

TUR 4:44:46 Özgür Ozan Pamuk Roma 8.5.2016

UKR 3:40:39 Ihor Hlavan Moskva 14.8.2013

# = record by Ivchenko recognized by the federation (probably short course), Potashovs by the IAAF

      - výkon Ivchenka ratifikovala federácia (kratšia trať), výkon Potashova registruje IAAF

* = probably short course and downhill - pravdepodobne kratšia trať a nepovolený sklon

      another spring gives time 3:57:28 - iný prameň uvádza čas 3:57:28                                       

& = pending ratification - zatiaľ neschválený

 

10 km junior men U20 / juniori

ALB 47:27.6t Xaferr Leci Elbasan 25.7.1985

AND 66:36 Kevin Poulet Palautordera 2.12.2006

              52:21.3t Jordi Martinez Arbeca 10.6.1990

ARM      44:30.0t Vartan Tumasian Kishinyev 5.6.1983

AUT 42:02 Martin Toporek Kremnica 27.9.1980

AZE 42:32.0t Roman Lobachev Simferopol 27.5.1988

BEL 41:22.77t Benjamin Leroy Seoul 16.9.1992

BIH         45:14 Denis Erkić Ljubljana 28.7.1990

              44:37.84t Mićo Cvjetković Athína 18.7.1986

BLR        40:27.9t Alexandr Kuzmin Soligorsk 12.5.2000

              40:27.9t Andrey Talashko Brest 26.5.2000

BUL 41:38.51t Valentin Andreyev Sofia 16.8.1987

CRO 47:02 Valerijan Pupavac Paris 13.9.1970

              44:42.5t Žarko Darapi Križevci 12.4.1974

CYP -

 

CZE        41:31 Jiří Chaloupka Alytus 12.6.2004

              42:14.0t Radek Parízek Olomouc 29.4.2001

DEŇ 41:59 Claus Jørgensen Fredrikstad 5.6.1993

              41:55.0t Claus Jørgensen Vejle 7.8.1993

ESP 40:10 Diego García Taicang 3.5.2014

              39:51.59t Diego García Eugene 25.7.2014

EST 42:14 Toivo Tanning Riga 6.10.1985

              43:19.2t Meelis Mäeots Tbilisi 12.3.1981

FIN 40:27 Veli-Matti Partanen Tuusula 18.4.2009

              40:52.94t Jani Lehtinen Helsinki 1.6.1993

FRA 41:02 David Kuster Taicang 5.5.2018

              40:52.7t Gabriel Bordier Saran 2.10.2016

GBR 41:47 Darrell Stone Paris 26.9.1987

              40:41.62t Callum Wilkinson Bydgoszcz 23.7.2016

GEO -

GER 38:54.75t Ralf Kowalsky Cottbus 24.6.1981

GIB -

GRE 41:24 Yeóryios Tzatzimákis Ivano-Frankivsk 20.10.2018

              40:35.89t Zaharías Tsamoudákis Eugene 25.7.2014

HUN 41:31 Csaba Alföldi Ruse 21.4.1985

              41:47.6t Károly Kirszt Zalaegerszeg 26.6.1988

IRL 42:49 Colin Griffin Leamington Spa 21.4.2001

              42:47.46t Colin Griffin Castleisland 13.5.2001

ISL -

ISR 53:42.0t Shimeon Shomroni Berlin 25.8.1973

ITA 39:44.71t Giovanni De Benedictis Birmingham 7.8.1987

KOS -

LAT 40:15.1t Maris Putenis Valmiera 8.5.1999

LIE -

LTU 41:10 Juozas Kliokys Alytus 5.5.1990

              40:59.24t Rytis Arbačiauskas Sopot 24.6.1990

LUX -

MDA 41:08.6t Victor Mostovik Riga 13.7.1981

MKD 56:10.4t Zoran Malinov Skopje 1977

MLT -

MNE -

MON -

NED 46:53 Frank van Ravensberg Cadenazzo 10.6.1979

              47:20.4t Frank van Ravensberg Drachten 6.10.1979

NOR 40:50.0t Erling Andersen Oslo 3.8.1979

POL 40:10 Beniamin Kuciński Kraków 9.6.2001

              40:42.83t Jacek Müller Zabrze 25.7.1991

POR 41:21.31t João Vieira Braga 1.7.1995

ROU 42:11 Doru Ursu Naumburg 1.5.2004

              42:49.57t Andrei Gafita Eskilstuna 18.7.2015

UK 38:16 Vladimír Kanaykin Saransk 19.7.2004

SLO 43:46.5t Edvard Kolar Celje 7.8.1979

SMR -

 

SRB 42:59 Vladimir Savanović Dudince 27.4.2004

              42:59.70t Predrag Krstović Riga 7.8.1999

SUI 46:47 Christopher Bürki Poděbrady 14.4.2007

              44:49.56t Thierry Giroud Genève 3.8.1985

SVK 39:59.8 Jozef Pribilinec Olomouc 7.4.1979

              40:52.16t Matej Tóth Nitra 29.6.2002

SWE 41:12.6t Stefan Johansson Brunflo 1.8.1986

TUR 41:30 Muratcan Karapinar Ayvalik 28.3.2015

              40:45.53t Salih Korkmaz Bydgoszcz 23.7.2016

UKR 40:29 Ihor Lyashchenko Mukachevo 30.10.2011

              40:12.37t Nazar Kovalenko Yalta 29.9.2008

t = track / na dráhe

 

20 km women / ženy

ALB -

AND -

ARM -

AUT 1:46:31 Kathrin Schulze Hollenburg bei Krems 2.10.2010

A zo        1: 39: 58&         Aida Isayeva Moskva 19.5.2000 

BEL 1:50:37 Frieda de Wolf Brügge 24.6.1999

BIH 1:55:49 Meliha Mulahalilović Bucureşti 12.4.2008

BLR 1:26:11 Ryta Turava Nesvizh 15.4.2006

BUL 1:32:11 Nevena Mineva Nova Zagora 30.6.2001

CRO 1:34:48 Ivana Renić Zagreb 26.10.2019

CYP 2:06:29 Sofia Olimpiou Mégara 29.3.2015

CZE 1:26:53 Anežka Drahotová Murcia 17.5.2015

DEŇ 1:45:28 Gunhild Kristiansen Värnamo 8.5.1986

ESP 1:26:36 Maria Pérez Berlin 11.8.2018

EST 1:43:54 Jekaterina Jutkina Naumburg 2.5.2004

FIN 1:32:05 Sari Essayah Vantaa 5.5.1996

FRA 1:31:15 Nora Leksir Eisenhüttenstadt 17.6.2000

GBR 1:30:41 Johanna Jackson La Coruña 19.6.2010

GEO -

GER 1:27:56 Sabine Zimmer Hildesheim 5.6.2004

GIB -

GRE 1:28:58 Athiná Papayiánni Reșița 3.4.2004

HUN 1:30:05 Viktória Madarász London 13.8.2017

IRL 1:27:22 Gillian O'Sullivan Sesto San Giovanni 1.5.2003

ISL -

ISR 1:40:12 Julia Kotler Yakoom 29.7.1999

ITA 1:26:17 Eleonora Anna Giorgi Murcia 17.5.2015

KOS -

LAT 1:29:55 Agnese Pastare Gdańsk 31.8.2013

LIE -

LTU 1:27:59 Brigita Virbalyté-Dimšiené Berlin 11.8.2018

LUX -

MDA 1:41:30 Iulia Lisnic Novopolotsk 16.9.1991

MKD -

MLT -

MNE -

MON -

NED 1:50:52 Anne van Andel Lugano 11.3.2018

NOR 1:27:07 Kjersti Tysse Plätzer Beijing 21.8.2008

POL 1:28:58 Agnieszka Dygacz Taicang 3.5.2014

POR 1:27:46 Ana Cabecinha Beijing 21.8.2008

ROU 1:27:41 Claudia Ştef La Coruña 5.6.2004

Rus.        1:23:39 Yelena Lashmanova Cheboksary 9.6.2018

SLO 1:48:18 Eva Čanadi Dunaj 5.10.2019

SMR -

SRB 1:39:14 Duđica Topić Poděbrady 21.5.2017

SUI 1:32:36 Marie Polli Lugano 8.3.2009

SVK 1:30:53 Mária Gáliková Poděbrady 9.4.2016

SWE 1:33:37 Monica Svensson Copenhagen 9.10.2004

              1:31:20& Monica Svensson Vallensbaek 5.5.2007

TUR 1:29:24 Meryem Bekmez Antalya 16.2.2020

UKR 1:27:09 Lyudmyla Olyanovska Murcia 17.5.2015

& = pending ratification - zatiaľ neschválený

 

50 km women / ženy

ALB -

AND -

ARM -

AUT -

AZE -

BEL -

BIH -

BLR 4:12:16 Elena Ginko Scanzorosciate 17.10.2004

BUL -

CRO 4:20:17 Ivana Renić Dudince 23.3.2019

CYP        5:43:20 Sofia Olimpiou Marathon 20.1.2019

CZE        4:49:44 Monika Choderová Scanzorosciate 27.10.2002

DEŇ -

ESP 4:05:46 Julia Takacs Alytus 19.5.2019

EST -

FIN 4:29:25 Tiia Kuikka Alytus 19.5.2019

FRA 4:46:36 Ines Pastorino Aschersleben 14.10.2018 

              4: 41: 57&         Kora Boufflert Ay-Champagne 17.9.1995

GBR 4:50:51 Sandra Brown Basildon 13.7.1991

GEO -

GER        5:22:25 Ulrike Sischka Scanzorosciate 15.10:2006

GIB -

GRE        4:48:13 Evaggelía Xinoú Scanzorosciate 17.10.2004

HUN 4:40:05 Andrea Kováce Alytus 19.5.2019

IRL -

ISL -

ISR -

ITA 4:04:50 Eleonora Anna Giorgi Alytus 19.5.2019

KOS -

LAT 4:16:27 Jolanta Dukure Paralepa 9.9.2006

LIE -

LTU 4:25:21 Brigita Virbalyté-Dimšiené Scanzorosciate 17.10.2010

LUX -

MDA -

MKD -

MLT -

MNE -

MON -

NED 5:30:11 Anna van Andel Tilburg 1.10.2017

NOR -

POL 4:31:19 Agnieszka Ellward Alytus 19.5.2019

POR 4:05:56 Ines Henriques London 13.8.2017

ROU -

Rus.        3:50:42 Yelena Lashmanova Voronovo 5.9.2020

SLO -

SMR -

SRB 4:30:43 Duđica Topić Berlin 7.8.2018

SUI -

SVK 4:14:45 Mária Katerinka Czaková Dudince 24.3.2018

SWE       4:10:52 Monica Svensson Scanzorosciate 21.10.2007

TUR -

UKR 4:22:15 Khrystyna Yudkina Taicang 5.5.2018

              4:12:44& Alina Tsviliy Berlin 7.8.2018

& = pending ratification - zatiaľ neschválený

10 km junior women U20 / juniorky

ALB -

AND -

ARM      50:48 Tatevik Petrosyan Alytus 12.6.2004

AUT 49:57 Lena Ungerböck Lugano 15.3.2015

AZE 56:33.0t Afat Abdullayeva Baku 1987

BEL 49:55 Sabine Desmet New York 2.5.1987

BIH -

BLR 44:30 Olga Mazuryonok Adler 19.2.2006

BUL 47:54 Ginka Radeva 1991

CRO 53:18 Eli Pevec Dudince 23.3.2019

              53:18 Eli Pevec Alexandropolis 20.4.2019

CYP -

SK 43:40 Anežka Drahotová Taicang 4.5.2014

              42:47.25t Anežka Drahotová Eugene 23.7.2014

DEŇ 49:37 Ania Kondrup Harridslev 20.3.1993

 

 

ESP 44:48 Mari Cruz Díaz Roma 1.9.1987

              44:19.05t María Pérez Eskilstuna 16.7.2015

EST 48:05 Jekaterina Mirotvortseva Alytus 19.5.2019

              47:37.82t Jekaterina Mirotvortseva Tallinn 18.8.2019

FIN 45:01 Taika Nummi Turku 12.6.2016

              44:45.53t Taika Nummi Eskilstuna 16.7.2015

FRA 47:26 Émilie Menuet Poděbrady 10.4.2010

              46:32.8t Camille Moutard Saran 4.10.2020

GBR 47:30 Vicky Lupton Sheffield 17.3.1991

              47:04.0t Vicky Lupton Sheffield 30.3.1991

GEO -

GER        43:52 Sabine Zimmer Eisenhüttenstadt 8.5.1999

              46:34.94t Teresa Zurek Bydgoszcz 19.7.2016 

GIB -

GRE 46:43 Athanasia Tsoumelieka Dudince 19.5.2001

              46:21.46t Olga Fiáska Ioannina 2.8.2020

HUN 46:24 Barbara Tóth Zamość 21.9.1996

              46:44.01t Edina Füsti Debrecen 25.6.2001 

IRL 46:32 Kate Veale Olhão 21.5.2011

              47:55.40t Orla O´Connor Tampere 14.7.2018

ISL -

ISR 51:27 Julia Kotler Tel Aviv 22.4.1993

              58:37.10t Julia Kotler Istanbul 21.5.1994

ITA 44:43.78t Noemi Stella Eskilstuna 16.7.2015

KOS -

LAT 44:15 Jolanta Dukure Gdańsk 29.8.1998

              46:58.9t Jolanta Dukure Riga 1.6.1998

LIE -

LTU 47:09 Danuté Baranauskaiti Novopolotsk 26.4.1988

              46:13.23t Živilė Vaiciukevičiūtė Eskilstuna 16.7.2015

LUX -

MDA 46:58 Iulia Lisnic Leningrad 4.8.1985

MKD -

MLT -

MNE -

MON -

NED 64:22 Liesbeth van Leeuwen Amsterdam 28.1.2007

              65:34.4t Liesbeth van Leeuwen Zaandam 22.1.2006

NOR 45:45 Kjersti Tysse Xalapa 5.4.1987

              46:22.8t Anne Haaland Simonsen Ulvig 5.4.1987

POL 46:04 Katarzyna Zdziebło Zaniemyśl 18.4.2015

              46:31.38t Katarzyna Zdziebło Eskilstuna 16.7.2015

POR 43:30 Susana Feitor Grandola 15.1.1994

              45:17.7t Susana Feitor Lisboa 28.5.1994

ROU 43:52 Claudia Iovan Bucureşti 24.5.1997

              45.44.29 Adriana Daniela Turnea Bucureşti 29.06.2009

UK 41:52 Tatyana Mineyeva Penza 5.9.2009

SLO 53:29 Eva Čanadi Alexandropolis 20.4.2019

              55:25.13t Eva Čanadi Velenje 13.4.2019

SMR -

SRB 48:07 Ankica Barzut Dudince 19.5.2001

              48:20.28t Ankica Barzut Grosseto 19.7.2001

SUI 48:51 Marie Polli Monthey 22.5.1999

              51:35.3t Marie Polli Chailly-sur-Montreux 1.6.1997

SVK 45:56 Zuzana Malíková Borský Mikuláš 1.6.2002

              46:46.29t Zuzana Malíková Kingston 18.7.2002

SWE       47:21 Jessica Franzén Växjö 11.3.1995 

              47:58.0t Monica Gunnarsson Norrköping 28.4.1984 

TUR 44:11 Meryem Bekmez Konya 26.4.2019

              44:17.69t Meryem Bekmez Tampere 14.7.2018

UKR 45:45 Lyudmyla Olyanovska Ivano-Frankivsk 20.10.2012

              45:26.3t Lyudmyla Olyanovska Mukachevo 1.11.2012

t = track / na dráhe