Štart závodu o 23:29 hod, koniec závodu: 01:25 hod, Teplota vzduchu 32 ° C, Vlhkosť 77%

JAPONSKO získava v mužskej chôdzi ZLATÝ DOUBLE na Majstrovstvách sveta!! Rovnako ako Č Í NA v ženskej chôdzi.

SVETOVEJ CHÔDZE VLÁDNU ČÍNA a JAPONSKO

Po zlatom Yusuke Suzukiho na päťdesiatke, sa Majstrom sveta na 20km stáva ďalší Japonec Toshikazu YAMANISHI, 1:26:34hod. Na ďalších miestach sa umiestnili naši "starí známi" z Poděbrad a to strieborný Rus Vasiliy MIZINOV, 1:26:49 hod, bronzový Švéd Perseus KARLSTRÖM, 1:27:00 hod a na Christophera LINKEHO, 1:27:19hod !!

Na tomto Majstrovstve sveta v chodeckých súťažiach dominovala ČÍNA, ktorá získala celkom 2x zlato, 2x striebro, 1x bronz a JAPONSKO, ktoré získalo 2x zlato!!!

24bee5cf 2833 4f02 9906 72a429117501Aj na chodeckej mužskej dvadsiatke rovnako ako na päťdesiatke, sa Majstrom sveta stal Japonec, tentoraz Toshikazu YAMANISHI. Na rozdiel od úplnej nadvlády Číny v ženách sa v mužoch na ďalšie priečky presadili Európania, a to nám všetci dobre známi z Poděbrad v poradí podľa umiestnenia: MIZINOV, KARLSTRÖM, LINKE. Strieborný Rus Mizinov je víťazom tohtoročných Poděbrad (20km, 1:20:14hod) a "zemiakový" Nemec LINKE zvíťazil v Poděbradoch už niekoľkokrát naposledy v roku 2018 av podstate v Poděbradoch už získal "domovské právo".

Celkovo v chodeckých súťažiach na tomto Majstrovstve sveta dominovala ČÍNA v ženskej chôdzi a JAPONSKO v mužskej chôdzi. Z toho vyplýva úplne jasný fakt, kto bude udávať tón a kto je hlavným favoritom už o 9 mesiacov na olympijských hrách v Tokiu. Ťažko je predstaviteľné, že by za taký krátky čas dokázal niekto nalomiť jednoznačnú nadvládu ČÍNY a JAPONSKA.