Presvedčivé víťazstvo Christophera Linkeho na 5.000m 18:33,86min a úspešná obhajoba Teresy Zurek na 3.000m 12:47,36min na halovom Majstrovstve Nemecka v chôdzi. Čas Linkeho je absolútna svetová špička a aktuálne druhý najrýchlejší na svete!

© Sandra Arm

Pri veteránskych halových majstrovstvách Nemecka v Halle/Saale sa zároveň v piatok večer išli majstrovské preteky na 5.000m mužov a 3.000m žien pri ktorom sa rozdeľovali tituly Majstra a Majsterka Nemecka.
V ženskom závode Teresa Zurek zopakovala svoj vlaňajší úspech, v mužoch zvíťazil Christopher Linke v tohtoročnom druhom absolútne najrýchlejšom čase na svete!

Radosť 30-ročného Christophera Linke (SC Potsdam) bola v cieli velikánska nielen z titulu Majstra Nemecka, ale predovšetkým z nového osobného rekordu 18:33,86 min!!! na 5.000m chôdze. Len pre laikov - to je každý kilometer za 3:42min! Nepredstaviteľná rýchlosť pre väčšinu aj bežecky. "Mojím cieľom bol osobák. Že ho takto zreteľne prekonám, s tým som nepočítal", povedal v cieli piaty z MS. Druhý do cieľa došiel piaty z minuloročného ME Nils Brembach (SC Potsdam) časom 19:08,81 min. A pre bronzovú priečku si došiel Leo Köpp (LG Nord Berlin; 20:42,27 min).

V ženskom závode na 3.000 m udávali tempo na špici obe pretekárky SC Potsdam Saskia Feige a Teresa Zurek, ktoré tiež medzi sebou bojovali o víťazstvo. Nakoniec zvíťazila Teresa Zurek, ktorá po 2km neustále navyšovala náskok na svoju tréningovú partnerku. "Pre nás je 3.000 m niečo ako šprint. Pre mňa bolo dôležité, že výsledný čas začína 12", povedala v cieli 20 ročná Teresa, ktorá tak výborným časom 12:47,36 min úspešne obhájila svoj minuloročný titul. Na druhom a treťom mieste došli Saskia Feige (13:07,16 min) a Josephine Grandi (SC Potsdam; 14:32,90 min).