AC Rumburk krôčik od postupu do II.atletickej ligy mužov. Ani 40 bodov šestice skvelých chodcov Nedvídek-Šandera-Smola-Dušek-Rein-Kryštůfek nestačilo AC Rumburku na postup!!!

IMG 4764BAR Á Ž to slovo desí nielen atletické kluby, ale aj kluby v iných športoch napr. v ľadovom hokeji a pod. Tu nejde o žiadne medaily! Tu ide o BOJ! Tomu kto sa zachraňuje ide o BOJ o holý život, tomu kto sa usiluje o postup ide o BOJ o nové perspektívy a vízie. Honza Rein na týchto nových víziách a perspektívach v AC Rumburk roky veľmi usilovne a systematicky pracuje. Obdivuhodné! Obrovský rešpekt! Prišli sme teda do Stříbra pokúsiť sa zavŕšiť jednu kapitolu historickým postupom AC Rumburk do II.atletickej ligy mužov.

Úžasne zahájili súťaž chodci v závode na 3.000m chôdze, keď došli na 1.-3. mieste v zložení Nedvídek-Šandera-Smola a ešte na 5.-7. mieste došiel Dušek-Rein-Kryštůfek... základ bol položený a fantastických 40 bodov pre AC Rumburk!!!

IMG 4856V pretekoch jasne dominoval as prehľadom zvíťazil Martin Nedvídek časom 13:19,20. O druhé miesto zviedlo veľký súboj trio Šandera – Smola – Hevessy. Ako prvý z tohto tria odpadol Karel Hevess z AC Tepo Kladno, tým bolo dané, že body za 1.-3.miesta zostanú doma (teda v AC Rumburku). Duo Michal Šandera z AC Rumburka a Pepa Smola hosťujúci tento rok práve v AC Rumburgu potom bojovalo o 2. miesto takmer do posledného kola, keď v predposlednom kole si "Šandy" vybudoval rozhodujúci náskok av cieli bol za 14:34.04 o takmer 4 sekundy pred Pepou (14:37,91). Únava z Malagy? To slovo nepoznám! Mimo súťaž si závod pre vyplavenie únavy z Malagy zašla aj naša Lenka Borovičková av celkom novom drese SMOLA CHŮZE Praha veľmi solídnym výkonom 15:58,88 jasne ukázala, že v Šluknove za 2 týždne bude jedna z hlavných favoritiek na celkové víťazstvo na -ČR v Šluknove! Držíme veľa palca!

A ako to celé dopadlo? Prvá informácia bola, že postupuje prvých päť. Táto správa bola následne upravená na prvé štyri. Oficiálne výsledky a rozlosovanie do skupín vykonáva ČAS na základe prihlášok. Oficiálne je AC Rumburk prvý kto nepostupuje, nič sa nedeje a počkáme na oficiálnu správu športovo-technickej komisie ČAS. Nevadí, nedá sa nič robiť, je to šport. Ak Honza Rein bude pokračovať naďalej v práci, tak ako sa jej začal, za rok postup AC Rumburk určite neminie. O tom som skalopevne presvedčený.

Výsledky 3.000m chôdze     Celkové poradie družstiev v Baráži       Bodovanie atlétov AC Rumburk v Baráži