V Ostrave-Vítkoviciach tradične skvelí chodci a chodkyne z TJ Slezanu Frýdek – Místek a dvojštart Terezy Ďurdiakovej.

Po úspešnom zahájení zimnej halovej chodeckej sezóny 15.1. v Berlíne, sa rozbehli halové závody aj v tuzemsku.

V nedeľu 23.1.22 v rámci Majstrovstiev Moravy a Sliezska si vyskúšala svoju rýchlostnú formu aj najlepšia súčasná česká chodkyňa Tereza Ďurdiaková v Ostrave-Vitkoviciach. Najprv "sa rozišla" na 3.000m 14:47min, aby vzápätí (štart päťky bol ihneď po dojití trojky!) na 5.000m zašla veľmi dobrých 22:15 min. Takže v súčte veľmi rýchla tempová osmička.

DSC00130Vedľa Terezy si viedli tradične skvele chodci z TJ Slezanu Frýdek-Místek a vybojovali dve zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Preteky žiačok na 3000 m boli plne v réžii dievčat z Frýdku Místku. Zvíťazila Viky Bartoňová vo veľmi kvalitnom oddielovom rekorde 16:21.11 min. Druhá došla Míša Boboková 18:37.96 min. a tretia Hanka Petrušková v osobáku 19:18.24 min. Týmto časom splnila Hanka limit pre štart na halovom Majstrovstve Českej republiky, ktoré prebehne za tri týždne v Prahe. Splniť limit podarilo aj štvrté v cieli Viky Vankovej časom 19:37.01 min., takže Frýdek Místek mám už v tejto chvíli v tejto kategórii päť limitárok! (tou piatou limitárkou je Eliška Kokořová, ktorá na šampionáte neštartovala). Na šiestom mieste došla Kája Brázdilová za 20:47.28 min. V žiakoch vybojoval striebornú medailu Mirek Myška v osobáku 20:55.91 min. Medzi dorastenkami získala striebro Nikča Boboková v čase 19:17.99 min. a štvrtá došla Hana Maštalířová 20:08.08 min. Na dorastence už čakalo 5000 ma pre zlato si došiel Vojta Novák v novom oddielovom rekorde 27:44.92 min. Všetkým chodcom a chodkyniam veľká gratulácia.

V rýchlom slede teraz po sebe nasledujú ďalšie halové chodecké preteky a to v hale na Jablonci nad Nisou (Atletická hala - štadión Strelnice, U Stadionu 4586/1), najprv už túto stredu 26.1.22 s hlavnými pretekmi na 3.000m, a ďalej potom v sobotu 29.1.22 s hlavnými pretekmi na 5.000m. V nedeľu 30.1.22 sa potom v atletickej hale Lokomotívy Olomouc koná Krajský prebor Olomouckého kraja dorastu, juniorov a dospelých. Tomuto preboru budú predchádzať už tradičné preteky v chôdzi na 1.000 a 3.000 m so štartom o 9:00 hod. Do Olomouca vás všetkých srdečne pozýva Rosťa Kolář!!! https://www.atletikaolomouc.cz/?page_id=32945

Všetky propozície, zoznamy prihlásených aj výsledky pretekov sú k nájdeniu na www.atletika.cz v sekcii kalendár akcií.