Záver augusta patril nielen medzinárodnému Majstrovstvu Rakúska v chôdzi vo Viedni, ale konalo sa aj Majstrovstvá SR Masters v Pacove s 5.000m chôdze na dráhe a niektorí chodci vyrazili aj do Vyškova. Prinášame prehľad.

Majstrovstvá SR Masters, Pacov, sobota 29. augusta 2020 - 5.000m chôdze na dráhe

Výborne zorganizované a dôstojné Majstrovstvá SR v ľahkej atletike kategórie MASTERS sa konali v sobotu 29. augusta na atletickom štadióne v Pacove. A hneď prvou disciplínou celého majstrovstva boli preteky na 5.000m chôdze. Absolútnym víťazom pretekov a zároveň Majstrom SR v chôdzi na dráhe kategórie MASTERS mužov kat.M35-59 sa stal Pepa Smola výkonom 26:11,04min, pomaly sa vracajúci po dlhotrvajúcom zranení na závodné kolbisko. V ženách došlo k prekvapeniu, keď sa síce absolútnou víťazkou stala Lenka Borovičková 28:40,35min, ale po prepočtoch cez vekové koeficinety sa Majsterkou SR v chôdzi na dráhe MASTERS žien stala Lenka Slabáková výkonom 29:09,98min. Súboj dvoch Leniek bol vôbec celkom zaujímavý. Dlho išli obe Lenky spolu, až do chvíle než je Pepa Smola došiel o jedno celé 400m kolo. Tohto momentu využila veľskúsená Lenka Borovičková a na dve kolá sa vyviezla s Pepou, tým sa druhej Lenke odpútala až na konečných takmer 30 sekúnd. Ani to však tentoraz nestačilo na titul, pretože ako vyššie uvedené, po prepočtoch sa majsterkou SR stala Lenka Slabáková!

VÝSLEDKY MČR PACOV

Chôdza vo Vyškove, nedeľa 30. augusta 2020 - 3.000m chôdze na dráhe a sprievodné preteky

No a kto by mal snáď cez víkend 29.-30. augusta málo chôdze vo Viedni av Pacove, tak si mohol vyraziť ešte do Vyškova! A boli taký! A bolo ich viac!! Najväčší nadšenci a fanatici chôdze: Tomáš Vojtíšek (chcel byť síce aj v Pacove podľa prihlášok), ale stihol "iba" v nedeľu Viedeň a pre spravenie blbej nálady išiel z Vidne popoludní ešte do Vyškova, aby tu za veľmi solídnych 15:21,6 min zvíťazil v závode na 3.000. započítavaného zároveň do Moravsko-Slovenského pohára. Ďalšími takými nadšencami, ktorí išli z Pacova do Vyškova, boli: Jiří Kovanda, Rostislav Kovář, Stanislav Marek a Lenka Slabáková. Bravo borci! Všetkým dávame vztýčený palec hore!

VÝSLEDKY VYŠKOV

majstri SR MASTERS V chôdzi na 5.000m na ​​DRÁZE v Pacove - LENKA SLABÁKOVÁ a JOSEF SMOLA: