V mnohých európskych destináciách av tuzemsku sa v závere roka konali tradičné silvestrovské behy. A naši chodci boli tiež poriadne vidieť v Prahe av Linci.

V pražských Riegrových sadoch pri tradičnom už 63. ročníku silvestrovského behu Jardy Štercla zvíťazil Lukáš Gdula, keď sa na trati 3.100m doslova "pohral" so všetkými bežeckým špecialistami a dokonca si poradil aj s bežeckým esom Petrom Pechkom. V rakúskom Linzi Pepa Smola pri svojej premiére dobehol v hlavných pretekoch na trati 6.000m pri veľkej konkurencii na 14.mieste vo svojej kategórii, celkovo sa na týchto pretekoch zúčastnilo 1.200 pretekárov.