5.000 m de mers pe pistă în timpul play-off-ului ligii și al finalei extra ligii, Praga-Děkanka, Liberec, Hodonín, Cheb, 3-4 septembrie 2022
- Editor
5.000 m de mers pe pistă - Praga-Děkanka, Liberec, Hodonín, Cheb, 3 - 4 septembrie 2022
Din play-off-ul ligii și finala extra ligii, care s-a desfășurat weekendul trecut, am alcătuit un clasament general foarte interesant în funcție de performanțele realizate în mersul de 5.000 m pe pistă. La femei, diferența dintre concurentele noastre de elită Martínková și Ďurdiaková din restul terenului de start este mare. Dimpotrivă, în mod surprinzător nu este cazul bărbaților (Morvay este un concurent din Slovacia care vizitează Pardubice).
Disciplina | Ordin | Concurent | Anul de studii | Secția / Statul | Performanţă |
pistă de mers 5000 m Men | |||||
1. | Morvay Michal | 96 | Hvězda Pardubice zs | 20:40.54 | |
2. | Hlaváč Vit | 97 | AC TEPO Kladno | 21:04.25 | |
3. | Iepurașul Adam | 03 | SSK Vítkovice, ss | 22:10.77 | |
4. | Moravek Jaromír | 03 | AK ŠKODA Pilsen | 22:43.58 | |
5. | Kolář Rostislav | 87 | SK Hranice, Coll | 22:45.67 | |
6. | Gdula Lukáš | 91 | Hvězda Pardubice zs | 23:19.95 | |
7. | Albert pupa | 05 | SK Jeseniova | 23:38.09 | |
8. | Hlavenka Tomas | 77 | AC Moravská Slavia Brno, club | 24:00.28 | |
9. | Hanyk Roman | 04 | AC Turnov, col | 24:20.25 | |
10. | Václav Kolář | 89 | AC Slovan Liberec, sz | 24:24.67 | |
11. | Lapka Miloslav | 57 | TJ Sokol České Budějovice | 24:32.62 | |
12. | Malysa Alexandru | 97 | Universitatea VSK din Brno | 26:21.92 | |
13. | Pavel uscat | 77 | SK Čtyři Dvory České Budějovice | 27:03.08 | |
14. | Klazar Philip | 06 | AC Turnov, col | 27:03.52 | |
15. | Jaroslav negru | 86 | TJ LIAZ Jablonec n/N., ss | 27:32.56 | |
16. | vesel Filip | 95 | Universitatea VSK din Brno | 27:46.68 | |
17. | Řežabek Michal | 93 | Spartak Praga 4 | 28:06.45 | |
18. | Fliegl Miroslav | 54 | PSK Olymp Praga, zs | 29:05.35 | |
19. | Petru Corbul | 84 | SK Hranice, Coll | 29:15.92 | |
20. | Hevessy Karel | 98 | AC TEPO Kladno | 29:32.32 | |
21. | Vojtíšek Tomas | 73 | AC Moravská Slavia Brno, club | 29:37.28 | |
22. | Ernst Oliver | 91 | SK Čtyři Dvory České Budějovice | 30:06.71 | |
23. | Matej Hejčl | 06 | TJ Jiskra Otrokovice | 30:26.34 | |
24. | Matěj necomestibil | 05 | SK Čtyři Dvory České Budějovice | 30:40.93 | |
25. | Jiří Janousek | 51 | TJ Jiskra Otrokovice | 32:03.70 | |
26. | Šimonek Pavel | 66 | Hvězda Pardubice zs | 33:00.04 | |
27. | Stejskal Ladislav | 77 | SK Čtyři Dvory České Budějovice | 36:32.74 | |
28. | Vladyka Vit | 01 | AC Sparta Praga | DQ | |
29. | Kadala Jan | 04 | Clubul sportiv Přerov 1908 Coll | DQ | |
pistă de mers 5000 m Femei | |||||
1. | Martínková Eliška | 02 | AK Olymp Brno, asociație | 23:02.18 | |
2. | Ďurdiaková Tereza | 91 | AK Olymp Brno, asociație | 23:46.77 | |
3. | Klara Hlaváčová | 03 | AC TEPO Kladno | 26:24.89 | |
4. | Elizabeth Frankl | 05 | SK Jeseniova | 26:57.66 | |
5. | Zikmundová Jana | 02 | AK ŠKODA Pilsen | 27:46.46 | |
6. | Petříková Johana | 02 | Spartak Praga 4 | 27:58.37 | |
7. | Bakliková Michaela | 01 | AK ŠKODA Pilsen | 28:06.56 | |
8. | Borovičková Lenka | 73 | SK Nové Město nad Metují | 28:13.20 | |
9. | Lucia Krinwald | 05 | AC Mladá Boleslav zs | 28:47.58 | |
10. | bulgară Nelly | 01 | AK ŠKODA Pilsen | 29:37.93 | |
11. | Acră Emma | 06 | Spartak Praga 4 | 30:20.79 | |
12. | Scholzeová Veronika | 98 | SK Nové Město nad Metují | 30:21.44 | |
13. | Vineri Aneta | 05 | Academia Atletică a Regiunii Zlín, ss | 34:27.00 | |
14. | Petra Nováková | 99 | Academia Atletică a Regiunii Zlín, ss | 34:28.03 | |
15. | Anna Halasova | 03 | TJ Sokol Opava | 34:31.12 | |
16. | Matelova Lenka | 02 | Academia Atletică a Regiunii Zlín, ss | 35:22.49 | |
17. | Nela Vasileva | 03 | AC Sparta Praga | 36:21.53 | |
18. | Skalíková Julie | 03 | Academia Atletică a Regiunii Zlín, ss | 39:21.73 |