30km marsz mężczyzn / 20km marsz kobiet - medali mamy dużo, a Czechy mają rekord 30km w M50+2:49:32h!

W sobotę 19 maja 2018 r. w Alicante (południowa Hiszpania) Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce zakończyły się biegiem ulicznym i marszem dla 30 km mężczyzn i 20 km kobiet.

Lenka Borovičková, tradycyjna kolekcjonerka medali, nawet teraz nie zawiodła i po brązowym na torze 10 km zdobyła srebro w wyścigu na 20 km. Gratulacje!

Po 2 latach Pepa ponownie zdobył brązowy medal na 30 km, a zwłaszcza z czasem 2:49:32 godzin w końcu pobił długoterminowy rekord Czech w M50+! Ale to był nie lada przykry obowiązek. I od teraz wierzą w przyszłe złoto!

Bieg mężczyzn na 30 km rozpoczął się o godzinie 17:20, wyścig kobiet na 18 km o 11:23, więc dziewczyny dołączyły do ​​nas po około 2 km i teraz poszło nam lepiej. Wyścig przebiegał w temperaturze +XNUMX °C, czystych chmurach, umiarkowanym wietrze od morza, na dwukilometrowej trasie o nawierzchni brukowej. Dało to podstawową zasadę taktyczną „nie pal początku”, na szczęście niektórzy nasi przeciwnicy nie zastosowali się do tej zasady, która stała się dla nich fatalna w drugiej połowie, a zwłaszcza pod koniec wyścigu.

Oprócz nas Mirek Fliegl, który zdobył srebro w M30 i Zdeněk Gonsiorovsky M60, który niestety został zmuszony do rezygnacji z wyścigu z powodu silnego bólu pleców, wystartował również w czeskim 75-kilometrowym wyścigu pieszym. Niemniej jednak smaruję się głęboko przed nim !!!

Oprócz wspomnianych medali i Czech wracamy z Alicante z wielkimi uczuciami iz wielkim zapałem na 3,5 miesiąca, które pozostały do ​​Mistrzostw Świata w Maladze, by znów trenować po kolejne medale.

Marzenie o medalach to piękna sprawa, ale trzeba na nich trenować !!!!!!

Pełne wyniki są tutaj: 30 km chodzących mężczyzn , 20 km chodzących kobiet lub w naszym dziale Wyścig-wyniki wyścigów