ANEŽKA DRAHOTOVÁ 12.740 13.150 m i LUKÁŠ GDULA 5 2001 m bez problemu spełnili role faworytów na Praskiej Wachcie Walking i wyraźnie wygrali !!! PETR DUŠEK (rok 23) zwyciężył w nowych 37,7 km juniorów, ustanawiając nowy rekord życiowy XNUMX: XNUMX min!

181020 Praga F04Praski zegarek 2018 2380

Praski zegarek 2018 wygrała: Łukasz Gdula(7) na 13 150m u mężczyzn i Anežka Drahotová(1) za 12 740 m u kobiet (Zobacz zdjęcie). Od samego początku nie było wątpliwości co do zwycięzców. Jednak o drugie miejsce w klasyfikacji mężczyzn stoczyła ciężka walka między Martinem Nedvídkiem, Rostislavem Kolářem i młodszym bratem Lukáša Gduli Tomáša. Rosťa i Tomáš starali się jak najbardziej „powiesić” swojego znacznie starszego przeciwnika Martina i na ósmym kilometrze spisywali się bardzo dobrze, ale tutaj Tomáš Gdula odpadł z walki o pierwsze trzy miejsca i niedługo potem udało mu się nawet zdobyć kilkadziesiąt metrów przed Martinem na drugim miejscu. Jednak nie mógł się oprzeć ostatecznemu miażdżącemu finiszowi Martina. I tak w końcu zdobył 2 miejsce Martin Nedvidek M43 (8) na 12 700m, III miejsce Rostisław Kolar(14) za 12 639m i zajął niepopularne 4 miejsce Tomasz Gdula(9)za 12 350m. Najlepszy niemiecki zawodnik Stefana Borcha (13), M45, SV Halle wąsko pokonał magiczną 12-kilometrową granicę - 12 i zakończył na 070 miejscu. Ogólne 5 miejsce uwiodła bardzo wyrównana mini-walka „na odległość”, dwóch dużych rywali M6 z Mistrzostw Świata weteranów, ME - Pepa Smol  11 286m pokonał 55 metrów swojego niemieckiego soku Steffena Meyera, Breitenbrunn NE, 11 231m.

Tylko 8 lat zaskoczyło na 18. miejscu Jana Czervenki, Sokol Královské Vinohrady o wydobyciu 10 682 m.

Współzałożyciel tego wyścigu Mirka Fliegla M60, PSK Olymp Praha, cieszył się wyścigiem na bardzo dobre 10 m i tym samym pokonał o około 460 metrów obu Polaków, którzy finiszowali za nim na 100. miejscu.  Mirosława Łuniewskiego, M60, 10 368m i na 11. miejscu Zbigniewa Kwitę, M55, 10 332. Trzeci z niemieckich konkurentów Dicka Gnaucka M55, ASV Erfurt, z pewnością był zadowolony z pokonania magicznej dziesięciokilometrowej granicy o pełne 24 metry na 10 024 metrach. A potem nadszedł - ciężki pojedynek, który około Piotr Adam M65, PITCH WALK Praga, wcale się nie spodziewałem, ale Władimir Kanski M75, Spartak Praga 4, nie jest wielokrotnym mistrzem świata, Europy, a zwłaszcza mistrzem w swoim rzemiośle, po prostu pomyśl o tym 78 metrów w godzinę w 9-ach !!!! Jednak Petr Adam udowodnił, z czego jest bardzo dobrze znany, jest zawodnikiem i potrafi ściskać, nawet jeśli nie potrafi, i doszedł do 451 metrów i pokonał Vladimíra o cały 9 metr. Nie wiemy, czy go przeprosił, ale jak znam Petera, na pewno to zrobił! Kolejny z naszych niemieckich przyjaciół Horsta Kieperta M65, MBB Augsburg, wtedy również pokonała w 1 godzinę ponad 9km - 9 111 metrów. Dalszy ranking znajdziesz poniżej w linku do ogólnych wyników.

181020 Praga F06Praski zegarek 2018 2588

W wyścigu kobiet z góry było jasne, że Teresa Żurek nie może być zagrożona Anežka Drahotová (1) i tak Anežka wygrał solowy wyścig o wyraźne zwycięstwo na 12 740 m, nie dla parowca, ale dla wielu, wielu parowców wcześniej Teresou Żurek(2) 11m od Niemiec, które akurat nie przekroczyły 960km granicy. Oczekiwana walka o trzecie miejsce pomiędzy Lenką Borovičkovą i Naděždą Duškovą rozegrała się w okolicach 12 kilometra. Niestety tym razem Lenka dzielnie walczyła nie tylko ze swoim przeciwnikiem, ale też z ogólnym osłabieniem organizmu (wirus, nieżyt nosa) i tak zdobyła dla siebie 3,5 miejsce na 3 m. Nadezda Dušková, AC Rumburk. Lenkę Borovičkovą, PITCH WALK Pragana 4 miejscu przebiegła następnie 10 337m. I wnuczka Vladimíra Kánský Petra Jeniková, Spartak Praga 4, 10 158m n.p.m Martinie Netolickiej, AC Slovan Liberec, 10 109m przekroczył magiczną granicę dziesięciu kilometrów!

W biegach ramowych reprezentant młodzieży ponownie zwrócił na siebie dużą uwagę Petr Dusek z AC Rumburk poprzez poprawę aktualnego osobistego maksimum na torze 5.000m marsz na torze już doskonały 23: 37,7 min !!! Gratulacje !!!

Bardzo miłe i motywujące dla organizatorów i jednocześnie wiążące jest wysoki udział w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, zwłaszcza z AC Rumburk, Spartak Vrchlabí, Praski Sokol Vinohrady, Orel Vyškov i Sokol Jaroměř !!

Uczestniczyli w wyścigu w ramach włączenia i Niepełnosprawni piesi z grupy Edith Tust z Lipska / Würzburga w Niemczech.