Uherské Hradiště - Finał Mistrzostw Republiki - Anežka Drahotová 5.000m spacer po torze w słynnym czeskim rekordzie - 20:48,75 !!!!!!

image00097Punktem kulminacyjnym sezonu rozgrywek klubowych był Uherské Hradiště. Mężczyźni z Dukla Praha i kobiety z USK Praga ponownie wygrali drużynowe mistrzostwa kraju. Anežka Drahotová poprawiła swój własny rekord narodowy na torze o długości 5000 metrów. Srebrny medalista Mistrzostw Europy w Berlinie, dosłownie „jadąc” na zwycięskiej fali, nie miał poważnego zawodnika w wyścigu i minął linię mety w doskonałym czasie ustanawiając czeski rekord - 20:48.75, która zajęła ponad pół minuty od czteroletniego czeskiego rekordu z MSJ w Eugene. W tegorocznych światowych tabelach Anežka zajmuje drugie miejsce na tym nietradycyjnym torze. Alena Kollegová z SSK Vítkovice zajęła 2 miejsce w doskonałym czasie 25:53,43, Veronika Janošíková zajęła 3 miejsce 26:38,56 z AK Olymp Praha, Lenka Borovičková zajęła następne miejsce na 4 miejscu 27:21,23 gość na praskim Olympusie i zaledwie 17-letnia Sabina Bočková z Pilzna Škoda 27: 34,99.

Słowak Dominik Černý wygrał wyścig mężczyzn z czasem 20: 37,33 gości dla AK Olomouc.

Wyniki 5.000m

Česká Lípa - 4 runda KPD - Znowu jednoznaczna dominacja AC Rumburk - spadek do II ligi pewny !!!

W Czeskiej Lipie w ramach 4. rundy Drużynowych Mistrzostw Regionalnych (KPD), podobnie jak w poprzednich trzech rundach, ponownie dominowali piesi AC Rumburk. Została jedna 5. runda, a potem spadek do XNUMX. ligi w Pilźnie!

Wyniki 3.000 mln kobiet   Wyniki na 5.000 m mężczyzn

Třebíč - Wokół Jeziora Máchy - 68 rok wyścigu pieszego - Memoriał Miloša Morávka

Sekcja lekkoatletyczna TJ Spartaka Třebíč zorganizowała już 68. doroczny wyścig pieszy wokół Jeziora Máchy. W wyścigu wzięło udział 42 pieszych.
W starcie wyścigu głównego wzięło udział 12 zawodników. Zwycięstwo odniósł Tomáš Hlavenka przed Tomášem Vojtíškiem i Zbynkiem Hermanem. Stanislav Marek zajął dziesiąte miejsce wśród trzebickich zawodników. W kategorii kobiet Ema Hačudová była zadowolona ze zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła Ivana Skařoupková, a trzecie Anna Málková.