Rostislav Kolář obronił zeszłoroczne zwycięstwo w osobistym rekordzie na trasie 10 km, przed Martinem Nedvídkiem, który miał słabą walkę.

Wyniki / Ergebnisse

118. doroczny wyścig pieszy Praga-Brandýs (niestety legendarny tor z Pragi do Brandýs już dawno nie był prowadzony), odbył się po raz drugi na znakomitym torze o długości 1,2 km w Pradze - Satalice, wygranym po wielkiej walce Rostislav Kolář z SK Hranice w rekordzie życiowym 45:37. W tym samym czasie Rosťa obroniła ubiegłoroczne pierwsze miejsce (w zeszłym roku w 46:16 min) przeciwko słabo awansującej Martin Nedvídek z AC Rumburk (45:43 min), który na mecie ostatniego okrążenia tracił do zwycięzcy zaledwie 6 sekund. Na trzecim miejscu świetnie się bawisz 55:13 min Skończyła się Pepa Smola M58 (w zeszłym roku 56:34 min).

W biegu kobiet samotnie przeszła 5 km Johana Petříková czas 28:03 min.

Pokazała jako nastolatka Weronika Smolíková ogromny postęp ze strony organizatorów, w porównaniu do zeszłorocznego wyniku poprawił się już o prawie 4 minuty 30:10 minut! Zwycięski Ema Kyselicová ze Spartaka Praga 4 przekroczyła 30 minut z wynikiem 29:27.

Samotny w okresie dojrzewania Tomáš Endršt z USK Praga osiągnął wynik 5:25 min na trasie 54 km, który jest o 1 minutę gorszy niż w zeszłym roku (24:50 minut).

Odnośnie smutnego udziału pieszych: jeśli nie chodzi o punkty ligowe lub jakieś znaczące nagrody pieniężne, to pieszych po prostu nie interesują wyścigi w czeskim basenie. Potem pozostaje tylko wyjechać za granicę lub zorganizować wyścigi w Niemczech (patrz AC Rumburk Zittau).....To bardzo smutne stwierdzenie i wielka szkoda!!!

Pogoda: 15 stopni, pochmurno, wietrznie.

Świetna organizacja wyścigu przez organizatora AC Praha 1890 pod przewodnictwem Františka Zouhara ul. i jego zespół! Dzięki za kilku spacerowiczów!