CZARNY NA POKAZIE „ZÁHORÁCKA DVADTYATKY” OFICER „ZLATÝ HATRICK”, OLIANOVSKÁ POPRAWIŁ ZAPIS ZE SPOTKANIA. 

PEŁNE WYNIKI

Wygrał 53 rok najstarszych słowackich wyścigów pieszych „Záhorácka dvadsiatka” („Z 20”) w Borskim Mikulaszu, który tym razem miał brązowy status World Athletics Race Walking Tour Dominik Černý z Dukli i Ukrainki z Bańskiej Bystrzycy Ľudmila Oľianovská.

Černý, który ma już pewien start w Mistrzostwach Świata 2022 w Eugene na 35 km, triumfował na 10 km, ustanowił osobisty rekord 41:37 min (poprawiony o 1 sekundę!), wicemistrz Europy 2014 i brązowy medal Mistrzostwa Świata 2015 na 20 km Oľianovská wygrała spotkanie rekordowe 42:57 min. Reprezentacja Czech zajęła 5 miejsce Tereza Dziurniakowa 48:19.

Czarny, opłata Roman Benčík, zdobył drugi w karierze tytuł mistrza Słowacji. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej się skończyło Miroslav Úradník (42:03), któremu nie udało się „złotego hatriku” na „Z 20” i czwartego tytułu z rzędu na 10 km. Reprezentacja Czech zajęła trzecie miejsce Vít Hlaváč 42:18, a następnie inny czeski (młodszy) reprezentant Jaromír Morávek 44:21.

Zahoracka 2022 Uradnik cerny Hlavac orez 660x400FAKTY Z BORSKIEGO MIKULASZAE:

10 KILOMETRÓW:

Mężczyźni - Ranking bezwzględny: 1. D. Černý 41:37, 2. Oficer (obaj ŠK Dukla oz B. Bystrica) 42:03, 3. Hlaváč 42:18, 4. Morávek (obaj CR) 44:21, 5. Papastergiou (Grecja) 45 :42, 6. N. Tóth (Węgry) 46:38, 7. Mencel (AK ZŤS Martin) 47:37, 8. Duda (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 47:57.

M-SR: 1. D. Černý 41:37, 2. Oficer (obaj ŠK Dukla oz B. Bystrica) 42:03, 3. Mencel (AK ZŤS Martin) 47:37.

Juniorzy: 1. Morávek (CZE) 44:21, 2. Papastergiou (Grecja) 45:42, 3. Hanyk (CZE) 53:40.

Kobiety - ranking bezwzględny: 1. Oľanovská 42:57 - rekord wyścigu, 2. Ševčuková (obie ukr.) 44:19, 3. Mirotvorcevová (wschodnie) 46:55, 4. Burzalová (Dukla) 48:11, 5. Ďurdiaková (ČR) 48 : 19, 6. Ragasova (AK Spartak Dubnica) 50:12, 7. Żarska (Dukla) 51:24, 8. Kovalova (UKR) 51:38.

M-SR: 1. Burzalová (Dukla) 48:11, 2. Ragasová (AK Spartak Dubnica) 50:12, 3. Žárska (Dukla) 51:24.

Juniorzy: 1. Karlsenová (NOR) 51:06, 2. Hlaváčová (CZE) 54:17, 3. Avenová (ŠK ŠOG Nitra) 55:09.

5 KILOMETRÓW:

Młodzież: 1. Krestianko 23:38, 2. J. Bátovský (obaj ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 23:56.

Młodzież: 1. Franklová 26:39, 2. Pittnerová (obie CR) 27:13, 3. T. Indrišková (Slávia Trnava) 29:18.