56. Ołomunieckie lata dwudzieste w chodzeniu, 15 kwietnia 2022 r.

W Wielki Piątek 15.4.2022 r. w Ołomuńcu na Smetanovy sadach odbył się 56. bieg sportowy Olomoucká dvacítka. Wyścig był również częścią I rundy Ekstraligi I i II. ligi kobiet i mężczyzn, Mistrzostwa Weteranów, Mistrzostwa Morawsko-Śląskie Mężczyzn i Kobiet, a także w tym roku została zaliczona do brązowego cyklu spacerowego World Athletics.

PEŁNE WYNIKI Z POŚREDNIAMI / KOMPLETE ERGEBNISSE MIT RUNDENZEITEN

WYNIKI / ERGEBNISSE 10KM SPACEREM

WYNIKI / ERGEBNISSE 3KM SPACEREM

WYNIKI / ERGEBNISSE 1KM SPACEREM

BMHS0895

PMSQ6027Główny wyścig 56. rok. Lata dwudzieste w Ołomuńcu na torze o długości 1.300 m były wyścigiem na 10 km.

Na starcie głównego biegu stanęła rekordowa liczba 59 mężczyzn i 35 kobiet, czyli łącznie 94 pieszych. Przy braku konkurencji zagranicznej zwyciężyli faworyci, którzy dominowali także na ostatnich wyścigach w Podiebradach.

Zdominowała kategorię kobiet Eliszka Martínková (numer startowy 8) z mocą 47:16 min. z AC Turnov, odwiedzając Brno. Jej koleżanka z kadry narodowej zajęła 2 miejsce Tereza urdiaková z USK Praha w czasie 47:56 min. i zajął 3 miejsce Elżbieta Frankli na czas 53:35 min.

Wśród mężczyzn wygrał w ścisłym finiszu Vit Hlaváč (numer startowy 3) z czasem 42:43 min, ściganie się dla AC Tepo Kladno, przed Pardubicami Lukáš Gdula, który tracił 5 sekund, a na mecie miał czas 42:48 minut. Brno zajął 3 miejsce Mediolan Rizek czas 46:08 min.

Na początku 3-kilometrowej trasy stała również legenda ołomunieckiego pieszego Vaclav Dostalik. Zwycięzca pierwszego roku nie opuścił ani jednego wyścigu iz symbolicznym numerem startowym 1 (liczba lat w ołomunieckiej dwudziestce) dojechał do mety w czasie 56:24 min.