ELIŠKA MARTÍNKOVÁ SZŁAŁA W TALLINNIE PO SREBRO !!!! GRATULACJE !!!! JARDA MORÁVEK ZAJMUJE 11. MIEJSCE.

Eliška Martínková STŘÍBRO zdobyła rekord życiowy 10:000 w biegu na 46 23.74 metrów juniorów na torze. Świetny wynik !!! Klára Hlaváčová zajęła 24. miejsce za 53: 05.77.

u20tallinn215 ŚredniEliška Martínková zaczęła tempo od samego początku wyścigu i stopniowo jeden przeciwnik za drugim odpadał. Dopiero na trzecim kilometrze została zastąpiona przez kogoś innego. W tym momencie jednak w czołówce było tylko czterech zawodników. Z naszą reprezentantką została tylko Rosjanka Julia Khalilová z Ekateriną Petrovovą i Ukrainka Valeria Šolomitská. Martínková była nadal bardzo aktywna, dzięki czemu Šolomitská straciła kontakt i tym samym przegrała bitwę o metale szlachetne. Ten sam los spotkał Petrovovą kilka razy później. Po piątym kilometrze z Martínkovą pojechała tylko Khalilová. Nie trwało to jednak długo i trenerka trenerki Kateřina Čermáková była już sama u steru i zmierzała do życiowego sukcesu. Jednak gdy wyścig dobiegł końca, Eliška otrzymał drugi cel ostrzegawczy i musiał być bardziej ostrożny. Khalilová to wykorzystała i dogoniła Martínkovą. Na kilometr przed metą wsiadła. Elišce udało się jeszcze uchwycić ten atak. Zwycięzca został wyłoniony w rundzie finałowej, w której udział Rosji był już udany, a Julia Khalilová zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w najlepszym tegorocznym występie Europy 46:14.21. Eliška Martínková mogła cieszyć się nie tylko srebrnym medalem, ale także znacznie poprawionym rekordem życiowym w pierwszej dziesiątce z 46:23.74, który zajmuje trzecie miejsce w krajowych tabelach w tej dyscyplinie dla sióstr Drahot, a teraz kontynuuje swój medal osiągnięcia z mistrzostw młodzieży. W stopniowanym tempie Francuz Maële Biré-Heslouis pobiegł o brąz z wynikiem 46:32.14. Druga reprezentantka Czech Klára Hlaváčová ukończyła wyścig na 24. miejscu z czasem 53:05.77.

Jaromír Morávek zajął jedenaste miejsce w biegu osobistym na 10 000 metrów juniorów z osobistym rekordem 44:12.17. Adam Zajíček finiszował na 20 miejscu również w życiowym rekordzie 45:27.15.

u20tallinn493 ŚredniByliśmy reprezentowani przez dwóch zawodników w biegu na 10 metrów. Bardziej aktywny był Jaromír Morávek, który niedługo po trzecim kilometrze zdecydował się nawet na start i poprowadził dwie rundy. Jednak wkrótce został wyprzedzony. Od tego czasu tempo na kolejnych kilometrach dyktują wyłącznie tureccy zawodnicy. W połowie wyścigu Morávek zaczął tracić kontakt z prowadzącą grupą. Drugi reprezentant Czech, Adam Zajíček, był wtedy około 000 metrów za nim. Tymczasem Turcy zostali zastąpieni przez Włochów i Hiszpanów. Paul McGrath, jeden z przedstawicieli Półwyspu Iberyjskiego, zadbał o poważną ucieczkę i stopniowo zaczął zwiększać przewagę nad resztą rywali. Jednak jego prześladowcom się to nie podobało i wyruszyli w pościg. W chwili, gdy McGrath to poczuł, ponownie pchnął piłę, w kluczowym momencie. Na finałowych obwodach spokojnie pojechał po tytuł Mistrza Europy. Linię mety minął zwycięsko z czasem 50:42. Turek Mert Kahraman finiszował na srebrze z wynikiem 32.19:42, a Rosjanin Dmitri Gramačkov (37.83) zdobył brąz dzięki świetnemu finiszowi. Jaromír Morávek zajmie jedenaste miejsce z Tallina i osoba z pierwszej dziesiątki 42.39.25:44, która zajmuje dziewiąte miejsce w czeskich historycznych tabelach juniorów. Adam Zajíček ukończył wyścig na dwudziestym miejscu z czasem 12.17:45. To także osobisty rekord w biegu na dystansie 27.15 10 metrów na torze.