06 Antalya (TUR): SŁOWACKI PIESZY SKORZYSTALI W ANTALYI, RAGAS I DEVALD SPEŁNILI LIMIT W MŁODZIEŻOWYCH WC

07 Grottaglie (ITA): Federico Tontodonati 03:2021:1 i Eleonora Anna Giorgi 20 Mistrzowie Włoch w 12 km marszu

W Europie sezon chodzenia na świeżym powietrzu rozpoczął się w ubiegły weekend od krajowych mistrzostw Turcji w Antalyi i Włoch w Grottaglie.

Mistrzostwa Turcji - Antalya 50km, 20km, 10km, 5km:

Młodzi słowaccy piesi bardzo dobrze spisali się na otwartych mistrzostwach Turcji w chodzeniu w kurorcie Antalya. Dubničanka Elżbieta Ragasowa zajął 2 miejsce w życiowym rekordzie w biegu juniorów 48:55 min i osiągnął limit (50:30) na tegoroczne sierpniowe (17-22 sierpnia) Mistrzostwa Świata Juniorów. 8-letni powiernik Józefa Pawełka poprawił swoje obecne maksimum 49:51 minut od ostatniego czerwcowego spotkania w Bańskiej Bystrzycy o 56 sekund. W Antalyi wyprzedziła ją tylko reprezentacja Białorusi Jelizaveta Griškevičová (48:34). Cieszyła się z osobistego rekordu 50:15 min (dotychczas 52:37 w Borskim Mikulaszu 2020), limitu osiągniętego na MSJ i trzeciego miejsca w sobotę Karin Devaldova, powiernik Henrietta Rusnáková w Slavii TU Koszyce. Jej klubowy kolega Stanisława Hakulinowa na mistrzostwach Turcji zajęła 6 miejsce w osobistym maksimum 52:57, z poprzedniej wyjechała prawie trzy minuty.

Ukończył wyścig na 20 km mężczyzn Daniel Kovac (ŠK ŠOG Nitra) na 15. miejscu z czasem 1:31:42 h. To była jego pierwsza dwudziestka. Szkoda, że ​​nie dotrwał do końca, bo na 15. kilometrze wciąż przekraczał limit 1:30:00 na letnich Mistrzostwach Europy do lat 23 w Bergen. Potem został złapany przez kryzys i znacznie zwolnił ” poinformował trener Kováča Piotr Mečiar. Salih Korkmaz wygrał męską dwudziestkę w Antalyi z rekordem Turcji 1:18:42, wyprzedzając ukraińską parę Eduarda Zabuženko (1:19:29) - Ivan Losev (1:20:46).

ANTALYA (TUR) - PEŁNE WYNIKI

07032021715Grottagli 2021Mar 07 1Mistrzostwa Włoch - Grottaglie 20km, 15km, 10km:

Została mistrzynią Włoch w chodzeniu na 20km Anna Eleonora di GIORGI z doskonałym występem 1:28:39, również srebrny Walentyna Trapletti  1:29:58 spadło poniżej 1:30, a brąz Maria Vittoria BECCCHETTI 1:30:05, wąsko zaatakował europejską granicę ekstraklasową o 1:30. Tytuł zdobył w męskich latach dwudziestych Federico TONTODONATI 1:20:12. który jako jedyny zaatakował światową klasę 1:20:00. Srebro na drugim szczeblu Matteo GIUPPONI 1.21:46 przegrało do zwycięzcy przepaści prawie 1,5 minuty i trzecie w brązie FRANCUSKI SZCZĘŚCIE 1:23:15 straciłem kolejne 1,5 minuty do sekundy.