Dzięki Anežce Drahotovej pozostanie jeden medal z zawodów w chodzeniu ze Światowej Letniej Uniwersjady w Europie !!!

W tropikalnych warunkach piesza Anežka Drahotová miała udaną premierę na uniwersyteckich mistrzostwach świata w Neapolu we Włoszech, kiedy biegła po brązowy medal na 20-kilometrowym torze. Tylko para australijskich rywali była poza jej siłami. Powiernik trenera Ivo Pitáka poradził sobie na torze w 1:35:44. Wyścig został wyraźnie zdominowany przez Australijczyków. Katie Hayward zdobyła złoto w 1:33:30. Jej koleżanka z kadry narodowej Jemina Montagorá, która była o 27 sekund wolniejsza (1:33:57), wspięła się na srebrne podium. „Australijczycy byli silni i gotowi na upał. Cieszę się, że pokonałem chińskich kierowców. Czas nie był zbyt dobry. To była dla mnie straszna walka.” Drahotová dała się usłyszeć w wywiadzie dla Telewizji Czeskiej.

W związku z tym, że Japończycy zajęli pierwsze trzy miejsca w biegu mężczyzn na 20 km (o tym piszemy we wczorajszym artykule), dzięki Anežce Drahotovej pozostał tylko jeden medal z zawodów w chodzie dla Europy !!!

Co Japończycy pokażą na tegorocznych Mistrzostwach Świata (koniec września) w Doha w Katarze? A co z domem w Tokio w 2020 roku?