10km WYŚCIG PIESZY - MARTIN NEDVÍDEK, M40, MISTRZ ŚWIATA !!!!!, TEAM CR, M75, KÁNSKÝ-MAREK-DOSTALÍK BRĄZ !!!!

Popołudnie należało wtedy do łącznie trzech wyścigów mężczyzn podzielonych według kategorii wiekowych i pełnych ogromnej rywalizacji i najwyższych wyników. Na doskonałe osiągi nie wpłynął bardzo silny świeży wiatr i nierówny tor z nieregularnym torem o długości 1.368 metrów. Tor był taki sam jak w wyścigu kobiet. I Czesi na koncercie "DUŻA" odegrał wielką, wielką rolę i w M40 nawet dzięki Martin Nedvidek PIERWSZE SKRZYPCE! Fantastyczny! Ale po koncercie. Tak więc razem ze wszystkich trzech ras 65 NAJLEPSZA WYDAJNOŚĆ są w tym TABELAw którym też jest Czeskie TRIO: Martin Nedvídek - Josef Smola - Petr Adam !!! Każdy z trzech wyścigów miał zupełnie inny przebieg i swój wielki dramat.

W pierwszym wyścigu kategorii M 70+:  stał się szokującą rzeczą, gdy wyraźnie prowadząc Mistrza Świata i rekordzistę nowego świata z wyścigu na 3.000 m, Iana Richardsa, Wielka Brytania, był już z rękami nad głową po wygraniu mety, zdyskwalifikowany !!! Szaleństwo !!! To też jest spacer !!! I tak został zwycięzcą, Ettorio Formentin, WŁOCHY, który jako jedyny w tym wyścigu zszedł poniżej 1 godziny. Ale czescy konkurenci też mieli coś do zaoferowania Czeska drużyna M75 w składzie Vladimír Kánský, Stanislav Marek, Václav Dostalík zdobyła BRĄZOWE MEDALE! GRATULUJEMY MŁODZIEŻY !!!! To była przejażdżka!!!

190329 Toruń26W drugim wyścigu kategorii M60 - M65:  Piotr Adam M65 po raz kolejny pokazał i udowodnił, jak potrafi trzymać nerwy na wodzy na dużych wyścigach i jak najwięcej „sprzedać” tego, co w nim jest, a było tego dużo:  5 miejsce z występem 1: 02: 29h na tak trudnym torze zarówno występ, jak i lokata są dla niego znakomitym wynikiem! Zachwycający! Gratulacje!

Na koniec najlepsi z najlepszych - trzeci wyścig w kategorii M35 - M50:

Martin Nedvídek, M40 został MISTRZEM ŚWIATA, występ 46:09min, GRATULACJE !!! Martin Nedvídek wygrał M40 z fantastycznymi osiągami i tym samym uratował reputację całej czeskiej wyprawy pieszej na tych Mistrzostwach Świata !!!!

Wygrał w tym samym wyścigu Josef Smola, M50, 6. miejsce, występ 51: 45min, silna konkurencja nie jest już „dozwolona”. Medale zostały rozdane na poziomie poniżej 48min !!! A czwarte miejsce wciąż potrzebowało 50 minut !! Światowy występ najlepszych w kategoriach M50+ jest niesamowity !!!

Kolejne żelazo w ogniu i zdecydowany faworyt na medalu był (lub powinien być) nadal w tym wyścigu Družstvo ČR, M40 w złożeniu Nedvidek-Smola-Dušek. Niestety zawodnik Miloš Dušek nie mógł w ostatniej chwili przyjechać na Puchar Świata, więc czeska drużyna nie miała wymaganej liczby trzech zawodników i została zdyskwalifikowana. Szkoda. Brąz leżał tam za darmo, a srebro było absolutnie prawdziwe ......... !!!!

Wszystkie wyniki i inne szczegóły całego Pucharu Świata można znaleźć na: World Masters Toruń

A teraz wszystko skupia się na tradycyjnym ABSOLUTNYM POCZĄTKU KRAJOWYCH SEZONÓW CHODZĄCYCH - WYŚCIGÓW WALKING PODĚBRADY, jednocześnie MČR na 20km marszu kobiet i mężczyzn, JUŻ SOBOTA 6.4.2019 !!!!!!!!     WWW.PODEBRADY-WALKING.CZ