Sezon outdoorowy rozpoczął się w sobotę 16 marca 3.2019 roku w Górach Żelaznych w Mühltal w Niemczech przy dużym udziale zawodników z AC Rumburk!

1700 MühltalgehenTak jak zakończył się miniony sezon, zakończył się także nowy - najbardziej aktywni i najbardziej widoczni są zawodnicy AC Rumburk. Zostało to ponownie potwierdzone podczas imprezy otwierającej w Mühltal w Niemczech, a oni również zajęli wszystkie czołowe pozycje w wyścigach na dystansie 3 km, 5 km i 15 km.!!

W biegu na 3 km wśród uczniów Adéla Veselková (W14) zwyciężyła z doskonałym wynikiem 17:17min. Katka Nedvídková zwyciężyła bezkonkurencyjnie w biegu na 5 km kobiet z czasem 27:58min.

Ostatecznie zwycięstwo w wyścigu głównym na 15 km w Niemczech pozostało „u siebie” dzięki Steffenowi Borschowi (SV Halle), który pokonał Martina Nedvídka o ponad minutę o 1:10:34 1:11, trzecie miejsce było wygrana przez juniora Petra Duška 34:1: 21 godziny ponad minutę przed Steffenem Meyerem (SV Breitenbrunn) 44:1: 22 godzin W biegu kobiet na 47 km Naďa Dušková nie miała rywalki (albo tylko dwóch), więc z łatwością wygrała 15:1:27h.