Przez 3.000 m mistrzów Czech w chodzeniu na torze Matěj Piták (14:41.61) z SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE  oraz Eliška Kokořová (16:39.43) ze Slezán Frýdek-Místek

Wyniki/Ergebnisse

W zimną i deszczową pogodę w Jabloncu nad Nisou odbyły się mistrzostwa Czech na torze męskim i żeńskim. Mimo niesprzyjających warunków większość zawodników ustanowiła rekordy osobiste. W mistrzostwach wzięło udział 13 studentów i 18 studentek.

Zgodnie z oczekiwaniami Matěj Piták został mistrzem Czech w uczniach z czasem 14:41.61, kiedy zdecydował się na jednoznaczne zwycięstwo na 1. km (4:32.8), gdzie uzyskał 20-sekundową przewagę nad srebrną medalistką Ondrą Plecháček. Matěj wtedy w zasadzie kontrolował tę przewagę aż do mety. Ondra Plecháček ustanowiła niezły rekord życiowy 15:07.92. Zabrakło mu brązu Dan Mochal w bardzo dobrym występie 15:17.78, również w osobistym rekordzie i wykonaniu Czwarty w kolejności Šimon Václavík 15:35.56 jest doskonały.

Eliška Kokořová została mistrzynią Czech w uczennicach z czasem 16:39.43 z dziesięciosekundową przewagą przed srebrną Anetą Otradowską 16:49.89. bbrązowy medal wywalczyła Ludmila Kozlová w rekordzie życiowym 17:03.21.