!!!Fantastycznie!!! DWÓCH CZECHÓW W JEDNYM WYŚCIGU PONIŻEJ 4 GODZIN !!! TO NIE BYŁO 20 LAT !!!

HLAVÁČ CHAMPION CZECH W FANTASTYCZNYM REKORCIE KRAJOWYM 3:56:26.29 godz., SREBRNA GDULA TAKŻE GŁĘBOKOŚĆ PONIŻEJ 4 GODZ. 3:57:22.19 godz. !!!!WSZYSTKIM GRATULUJEMY !!!!

logo s. 50 02MISTRZOSTWA CZECH NA 50 000 m SPACEREM

50 000 m TRASA CHODZENIA MISTRZOSTWA CZECH TRNAVA 5.grudnia 2020

handelW ramach mistrzostw Słowacji w chodzeniu na 50 000 mw Trnavie odbyły się również Mistrzostwa Czech.

Dzięki osobistemu rekordowi 3:56:26.29 Vít Hlaváč z AC TEPO Kladno został również absolutnym zwycięzcą wyścigu, który odbył się na stadionie Halmássy w Trnawie. Broniący barw Hvězdy Pardubice Lukáš Gdula stracił niecałą minutę na drugim miejscu (w Mistrzostwach Czech i absolutnie), gdy przekroczył 3:57:22.19. Obaj pobili na torze krajowy rekord 1985, który ich trener Ivo Piták utrzymywał od 3 roku z czasem 58:28.1:4. Jednocześnie wykorzystali swoje szanse na udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio dzięki wysokiej jakości występom. Gospodarz Michal Morvay zajął trzecie miejsce w Trnavie (00:51,91:XNUMX).

Po odwołaniu wiosennych mistrzostw w Dudincach czescy piesi mieli 6 grudnia walczyć o mistrzowskie medale w Ostii we Włoszech. Jednak i te wyścigi zostały przełożone, więc szansę dostali dzień wcześniej w Trnavie.