Chodząca kometa Ďurdiaková pokonała Drahotovą i została mistrzynią Czech! Hlaváč spowolnił karę i tym samym obronił mistrza Czech Gdula.

OGÓLNE WYNIKI

FOTODOKUMENTACJA:    Młodzież i weterani      Kobiety       Mężczyźni

DSC0679Tereza Ďurdiaková pokonała Anežkę Drahotovą iw sobotnim premierowym sezonie chodzenia została mistrzynią Czech na 20 kilometrów. Na międzynarodowym spotkaniu Poděbrady Walking była piąta w absolutnej kolejności wyścigu, zwyciężyła Włoszka Antonella Palmisanova. Jako wicemistrzyni Europy Drahotová straciła pięć sekund do mniej doświadczonej czeskiej koleżanki i ukończyła wyścig na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Wyścig mężczyzn wygrał faworyzowany Szwed Perseus Karlström (1:19:43), brązowy medalista z ubiegłorocznego Pucharu Świata. Lukáš Gdula wywalczył szósty domowy tytuł w wieku 1 lat, zajmując 27. miejsce w klasyfikacji generalnej 07:XNUMX:XNUMX.

Ďurdiaková nie spodziewała się tytułu

Dwudziestodziewięcioletnia Ďurdiaková, która jest dwukrotną medalistką mistrzostw Czech w maratonie, pokonała Drahotovą 9 sierpnia w Rumburku na torze na 20 000 metrów. Dziś obaj trzymali razem większość toru, a decyzja zapadła na ostatnim kilometrowym torze. Była szybsza Ďurdiaková, która zdobyła tytuł w 1:33:54. "To było dla mnie nieoczekiwane. Przez przypadek szedłem, że doznałem kontuzji, chciałem spróbować. Im bardziej zagłębiałem się w technikę, tym bardziej mi się podobało i teraz jest to dla mnie dużo przyjemniejsze niż bieganie" powiedział na żywo na federalnym Facebooku. Drahotová, której koronawirus pokrzyżował praktycznie wszystkie tegoroczne plany i skomplikowała jej przygotowania z nowym trenerem Australii Brentem Vallancem, przyznała, że ​​nie jest w szczytowej formie. „Zdecydowanie wiem, gdzie są moje granice. Czas mnie nie rozczarowuje, tak to zaplanowałem. Ale nie będę kłamał, oczywiście przepraszam, że nie obronił tytułu Czech” – powiedział pięciokrotny Mistrz Czech z rekordem życiowym 1:26:53.

Brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017 Palmisanova w deszczowych Podiebradach wywalczyła limit olimpijski. Druga Brazylijka Erica de Senová (2017:1:28) i trzecia Glenda Morejónová z Ekwadoru (40:1:31) spadły poniżej limitu 00:1:29.

Podiebrady 1 27Hlaváč został spowolniony karą

Do pierwszego tytułu Czech był też blisko dwudziestotrzyletni Vít Hlaváč, który po piętnastu kilometrach startował w bardziej doświadczonym Gdul. Ale potem musiał odsiedzieć dwuminutowy wyrok za ostrzeżenia. „Na samym początku dostałem prawie wszystkie cele. Miałem mały problem z ustawieniem stylu i szybkości, aby sędziowie to polubili. Czułem się silny na tej szesnastce, chciałem iść do osoby. 40 sekund osoba ”, ubolewał niedługo po minięciu linii mety o 1:28:21. Podczas pobytu na kryminalnym terenie stanął przed nim Gdula, który od 2014 roku w wieku dwudziestu lat przegrał z mistrzostwami Czech tylko raz. Dziś wygrał o minutę i czternaście sekund. Vítek był dziś silniejszy ode mnie, ale niestety trafił do strefy karnej na dwie minuty. Przeszkodziłem mu tam i nie dogoniłem. Czas jest stosunkowo solidny, ponieważ w tym roku na treningi miała wpływ korona. i problemy zdrowotne” – powiedział XNUMX-letni pieszy, dla którego pięćdziesiąt to główny tor.