Rostislav Rožnovský nie powtórzył sukcesu czeskiego reprezentacyjnego spaceru w ubiegły weekend na Mistrzostwach Europy do lat 19 w Borasie. Tureccy piesi znów zdominowali!

Rostisław Rożnowski ukończył bieg na 10 km na 22. miejscu z czasem 51: 36.57 z ponad 10 minutową stratą dla zwycięzcy i udaną kampanią czeskiej drużyny pieszych z zeszłego weekendu (Anežka Drahotová, Światowa Uniwersjada - brąz, Vít Hlaváč EC, poniżej 22 -11. miejsce OR 20km ch 1:26:55, Eliška Martínková – MU Trnava – 1 miejsce), więc niestety nie poszła.

Dla wyraźnego zwycięstwa kontynuował w tym roku najlepszy występ w Europie juniorów w tej kategorii 41:10.03 Białoruś Mikita Kaliada przed Włochem Riccardo Orsonim (42:51.71) i Polakiem Łukaszem Niedziałkiem (42:20.66).

Podobnie jak podczas mistrzostw Europy do lat 22 w miniony weekend, tureccy piesi zdominowali tureccy zawodnicy. Meryem Bekmezová zdobyła złoto z czasem 44:44.50. Jej srebrny rodak Evin Demir był o prawie dwie minuty wolniejszy (46:38.68). Brąz wywalczyła reprezentantka hiszpańskiej szkoły chodzenia Mariola Garcia (46:50,50).