Limity realizacji na Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio i mistrzostwa Niemiec na 20-kilometrowy spacer dla Nilsa Brembacha i Saskii Feige

57196017 2258330650876997 2283280356301864960 oWielka niespodzianka w Naumburgu w Niemczech: Nie tylko tytuły mistrzów Niemiec w 20-kilometrowym marszu zostały wzięte z Naumburga w męskich Nils Brembach i wśród kobiet Saskia Feige, ale także spełniające limity IAAF na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio !!!

Mekka niemieckiego sportowego marszu Naumburg świętowała swoje 50-lecie w całkowicie zimowej pogodzie z obfitymi opadami śniegu i zerowymi temperaturami! Na trasie o długości 1 km powstały bardzo wymagające warunki, ponieważ topniał śnieg, tworzyły się strumienie wody z kałużami, które trzeba było usunąć.

„Mimo że było zero i śnieg, warunki były dobre. Nie było wiatru, a śnieg nie leżał. Przeżył także 50-kilometrowy wyścig na śniegu.

56936278 2257603134283082 792524648406319104 oNils Brembach został mistrzem Niemiec na 20-kilometrowym marszu, który również osiągnął limit IAAF na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Spadł poniżej limitu (1:21:00 h) świetnym finiszem i wygrał w 1:20:48 h, tym samym pozostając w tyle za swoim osobistym zespołem w tych warunkach śniegowych tylko 6 sekund. Zawiedziony przyszedł drugi Christopher Linke (1:21:32 h), który chciał wygrać, ale Nils Brembach był po prostu lepszy. Hagen Pohle (SC Potsdam; 1:23:00 h) zdobywa brązowy medal Mistrzostw Niemiec. W tym samym czasie ci pierwsi trzej mężczyźni również zdobyli tytuł w rywalizacji drużynowej o SC Potsdam.

Mistrzowski hat-trick kobiet dla Emilii Lehmeyer (Polizei SV Berlin)? Tak to wyglądało na pierwszych kilometrach, ale potem Saskia Feige (SC Potsdam), po świetnym występie w zeszłym tygodniu w naszym kraju w Podebradach, dodała jeszcze więcej i wygrała w nowym osobistym 1:30:40 ha i też spotkała limit IAAF na OH 2020 do Tokio (1:31:00 h). „Jestem po prostu szczęśliwy. To był wspaniały dzień i wspaniały wyścig”. Jednocześnie potwierdził limity i nominacje na Mistrzostwa Świata w Doha w Katarze (27 września - 6 października 2019) oraz na Mistrzostwa Europy U23 w Gävle (Szwecja; 11-14 lipca). Choć mistrzowski hat-trick dla Emilii Lehmeyer się nie skończył, to musi być zadowolona z czasu 1:32:45 – tuż za osobą – bo również osiągnęła limit na Mistrzostwa Świata w Doha w Katarze (1 :33:00). Trzecia w kolejce, stale poprawiająca się brązowa Teresa Żurek (SC Potsdam; 1:35:03 h) spotkała się z Mistrzostwami Europy U23.