Najlepsi czescy sportowcy zamienili się w śpiewające trio Black Milk

Po raz pierwszy w swojej karierze rzucająca oszczepem Nikola Ogrodníková zdominowała XNUMX. edycję plebiscytu Czeskiego Związku Lekkiej Atletyki na „Sportowca Roku”. Stickmaker Amálie Švábíková została wybrana Juniorem Roku. Odkryciem roku został półhodowca Lukáš Hodboď, a nagrodę dla najlepszego trenera roku zdobył Rudolf Černý.

18 lat 0351Drugie miejsce zajął pieszy Anežki Drahotovej. Martwiła się w zeszłym roku, ale tegoroczny sezon był zupełnie inny. Na samym początku zajęła drugie miejsce w Lugano i Dudince. Zajęła szóste miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się na Tajwanie w Chinach w bardzo przyzwoitym czasie 1:28:40. Na Mistrzostwach Europy w Berlinie walczyła wtedy przez ostatnie kilometry o tytuł mistrzyni kontynentalnej. Ostatecznie srebrny medal zaliczył kolejny świetny występ 1:27:03 i tym samym Anežka kontynuowała swój czteroletni brązowy sukces z Mistrzostw Europy w Zurychu. Powiernik trenera Pitáka zajmuje piąte miejsce w tegorocznych światowych statystykach. Anežka była w przeszłości dwukrotnie juniorką roku, a jej piąte miejsce w 2014 roku było najwyższe w kategorii głównej.

W sezonie 2018 było to tylko kobiety, który zorganizował dla czeskiej lekkoatletyki medale Mistrzostw Europy w Berlinie. Włócznik Nikola Ogrodniková i pieszy Anežka Drahotová zdobyli srebro, maratończycy Eva Vrabcova Nyvltova brązowy.

W rezultacie zajęli 1., 2. i 4. miejsce w plebiscycie. Dopiero trzeci melonik Staněk zakłócił kobiecą hegemonię.

Wszystkie trzy kobiety spotkały się na podium, zanim wyniki zostały odtajnione. Organizatorzy postanowili kontynuować tradycję, w której zawodnicy sami opiekują się podkładkami podczas wieczoru galowego. Tak przedstawiali się w przeszłości Jaroslav Bába i Petr Svoboda, sztafeta rozgrywająca Szybko dziewczęta, Barbora Špotáková czy Jakub Vadlejch. Tym razem trio czeskich medalistów wykonało zmodyfikowany tekst piosenki Sedm krát, która w 2003 roku stała się tytułową piosenką albumu grupy Black Milk o tej samej nazwie, tj. Tereza Černochová, Tereza Kerndlová i Helena Zeťová.

ANEŽKA DRAHOTOVÁ: Chodzenie czy bieganie? Nie galopuję I tak wybrałem I śpieszę się powoli Ile razy? Siedem razy w tygodniu. Siedem razy.