lukas gdulaNarozen 1991 – reprezentant ČR v atletice, člen VSC MŠMT ČR, závodí za Hvězdu Pardubice.

Lukáš je velmi konzervativní člověk, cílevědomý, vytrvalý a pracovitý závodník. V tomto roce 2013 se mu začalo závodně dařit a začal zúročovat svoji tréninkovou práci minulých let. Došel na 7. místě při atletickém mistrovství Evropy do 23. let v Tampere v chodeckém závodě na 20km. Nezklamal ani při evropském poháru v Dudincích. Obhájil loňský český mistrovský titul v chůzi na 50km v novém osobním rekordu a o 14 dní později přidal bronz na 20km trati.

Reprezentační kariéru zahajoval na SP juniorů v Mexiku i na MSJ v Kanadě v r. 2010. Na 10 km trati se od něj nečekaly zázraky, protože od začátku je jasné, že Gdulik je typem vytrvalce na 50 km. Mnohými lidskými i sportovními vlastnostmi připomíná Holušu. V roce 2011 se Lukáš neuvěřitelně trápil. Přitom příprava v průběhu celého roku v zimě, na jaře i v létě byla náročná a určitě nic neošidil a nezanedbal. Snad jediným závodním pozitivem bylo, že Lukáš vyhrával všechny ligové 5 km závody. Se stříbrem z M-ČR na 50 km a hlavně s výsledným časem rozhodně spokojen nebyl a i na 20 km tratích to bylo utrpení. V tréninku dokázal nepolevit a věřit tomu, že se to musí zlomit. Až nyní na podzim se blýsklo na lepší časy. Lukáš v Naumburgu zašlapal dvacítku na hraně 1:30 h a dostal se do vedení českých tabulek.

V roce 2012 Lukáš navázal na solidní podzimní výkonnost a na 20 km zašlapal hned v prvním závodě v Luganu 1:28:34 a další týden v Dudincích vyhrál republikový šampionát na 50km časem 4:14:56. Oba tyto výkony mu zajistily start na SP v chůzi v ruském Saransku, kde startoval v půlce května na 50 km trati. Ve světové konkurenci a klimaticky těžkých podmínkách byl Lukáš nejmladším startujícím z více než stohlavého startovního pole. Dokázal se na závod soustředit a zaostal jen nepatrně za svým OR. Časem 4:16:05 došel do cíle na 53. místě a porazil dlouhou řadu papírově lepších soupeřů. Dále vyhrál 2 extraligové chodecké závody a ve finále mistrovství ČR družstev vítězství zopakoval.

Rok 2018 - splněný ostrý limit na 50km ch na ME Berlin!!!