V Ostravě-Vítkovicích tradičně skvělí chodci a chodkyně z TJ Slezanu Frýdek - Místek a dvojstart Terezy Ďurdiakové.

Po úspěšném zahájení zimní halové chodecké sezony 15.1. v Berlíně, se rozeběhly halové závody i v tuzemsku.

V nedělí 23.1.22 v rámci Mistrovství Moravy a Slezska si vyzkoušela svojí rychlostní formu také nejlepší současná česká chodkyně  Tereza Ďurdiaková v Ostravě-Vitkovicích. Nejprve "se rozešla" na 3.000m 14:47min, aby vzápětí (start pětky byl ihned po dojití trojky!) na 5.000m zašla velmi dobrých 22:15 min. Takže v součtu hodně rychlá tempová osmička.

DSC00130Vedle Terezy si vedli tradičně skvěle chodci z TJ Slezanu Frýdek-Místek a vybojovali dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Závod žaček na 3000 m byl plně v režii děvčat z Frýdku Místku. Zvítězila Viky Bartoňová ve velice kvalitním oddílovém rekordu 16:21.11 min. Druhá došla Míša Boboková 18:37.96 min. a třetí Hanka Petrušková v osobáku 19:18.24 min. Tímto časem splnila Hanka limit pro start na halovém Mistrovství České republiky, které proběhne za tři týdny v Praze. Splnit limit podařilo i čtvrté v cíli Viky Vaňkové časem 19:37.01 min., takže Frýdek Místek mám již v této chvíli v této kategorii pět limitářek! (tou pátou limitářkou je Eliška Kokořová, která na šampionátu nestartovala). Na šestém místě došla Kája Brázdilová za 20:47.28 min. V žácích vybojoval stříbrnou medaili Mirek Myška v osobáku 20:55.91 min. Mezi dorostenkami získala stříbro Nikča Boboková v čase 19:17.99 min. a čtvrtá došla Hana Maštalířová 20:08.08 min. Na dorostence již čekalo 5000 m a pro zlato si došel Vojta Novák v novém oddílovém rekordu 27:44.92 min. Všem chodcům a chodkyním velká gratulace.

V rychlém sledu nyní po sobě následují další halové chodecké závody a to v hale na Jablonci nad Nisou (Atletická hala - stadion Střelnice, U Stadionu 4586/1), nejprve již tuto středu 26.1.22 s hlavním závodem na 3.000m, a dále pak v sobotu 29.1.22  s hlavním závodem na 5.000m. V neděli 30.1.22 se pak v atletické hale Lokomotivy Olomouc koná Krajský přebor Olomouckého kraje dorostu, juniorů a dospělých. Tomuto přeboru bude předcházet již tradiční závod v chůzi na 1.000 a 3.000 m se startem v 9:00 hod. Do Olomouce vás všechny srdečně zve Rosťa Kolář!!! https://www.atletikaolomouc.cz/?page_id=32945

Veškeré propozice, seznamy přihlášených i výsledky závodů jsou k naleznutí na www.atletika.cz v sekci kalendář akcí.