Vítězem mužského chodeckého závodu na 10km Rosťa Kolář v novém osobním maximu 46:16min. V ženském závodě na 5km zvítězila Johana Petříková 27:56min z pražské Dukly.

Uplynulo již 131 let od založení oddílu AC Praha 1890. Za tu řádku let náš oddíl změnil mnohé – název, místo působení, dresy…. Nikdy se však neměnila jedna věc, AC Praha 1890 vždy stála u zrodu či organizování dálkových běžeckých a chodeckých závodů u nás.  Za dlouhou řadu let pomáhal či sám uspořádal mnoho sportovních závodů, jakými jsou či byly závody Praha – Poděbrady, Praha – Lány, Praha – Beroun, ale hlavně závod Praha – Brandýs nad Labem. Jedná se o jeden z nejstarších závodů u nás a závodníci se na jeho start postavili prvně v roce 1893. Ale i tento závod za dobu své existence doznal mnoha změn – změna startu či cíle, délky tratí a několikrát musel být i přerušen. Na vině byly válečné konflikty, v roce 2020 však pandemie nemoci Covid- 19. Přesto tradici pořádání závodu chceme nadále zachovat. AC Praha 1890 František Zouhar.

A proto sportovní nadšenci z AC Praha 1890 v čele s Frantou Zouharem po roční odmlce opět uspořádali chodecký i běžecký závod. Tentokrát ve zcela novém hávu na zcela novém 1.200m dlouhém, výborně připraveném asfaltovém okruhu v Praze-Zelenči.

Komentář k vlastnímu chodeckému závodu určitě jěště připraví Mudr.P. Brandejský, poté ho rádi na našich stránkách doplníme.