V sobotu i neděli byly v Rumburku k vidění i přes úmorné vedro české národní rekordy v chůzi!!! Jaromír Morávek zašel časem 21:46.26 nový český dorostenecký rekord v chůzi na 5000 metrů a Tereza Ďurdiaková zašla časem 1:39:53,7 nový český ženský rekord v chůzi na 20000 metrů na dráze!!!

Vít Hlaváč si vzal ztracenou pozici z Olomouce opět pevně do svých rukou, když se stal celkovým vítězem, jak v sobotu na 5000 metrů 20:28.79, tak v neděli na 20000metrů 1:32:27,8. Juniorka Eliška Martínková zvítězila na 3000metrů v osobním rekordu 13:25.55. Dorostenec Adam Zajíček si taktéž zašel osobní rekord na 5000metrů 22:50.15.

117242488 588385378712987 5785169325094099372 nSOBOTA 8. 8. 2020:

Atletický stadion v Rumburku a místní chodecká parta z AC Rumburk ve spolupráci s generálném partnerem klubu SMOLA KONSTRUKCE Praha s.r.o. připravili vše pro konání již 4. ročníku chodeckého mítinku. Pro chodce z LKAS /Liberecký krajský atletický svaz/ to byl krajský přebor v chůzi na dráze. V Plzni se bojovalo o mistrovské tituly a medaile, v Rumburku se útočilo na rekordy.

V sobotu se postavilo na start za úmorného vedra skoro 60 chodců od přípravek po dospělé. Dopoledne se závodilo na klasických tratích podle kategorií, výborné výkony předvedlo hned několik chodkyň a chodců. Absolutním vítězem mužů na 5000m chůze se stal Vít Hlaváč z AC Tepo Kladno v čase 20:28,79 před Lukášem Gdulou 22:05,62 a domácím Martinem Nedvídkem 22:32,29. V ženách si pro vítězství došla rumburské rodačka Anežka Drahotová v čase 22:36,76.

V kategorui žákyň se úžasně posunula ve výkonnosti Alžběta Franklová, když vyhrála 3000m chůze v novém osobním rekordu 15:47,85. Její zlepšení je víc ja dvouminutové!

A vrcholem dopoledních závodů byl útok na rekord ČR Jaromíra Morávka reprezentanta SMOLA CHŮZE Praha.  Jára vylepšil letité české dorostenecké historické maximum na trati 5000 metrů časem 21:46.26. Dosavadní rekordní zápis Rudolfa Cogana z roku 1987 srazil o sedmnáct vteřin. Gratulujeme!!!

Po lehkém obědě a odpočinku pokračoval chodecký mítink specialitou - chodeckými sprinty! Závodilo se od 200 metrů chůze přípravek po 1000 metrů dospělých. V přípravkách na 200 metrů zvítězila nejmladší atletka Kateřina Kratochvílová z domácího AC Rumburk. V 8 letech zašla 200 metrů za 53,05 v krásném finiši před Kateřinou Kaškovou 53,14 také z AC Rumburk. Nejrychlejší kilometr předvedl vítěz pětky Vít Hlaváč, když prošel cílem v čase 3:42,66 před nestárnoucím Martinem Nedvídkem 3:54,71. Nejrychlejší ženou byly juniorka Eliška Martínková v čase 4:08,24.

Sobotní chodecký festival končí štafetami. Nejdříve si před tribunou na okruhu 100 metrů zazávodili ti nejmenší. Vítězná štafeta ve složení Kateřina Kratochvílová a Vojtěch Souček ušla za 5 minut úžasných 1100 metrů. Na start štafet na 30 minut dvojic se postavilo 14 dvojic, které se vždy losují. A los tentokrát krásně namíchal mládí, vyhrála dvojice Adam Zajíček s Katkou Nedvídkovou - 6631 metrů. O pár metrů druhá dvojice Jára Morávek a Erika Merkoutová za 6560 metrů. A třetí dvojice Víťa Hlaváč a Denisa Brožková nachodila 6509 metrů. První ryze dámskou dvojicí byla Anežka Drahotová a Míla Reinová, když holky ušly 6019 metrů. Závod byl opět velmi atraktivní, dlouho vedla dvojice Jára s Erikou, ale drtivý finiš vyzněl pro Adama s Katkou.

Celý den bylo obrovské vedro, které nám zpříjemnil vodotrysk na startu stovky. Výborně fungovala osvěžovačka, kterou zvládli naši nejmeší chodci na jedničku s hvězdičkou. Veliký dík patří Frantovi Párysovi za ochotu a změření celé soboty na cílovou kameru. A velikou pochvalu zaslouží všichni pořadatelé z AC Rumburk a rozhodčí.

Děkujem partnerům a podporovatelům AC Rumburk, moc si toho vážíme. Chodci byli opět skvělí a tak jsme si sobotu náramně užili.

IMG 2135NEDĚLE 9. 8. 2020:

Chodecké závody pokračovaly i v neděli. Vyslyšeli jsme přání závodníků a zorganizovali po 13 letech opět v ČR závod mužů a žen na 20 000 metrů na dráze. Především ženy se chystaly vytvořit nový rekord ČR na 20 000 metrů chůze. Opět bylo veliké teplo a tak jsme posunuli start o hodinku dřív. V 8.00 jsme odstartovali závod žen na 10 000 metrů a 20 000 metrů chůze.

A výsledek je přímo úžasný, vítězka závodu vytvořila nový rekord ČR. A kdo je novou rekordmankou? 15 000 metrů to vypadalo, že pro rekord jde neohroženě naše nejlepší chodkyně poslední doby Anežka Drahotová, ale během dvou kilometrů, pěti kol, se na Anežku dotáhla skvěle jdoucí Tereza Ďurdiaková a v posledních třech kilometrech si došla pro skvělý výkon pod hodinu čtyřicet  (1:39:53,1) a zaslouženě se stala novou rekordmankou ČR. Druhé místo patří Anežce Drahotové, která v sobotu zašla velmi rychlou pětku. Ve štafetách šla také výborně a to byl zřejmě ten kousek sil, který v závěru dvacítky chyběl. Na třetím místě došla také v krásném osobním rekordu Štěpánka Pohlová Kučerová, která zašla čas pod hodinu padesát! Pro ženskou chůzi výborná zpráva. Vše umocňuje krásný výkonnostní růst Elišky Martínkové, která došla první na trati 10 000 metrů (50:33,6). Do Poděbrad na Mezistátní utkání se máme na co těšit! Do cíle došlo všech dvět chodkyň, tři šly dvacítku a šest atletek šlo desítku.

Start mužů se uskutečnil v 10.00 za teploty 32 stupňů. Na start dvacítky se postavili čtyři borci. Na desítku se vydalo šest chodců. Strojové tempo, pravidelné osvěžování a krásný vítězný výkon předvedl Víťa Hlaváč - 1:32:28, za ním došel nestárnoucí Martin Nedvídek v čase 1:39:10 a třetí místo vybojoval dorostenec, rekordman ze soboty na 5000 metrů chůze, reprezentant SMOLA CHŮZE Praha Jaromír Morávek v čase 1:40:56. Čtvrtý došel  Tomáš Vojtíšek v čase 1:59:12. V cili se teplota pohybovala kolem 35 stupňů.

Na desítce byl nejrychlejší Adam Zajíček v čase 48:02. Do cíle došli všichni borci, kteří nastoupili na start.

Závod měl velikou kvalitu, vítězové a jejich pronásledovatelé zaslouží veliký obdiv. Všichni se vydali, bojovali o každý metr a výkony jsou opravdu skvělé! Neuvěřitelný výkon předvedli mladí chodci z Rumburku, neúnavně osvěžovali celé čtyři hodiny, i díky vám zašli chodci tak skvělé výkony. Opět to vypadalo vše tak jednoduše, vše klapalo, a můžu s klidem poděkovat všem. Závodníkům, organizátorům z AC Rumburk, rozhodčím a divákům. Byl to náročný víkend, ale stálo to za to. Odměnou jsou dva rekordy ČR.