Prágában az ukrán gyalogló, Ljudmila Olyanovska remek teljesítménye látható az időmérőn - 13.260m és a találkozó rekordja!!! A férfiaknál sem habozott a találkozó lengyel kedvence és rekordere, Rafal Sikora 2017 méteres teljesítménnyel.

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE / EREDMÉNYEK

FOTÓGALÉRIA - 1.rész / 1.Teil / 1.rész

FOTÓGALÉRIA - 2. rész / 2.Teil / 2. rész

A Fotógaléria és a Videospot szerzője Miriam Stewartová

A prágai óra remekül megszervezett 9. évfolyamát egy ukrán gyalogos díszítette Ljudmila Olyanovská fantasztikus teljesítménnyel, 13.260 XNUMX mv-os óraműjárással a pályán, ami egyben a prágai gyalogos óramű találkozó rekordja is. Az ukrán versenyző teljesítette a nagy kedvenc szerepét, és a rajttól 4:30 perc/km-es szinte gyilkos tempót hajtott végre, amit a teljes 60 percen keresztül gond nélkül tartott. Nem sokkal a rajt után világossá vált, hogy az olasz nő Colombi 12.995-es 2017 266 méteres találkozórekordja alapjaiban megdől. Ljudmila végül XNUMX méterrel múlta felül! ÉS részidő 10 km-re 45:04 perc magas világparaméterekkel rendelkezik a női gyaloglásban.

A férfiaknál egyértelműen a verseny favoritja Rafael Sikora nem az elejétől, mert Jarda Morávek nagyon bátran a sarkára lépett. A végén azonban a 10. km környékén (44:52) a lengyel képviselőnek sikerült 4:30 perc/km alá csökkentenie a tempót, és teljesítményével elég meggyőzően nyert. 13.346m.

A legeredményesebbek a cseh versenyzők voltak Jard Moraveknek,  amelynek teljesítménye 13.158 XNUMX m ezüstérmet szerzett a győztes lengyel képviselő mögött (lásd fent a cikkben). A dobogó bronz fokára állt fel Rosta Kolar, amikor ismét legyőzte (mint Satalice-ban). Martin Nedvidek, aki már Zittauban is vezető volt......és ezzel a népszerűtlen negyedik helyre szorította vissza. A rangsorban ötödik helyen végzett Steffen Borsch az SV Halle-tól mögötte pedig már az ifjúság nyomult előre, a 6. helyen A turnovi Roman Hanyk (2004), a 7. helyen a prágai Albert Kukla (2005), a 8. helyen pedig a mindössze 15 éves Matěj Piták (2007), ami csak nagyon kicsivel elkerülte a 11 km-t. Küzd a vírussal Josef Smola (9. hely), így sajnos nem tudta felvenni a versenyt Matěj Pitákkal és végül a 10. helyen lengyel barátunk Mirek Luniewski - sétáló dinoszaurusz. Az úgynevezett lassabb csoportban Svájc képviselője nyert Cédric Bouel (összesítésben a 11. hely). Összesítésben a 12. helyen végzett Miloš Němec és a verseny társszervezője, Petr Adam 200 méterrel mögötte a 13. helyen végzett. Nem sokkal Petr Adam mögött egy másik barátunk is szép teljesítményt nyújtott az órán Horst Kiepert Augsburgból, Németországból. Összesítésben a 15. helyen végzett Stanislav Marek (Kígyó), a találkozó legidősebb résztvevője előtt Zdenek Gonsiorovský, aki alig lépte át a 7 km-t, de le a kalappal mindkettőjük előtt ebben a korban!

A nők 1 órás gyaloglóversenyében a cseh képviselő könnyedén edzett a győztes Olyanovská mögött Tereza Ďurdiaková mögötte pedig csak a 16 éves cseh gyalogos reménység nyerte a bronzlépést Adéla Pittnerová, az SK Vrchlabí csapatától SMOLA KONSTRUKCE 10450m teljesítménnyel! A népszerűtlen 4. helyen végzett (de a MASTERS kategóriában a képzeletbeli 1. helyen!). Lenka Borovičková. Összesítésben az 5. helyen Johan Petříková a Spartak Prague 4-től nem sikerült mindössze 4 méterrel átlépnie a 10 km-es határt! Az összetett sorrendben mögötte fejezték be a versenyt Martina Netolická Liberecből, Ivana Vranková Vyškovból, Ema Kyselicová és Karolína Jeníková - mindkettő Spartkau Prága 4-ből, Lenka Slabáková Brünnből majd mögötte ért célba, az AC Praha szervezőcsapat egyetlen versenyzőjeként az időmérőn Jana Zárubová - a cseh női gyaloglás úttörője, egykori sikeres cseh képviselő és rekorder. És végül megvolt a gyalogos premierje Libuše Vlachynská, ami épphogy meghaladta a 7 km-t (2 méterrel!).

KÖSZ: Nagyon köszönöm a gyalogos találkozó megszervezését az AC Praha 1890 minden elkötelezett szervezőjének Kateřina Kautská és František Zouhar Sr. vezetésével, valamint az összes játékvezetőnek és sportvezetőnek, Miriam Stewartnak, Petr Adam mérnöknek, Marko Blažeknek, Ján Záhončík és nem utolsó sorban Hentesárus Pavel Fatka - Velká Chuchle!!!

Nekik köszönhetően a Prágai Gyalogóra idei találkozója a cseh területen rendezett gyalogos versenyek dísze lett!!!

Jövőre itt találkozunk a 10 éves évfordulón!!! Viszlát, jövőre!!!