Azon a napon, amikor eleredt az eső Malagába - Cseh éremeső !!! És akkor az érmes szőlő túl magasan fekszik !!! 20km gyalogláson összesen 5 egyéni és 3 csapat érem !!!!

És akkor, hogy túl magas az érmes szőlő a forró Malagában! Nem! Egy 20 km-es úton a cseh veterán gyaloglás szó szerint éremszüret ünnepe! A GOLD-ot Naděžda Dušková nyerte a W35-ben és a női cseh W35-ös csapat (Dušková, Borovičková, Netolická), EZÜST nyert Lenka Borovičková W45, Vladimír Kánský M75, a férfiaknál pedig a cseh M40 (Nedvídek, Smola, Netolic) és W35 Martin40. , Martin nyert a BRONZ Neddídek M65-ben és az MXNUMX-ös férfi csapatban (Adam, Kánský, Gonsiorovský).

A 20 km-es országúti gyaloglást három részre, három futamra osztották 8:00, 10:45 és 18:30-as rajtokkal:

A 20 km-es gyaloglás első futama 8:00-kor kezdődően, férfi M65 / M90 és női W65 / W90 kategória: kategóriában M75 – Vladimír Kánský befejezte éremgyűjteményét, és ötből arany és tízből bronz után ezúttal nekiment EZÜST 2:21:57-nél az egyértelműen győztes Peter Schummnak 2:15:26-ra Németországból. A kormány ezúttal nem akart plusz bicikliket, asszem neki már 78 évében is elég volt.....Zdeněk Gonsiorovský gyönyörű 5. helyezést ért el ugyanebben a kategóriában 2:30:13 alatt. az alicantei hullámvölgyek után elért eredménnyel pedig mindenképpen elégedett, mert végre kihasználta az igényes hosszú távú edzést, és egyben bronzéremhez segítette az M65-ös cseh csapatot. A kategóriában Az M65 PETR ADAM ellen küzdött és a 18. helyen 2:19:43-as teljesítményt ért el.. Itt meg kell állnom röviden Peternél. Mert nagyjából tudom, hogyan edzett Petr, és azt is tudom, milyen ilyen nehéz éghajlati viszonyok között teljesíteni egy 20 km-es versenyt (Peternek, akárcsak nekem, nem megy jól a "gőzfürdőben"), szóval ezt tette a sajátjában. kor, mielőtt leesik az állam! Petr versenyző és hatalmas harcos, ez köztudott, de ő az éllovas típus is, nélküle talán a többiek érme sem lennének, mert ő MINTA és TAHOUN másoknak!! csak a 68-as években veszi figyelembe .........! Tehát őt is megérdemli, hogy hazavigye BRONZérem Csehország teljes csapatával együtt M65-ben Adam, Kánský, Gonsiorovský összeállításban.

IMG 9206IMG 9203Második futam 20 km gyaloglás, rajt 10:45, női kategória W35 / W60: és itt jött - éremeső! A kategóriában A W35-öt Naděžda Dušková GOLD nyerte 1:59:27 perccel és így több volt, mint abban a hangulatban, amikor egyetlen másodperc alatt elveszítette a bronzot... valószínűleg ő sem számított arra, hogy nyer a kategóriájában, és ez messze nem minden, mert ugyanabban Martina Netolicka 35:2:04 óra alatt elérte a W55-öt BRONZBAN. A mieink gondoskodtak a teljes éremgyűjtemény teljesítéséről Lenka Borovičková, aki még EZÜSTÉRT is nyert a W45-ben 2:01:54 óra alatt és nagyon izgatott az eredménye, Lenka gratulálok!! Nos, a lányaink mindent megadtak ARANY hab ezen a móóóóóc csodás tortán a női csapatverseny első helyezése formájában kategóriában W35, összetétele: Dušková, Borovičková, Netolická.

Harmadik futam 20 km, 18-kor kezdődő, férfi M30 / M35 kategória: végül a legjobb és legmagasabb minőség, amit ez a világbajnokság kínálhat, és amit kínált !!! Ebben a kategóriában jött a valaha volt legnagyobb és legjobb verseny, ezek a Masters Bajnokságok kerülnek megrendezésre! A délelőtti két futamhoz képest, amikor nagyon kellemes volt az idő a gyalogosoknak, este ismét beköszöntött az igazi "spanyol mosoda" 30°C körüli árnyékban, a jósolt eső nem esett és nagyon fülledt. Amit ki lehet fizetni, annak minden körülmények között meg kell küzdenie. De ahhoz, hogy ezen a versenyen "a spanyol mosodában" érmet nyerjünk, az már .... kell! És az volt !!! Martin Nedvídek M40 szó szerint kihozta a BRONZÁJÁT abból a tűzből 1:41:33-ra!!!!!!!

Pepa Smola M50, Petr Adammel folytatott konzultációnak köszönhetően, amikor Pepa kivételesen "meghallotta" egy idősebb barátja tanácsára, és 5:40 perc/km-es tempóval indult a versenyen, idővel nyert 1:52:36hod 8.místo v M50, és főleg a verseny második felében kellő ereje birtokában egyik ellenfelet megelőzte a másik után, mert a kezdeti "pokoli" tempóért befizették az adót! Az utolsó masszív befutó ellenére a spanyol Juan Manuel De Lucas megvédte a 8. helyét mindössze 7 másodperccel Pepa előtt. Péter köszi, köszi, köszi, köszi!!!! Ha nem engedelmeskedsz, az minden bizonnyal biztos halált jelentene. Ezen kívül Petr kiválóan edzette az egész versenyt, és minden kilométeren beszámolt a futási időkről, ami nagyon fontos segítség volt. Mindig bátor, ha nagy ambíciókkal rendelkezünk, megyünk előre, keményen dolgozunk, és akkor képesek vagyunk megbékélni ennek a nagyon erős világversenynek a valóságával. Ez már csak így van. Aki fél, hogy nem megy az erdőbe.

Miloš Dušek M45 teljesítette szerepét és a 16. helyet 2:10:36-os idővel teljesítette. egyúttal a cseh csapatot segítette be M40 összetétele: Nedvídek, Smola, Dušek és EZÜST, közvetlenül a bronz Franciaország előtt, amikor szinte minden második döntött, megérdemelten nyerte meg az aranyat Hollandia csapataiban. Nagyra értékeljük ennek a nagyon erős Franciaországnak és sok más országnak a legyőzését! Röviden: Csehország itt is sok információt közölt magáról!! Ezt a nehéz versenyt is meg kell szenvedni Miloš Němec és 2:25:36-os idővel a 25. helyen végzett az M55-ösben..

A 20 km-es verseny abszolút győztese a férfiaknál a brit Dominic King M35 lett 1:35:04-es idővel, a nőknél a portugál Sandra Silva W40 1:49:52-es idővel.