Vladimír Kánský újabb érmet szerzett M75-ben, de a spanyol szervezők botrányos hibája miatt "csak" BRONZZ!!! A női csapat M35-ben ARANYOT nyert !!! Naděžda Dušková a bronzéremtől mindössze egyetlen másodperccel szerezte meg a 35. helyet M4-ben !!! Martin Nedvídek M40-en a 6. helyen kiváló idővel 47:16 perc!

A verseny abszolút győztese ERIC MAUGO SIKUKU (KENYA) 43:18 !!!

sikukERIC MAUGO SIKUKU - KENYA (fotó a bal oldalon) 10:43-as idővel !!! A mezőny éléről Eric volt a legjobb technikailag járó gyalogos is. Amikor Kenyában több bennszülött tanít sportolást, mint Eric Mauga Sikuku, a világverseny egy újabb gyaloglóerővel lesz gazdagabb!!! és nem tart sokáig!!!!A malagai világverseny részletesebb elemzését a világbajnokság vége után külön elemzésben hozzuk.

Mi történt a 10 km-es versenyen az országúton M75 kategóriában, nincs analógja ezen a szinten !! Ez a spanyol szervezők nehéz és alapvető hibája miatt következett be Vladimír Kánský EZÜSTÉREM, és "csak" a BRONZZAL kellett megelégednie. Mi történt? A verseny egy 1 km-es körpályán zajlott, amit összesen 9 alkalommal futottak le, és az utolsó 1 km-es szakaszban a főstadionban történő befutással, azaz 9 kör után minden körről induló versenyzőt a stadionba irányítottak, a célba. . Sajnos nem így Vl. Kánský, tévedésből a következő körbe került !!! újabb 100 méter áthaladása után a 10. körben !!! Petr Adam ezt észrevette, és visszafordította Vladimírt a stadion felé, így kb. 40 értékes másodperc, és főleg a német Schumm akadályozta meg és így került eléje az ezüst pozícióba, amelyet e tragikus hiba előtt Vl biztonságban tartott. Kánský. Ami nem történt meg, a szervezők a tévedés kijavítása érdekében 30 másodperccel visszaadták Kánskénak az időt, ezzel visszaértek Schumm elé, de a sorrend nem változott. Ez "világritkasághoz", de inkább a spanyol szervezők "világszégyenébe" vezetett, mert a jobb időt elért versenyző a harmadik helyet szerezte meg a rosszabb időt elérő versenyző mögött, aki második lett !!!!! Megbocsáthatatlan hiba lett, amit a szervezőknek úgy kellett kijavítaniuk, hogy a Kánský és Schumm bronzérmesét ezüstéremre cserélték!!! Sajnos ez nem történt meg ........ szóval GRATULÁLUNK Vladimir Kánskýnak a BRONZÉREM-hez és az EZÜSTÉREM idejéhez. Vlagyimir szerencsére nem törődik vele, mert már annyi érme van, hogy abszolút kizárt!

A World Masters 10km Road Walk M75 hivatalos eredményei, lásd az alábbi táblázatot a 2. és 3. helyen és az elért időket !!!

CSEH KÖZTÁRSASÁG   1:06:00              3

Ezen a versenyen Csehországnak is ment Zdeněk Gonsiorovský M75, aki 11:1:14-et ért el a 07. helyen, bár Arizonában él, és ezért hozzá van szokva a meleghez és a trópusi viszonyokhoz, a spanyol "meleg" még mindig jobban hatott rá, mint az arizonai ......... ugyanabban a versenyben, de a kategóriában Az M65 ismét olyan erősen küzdött, mint Petr Adam, és 1:06:32-es idővel ezúttal a 18. helyet szerezte meg, Petr nagyon félelem nélkül indult a versenyen és közben a 2. km-en 13 percben volt, vagyis pontosan a tervnek megfelelően, majd jött a "falnak ütközés", amit valószínűleg a legtöbb gyaloglóversenyen induló versenyző felismert. Malaga életkortól függetlenül (hamar tudtam, hogy én is a versenyemben ...... lásd lent)

kétségekgyanta

Délután a „junior harci egységek” futamai először Pepa Smola M50-ben 12. hely és idő 54:16 tudta, mit csinált Petr Adam korábban a reggeli versenyen. Az első két kilométer 5:11 perc/km után még mindig a legjobb volt a Pepa által mutatott közül, az időközbeni 5 km után 26:27 perccel már nagyon "gyorsan lejt". Ezekben a nehéz pillanatokban mondhatni százszoros akarat, küzdőszellem, morál, világbajnokság stb. - mindez teljes állandóságban volt, de a szervezet valahogy nem akarja megérteni azt, amit nem, sőt néha meg akarja érteni. bojkottálja és hányja is ... ........

Aztán jött a cseh versenyzők időbeli legjobb teljesítménye, amit fel is mutatott Martin Nedvídek a 6. helyen M40-en kiváló idővel 47:16.  Ugyanazon a versenyen Miloš Dušek odament 19. hely idő szerint 59:08.

A női versenyben in Az M35-ös Naděžda Dušková mindössze 1 másodpercre volt a bronzéremtől !!! és 58:17-es idővel a 4. helyen végzett és egyúttal szerzett (szerintem először!) fejbőrt Lenka Borovičková, aki a 45. helyen végzett az M8-ösben, 58:41 perccel, kiegészíteni őket Martina Netolická az M35-ösben a 6. helyen 1:00:39-es idővel és amikor mindez összeállt és aláhúzva, a csapatversenyben így volt: Női csapat M35-ben Naděžda Dušková 58:17, Lenka Borovičková 58:41, Martina Netolická 1:00:39 ARANYOT nyert !!!

EREDMÉNYEK World Masters Athletics – 10 km ÚT SÉTA 10. szeptember 2019.

14. szeptember 2018-én, pénteken a gyaloglóverseny egy aranyszeggel csúcsosodik ki - királyi verseny 20 km-en !!! Minden résztvevőnek jó egészséget kívánunk a célba!!!