10.000 4 m séta a pályán a XNUMX. forduló Ia II. férfi liga, SK Nové Město nad Metují

14. július 2018-én, szombaton a 4. fordulóban "pedálozva" az I. és II. férfi csapatok atlétikai bajnoksága az SK Nové Město nad Metují stadion 400 méteres oválisán.

Petr Adam, aki idén az AK Bílina mezében vendégeskedik, 1:06:04.75 óra alatt nagyon jó pálya tízet állított be meleg időben. Lenka Borovičková áttekintéssel és nagy előnnyel nyerte meg a női versenyt 58-as idővel: 05.19 perc.

MUDr megjegyzése. Petr Brandejský:  Népszerű pályaverseny, amelyet a helyi atlétikai csapat rendezett L. Šnajdr úr és David Šnajdr egykori képviselő, ma már sikeres edző vezetésével, az utolsó előtti gyalogos I. és II. Liga, idén 10 férfit és 000 nőt vonzott rajthoz a 38 3 m-es főpályán, a keretversenyeken pedig további 5 gyalogost és 1 gyalogost.

Extraligás versenyzők hiányában a hazai junior Vojtěch Libnar volt a favorit, aki a 8. km után nagy gyorsulással egyértelműen eltávolodott az egyetlen versenyzőtől, a hranicei Rostislav Kolářtól, és 49:11.0 perc alatt nyert; Kolář 49:56.1 percet ért el. 52:12.6 perces személyes rekordot követett a porubi fiatal Filip Kašťovský, akit szorosan követett a hazai veterán David Šnajdr (52: 15.7 perc). A nagy időeltolódás a következő sorrendben volt - a hazai veteránok, Jiří Jon (53: 55.2 perc), Miroslav Fliegl a Prágai Olympusból (53: 56.9 perc) és Tomáš Vojtíšek a Morva Slavia Brnoból (56: 32.7 perc) és a közelgő harmincasok, A Sokol Kolín korábbi bajnoka és cseh képviselője, Jakub Zajíc, aki csak feltételesen edz, és egy éves kínai tanulmányi tartózkodást is teljesített (57: 01.2 perc). Összesen 57 férfi jutott be az óra alá - a még hazai junior Kryštof Schubert (47.3: 58 perc) és az M42.3-as veterán Bílinából, Josef Kalát (12: 59 perc). A legidősebb résztvevő, egykori válogatott, többszörös veterán világ- és Európa-bajnoki érmes, Vladimír Kánský (12.8 éves) 60: 59 perc alatt a 59.5. helyet szerezte meg; végül az AC Turnov újonca, Filip Horký 78: 20 perc alatt érkezett turistatempóban a turistatempóban; A versenyt a pálya közepén a cseh ifjúsági csarnokbajnok Petr Dušek (nem hivatalosan 65:04.9 perc) fejezte be. Lenka Borovičková veterán a PITCH WALKING PRAGUE szakaszból egyértelműen uralta a három nőt (58: 05.2 perc) a veterán libereci Martina Netolická (62: 48.8 perc) és a korábbi ifjúsági és junior bajnok Petra Jeniková (Spartak Prague 4) előtt, aki egészségügyi problémák után tér vissza korábbi teljesítményéhez (62: 59.9 perc - körpályán már 59:43). min). A 3 méteres női pályán az AC Turnovból az ifjúsági érmes Jana Zikmundová (000: 4 perc) és a 17 méteres junior Karolína Holičová az AC Rumburkból (10.9: 5 perc) győzött. A bíráknak – élükön František Párys, egy jól ismert libereci gyalogos és hivatalos személy – sok munkája volt; a gyalogosok legalább fele kapott kizárási javaslatot ("piros lap") nyilvánvaló szabálysértések miatt, kivéve a kötött térdét (nem csak a veteránok!), de nem volt kizárás, mert a szükséges 000 piros lap nem volt. bárkinek találkozott. A délutáni hőmérséklet 31 fok körül alakul. A C némileg kedvezőtlenül hatott az elért időkre, de a feltételek minden gyalogos számára azonosak voltak. Az egykori junior képviselő, Marek Blažek a Sportovní servis / Apachi cégével hibátlanul biztosította az időmérőt (személyes rekord 11.4 km-en 3:25 perc), az idők folyamatosan elérhetőek voltak a célegyenesben, az eredmények pedig közvetlenül a verseny után. Kategóriánként az első három helyezettet ünnepélyes keretek között jutalmazták a főszervezők. A verseny sikeres volt – éljen a 10-es 43. év!