Rostislav Kolář személyes rekordon védte meg tavalyi győzelmét a 10 km-es pályán, a rosszul küzdő Martin Nedvídek előtt.

Eredmények / Ergebnisse

A 118. alkalommal megrendezett Prága-Brandýs gyalogosverseny (sajnos a legendás Prágától Brandýsig tartó pálya már régóta nem járt), immár másodszor került megrendezésre a kiváló 1,2 km-es prágai Satalice pályán, nagy küzdelem után. Rostislav Kolář (SK Hranice) 45:37-es személyes rekorddal. A Rosťa ugyanakkor megvédte tavalyi első helyét (tavaly 46:16 perc alatt) egy rosszul továbbjutó ellen. Martin Nedvídek, AC Rumburk (45:43 perc), aki csak 6 másodperccel maradt el a győztestől az utolsó kör céljában. A harmadik helyen nagyon jól érezted magad 55:13 perc Pepa Smola M58 elfogyott (tavaly 56:34 perc).

A nőknél 5 km-t gyalogolt egyedül Johana Petříková idő: 28:03 perc.

Tinédzser korában mutatkozott be Veronika Smolíková óriási előrelépés a szervezőcsapattól, a tavalyi eredményhez képest már közel 4 percet javított 30:10 perc! Győztes Ema Kyselicová, a Spartak Prague 4 játékosa 30:29 perces teljesítménnyel törte meg a 27 percet.

Magányos serdülőkorban Tomáš Endršt (USK Prague) 5:25 perces teljesítményt ért el az 54 km-es pályán, ami 1 perccel rosszabb, mint tavaly (24:50 perc).

A gyalogosok szomorú részvételével kapcsolatban: ha nem bajnoki pontokról vagy valami jelentős pénzdíjról van szó, akkor a gyalogosokat egyszerűen nem érdeklik a cseh medencében zajló versenyek. Aztán már csak külföldre kell menni, vagy Németországban versenyeket rendezni (lásd AC Rumburk Zittau).....Ez nagyon szomorú kijelentés és nagy kár!!!

Időjárás: 15 fok, felhős, szeles.

A verseny nagyszerű szervezése az AC Praha 1890 szervező által, František Zouhar st. vezetésével. és a csapata! Köszönöm a pár sétálót!