3.000 m-es gyaloglóverseny pályán. Kiemelkedő teljesítmény a tanulókban. A győztes Lukáš Rosenbaum 13:08.05-re Matěj Piták előtt 13:50.67-re.

Eredmények/Ergebnisse

Znojmóban államközi mérkőzést rendeztek. Válogatottunk magyar, szlovén, horvát és szlovák ellenfelekkel mérkőzött meg.

Alig egy hete zajlott le Csehország fiú és lány bajnoksága, így a legtöbb férfi és női gyalogló Znojmóba hozta bajnoki formáját a 3.000 méteres pályán.

Matej Piták ő volt a hazai bajnokság gyalogos királya Csehország északi részén, Morvaország déli részén pedig csak meg kellett hajolnia a páratlan előtt szlovák Lukáš Rosenbaum (13:08.05!!!), aki az első kilométert még 4:15 perc alatt is megtette!!!  Matěj Pitak 14 perc alá csökkentette idejét, és 13:50.67-es teljesítménnyel kiváló második helyet szerzett az államközi versenyen. egy másik szlovák Šimon Bátovský előtt (14:14.70). A cseh képviselők közül a második, Ondra Plecháček a kiváló negyedik helyen végzett 15:09.05-ös teljesítménnyel.

A cseh iskolás lányok valamivel gyengébben teljesítettek, mint a cseh fiúk a 3.000 méteres gyaloglópályán, amikor Eliška Kokořová az 5. helyet szerezte meg (16:23.77), Aneta Otradovská pedig a 7. helyet szerezte meg. (19: 04.89).

A cseh diákok gyönyörű 16, a cseh diákok pedig 10 pontot gyűjtöttek az államközi csapatban Csehországnak.

Gratulálunk minden diáknak hazánk sikeres képviseletéhez.