Gyaloglóverseny az I. és II. Ligáért, 10 km-es séta körpályán, BRNO, BVV kiállítási központ, 6. augusztus 2022.

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE

Az idei utolsó gyaloglóverseny az I. és II. a csapatbajnokságot megfelelő, de szeles időben az AC Moravská Slavia Brno atlétikai klub rendezte Brünnben. A szervezők nagy részvétellel (38 nő és 50 férfi, köztük egy osztrák gyalogló és két szlovák tanuló), érdekes küzdelmekkel és számos személyes rekorddal jutalmazták a szervezők a problémamentes pályát.

A verseny távoli rokonságban állt a Veletržní dvacítkával, amelyet 1966-1975 között szervezett a Slavia Technika brünni fiókja, amelyben akkoriban egy erős gyaloglócsoport szerepelt a kiváló gyalogló Jiří Urválek vezetésével a főszereplővel, csehszlovák bajnokkal. Vladimír Pařízko.

Kategória a fiatalabb diákok 1 km-re (mindig 4 induló) uralja Anežka Halasová, 2011, Orel Vyškov (5:54 perc) és Filip Benčík, 2013, ŠK BCF Dukla Banská Bystrica (5:22 perc); kezdetben idősebb tanulók 3 km-re csak Čeněk Topor, 2007, Orel Vyškov (17:54 perc).

Férfi és női 10 km-es versenyszámok Ďurdiaková kivételével, aki a müncheni EB-n a 35 km-es versenyre való felkészülés alkalmával a versenyen kívül ment a versenyen, képviselők nélkül.

női verseny (34) Az extraligás női versenyzők domináltak - Tereza Ďurdiaková, 1991, USK Praha (49:36 perc) 3 perces előnnyel győzött Jana Zikmundová, 2002, AK ŠKODA Plzeň (52:38) előtt, és a bajnoki női versenyzők közül az első lett. Štěpánka Pohlova Kučerová, 1987, TJ Sokol Hradec Králové (54:56 perc), amely a szülési szünet után tér vissza. A tinédzser Alžběta Franklová (05), SK Jeseniova (56:26 perc) és az idősebb generáció Jana Vildová (79), TJ VTŽ Chomutov (58:39 perc) ismét az élen végzett. 60 perc alatti időket értek el más fiatal női sétálók is: Anna Horáková, 05, AC Rumburk (59:21 perc), Pavla Cinkánová, 01, AC Slovan Liberec (59:24) és Lucie Krinwaldová, 05, AC Mladá Boleslav ( 59:55 perc). Martina Netolická (82), AC Slovan Liberec (60:59 perc), Michaela Plešáková (05), TJ Sokol České Budějovice (61:32 perc) az abszolút rangsorban a kilencedik, a veterán nők között pedig a harmadik helyen végzett. 11.-15. helyezést Nelly Bugárová, 01 AK ŠKODA Plzeň (61:35 perc), Katka Nedvídková, 04, AC Rumburk (62:28 perc), Petra Jeníková, 96, Spartak Praha 4 (62:44 perc), Pavla Nedvídková, 82., AC Rumburk (62:58 perc) és Johana Petříková, 2002, Spartak Prague 4 (63:14 perc). A legidősebb versenyző Lenka Slabáková, 1966, AC Moravská Slavia Brno (65:19 perc), az utolsó versenyző 87:06 perc alatt ért célba. A legtöbb női versenyzőt TJ Lokomotiva Břeclav küldte a bajnoki pontokért küzdeni – négyet (2001, 2003, 2005, 2006), akik az utolsók közé kerülve fizették be az újoncadót.

Férfi verseny (45) versenyen kívüli veterán világbajnok (M45 kategória) Martin Nedvídek (75), AC Rumburk (47:43 perc), akinek csapata idén a regionális bajnokságban szerepel, dominált; a liga legjobbja a junior Roman Hanyk, 2004, AC Turnov (48:43 perc); a harmadik helyért az utolsó métereken egy trió vívott, amelyből a legfiatalabbnak sikerült - Albert Kukla, 05, SK Jeseniova (50:45 perc) veteránok előtt - korábbi képviselők, hazai Tomáš Hlavenko, 1977, AC Moravská Slavia Brno ( 50:47 perc) és Miloslav Lapka, 1957, TJ Sokol České Budějovice (50:54 perc). A junior Robert Hurdálek, 03, SK Nové Město nad Metují a hatodik lett (52:03 perc) a 89 éves Václav Kolář, AC Slovan Liberec (52:07 perc) és a veterán Filip Hejkrlík, 1979, AC Ústí n. L. (52) előtt. : 23 perc), akinek ez volt több mint tíz éves gyaloglópályafutása utolsó versenye. A kilencedik helyet Daniel Balicz, 2005, AC Mladá Boleslav (52:47 perc), a tizedik helyen az első nem specialista, középtávfutó Jaroslav Doubek, 1993, Stará Boleslav Atletika (57:41 perc) végzett a tizenegyedik helyen. hely osztrák vendég Dietmar Hirschmugl, 1968 (58:18 perc) és a tizenkettedik ismét egy nem specialista - futó Michal Řežábek, 1993, Spartak Prága 4 (58:24 perc); mindkét cseh futó jól elsajátította a gyaloglás technikáját. A veteránok következtek a 15. helyen - Jaroslav Černý, 1986, TJ LIAZ Jablonec n. Nis. (58:24 perc), Jan Polášek, 1980, Havířov Atletika 1980 (59:19 perc) és Karel Konečný, 1970, TJ Spartak Třebíč (59:32 perc). A legidősebb résztvevő Stanislav Marek, 1942, TJ Spartak Třebíč (83:12 perc), az utolsó versenyző 86:35 perc alatt ért célba.

A győztesek értékes tárgyi jutalmakban részesültek, és Dél-Morvaország bajnokai lettek; az eredmények azonnal megjelentek a www.atletika.cz oldalon. .A tavaszi időkhöz képest némileg visszaesett az összteljesítmény, valószínűleg a szabadságok és a szabadságok, egyesek egészségügyi problémák miatt is; örült azonban a fiatalok nagyobb részvételének (ha ragaszkodnak a gyalogláshoz).

A fotók valószínűleg elérhetők az AC Moravská Slavia Brno honlapján, vagy Tomáš Hlavenka és Tomáš Vojtíšek gyalogosok tudnak róluk.