FEKETE A "ZÁHORÁCKA DVADTYATKY"-NÉL A "ZLATÝ HATRICK" TISZT, OLIANOVSKÁ JAVÍTOTT A TALÁLKOZÁS FELVÉTELÉT. 

TELJES EREDMÉNYEK

A legrégebbi szlovák gyaloglóversenyek 53. évében rendezett „Záhorácka dvadsiatka” („Z 20”) Borský Mikulášban nyert, amely ezúttal a World Athletics futam Walking Tour bronz státusza volt. Dominik Cerny Dukláról és Ukrainkáról Besztercebányáról Ludmila Oľianovská.

A 2022-es Eugene-i világbajnokságon 35 km-en már biztos indulással rendelkező Černý 10 km-en diadalmaskodott 41:37 perces személyes rekorddal (1 másodpercet javítva!), 2014 Európa-vicebajnoka és bronzérme A 2015-ös világbajnokság 20 km-en Oľianovská nyerte a rekordtalálkozót 42:57 percre. A cseh válogatott az 5. helyen végzett Tereza Ďurďiaková 48:19.

Fekete, töltés Roman Benčík, pályafutása során második szlovák bajnoki címet szerzett. A második összesítés véget ért Miroslav Úradník (42:03), akinek nem sikerült az "arany hatrik" a "Z 20-on" és sorozatban a negyedik cím 10 km-en. A cseh válogatott a harmadik helyen végzett Vit Hlaváč 42: 18, majd egy másik cseh (junior) képviselő Jaromír Morávek 44: 21.

Zahoracka 2022 Uradnik cerny Hlavac crop 660x400TÉNYEK BORSKÝ MIKULÁŠBÓLE:

10 KILOMÉTER:

Férfiak - abszolút helyezés: 1. D. Černý 41:37, 2. Tiszt (mindkettő ŠK Dukla oz B. Bystrica) 42:03, 3. Hlaváč 42:18, 4. Morávek (mindkettő CR) 44:21, 5. Papastergiou (Görögország) 45 :42, 6. Tóth N. (Magyarország) 46:38, 7. Mencel (AK ZŤS Martin) 47:37, 8. Duda (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 47:57.

M-SR: 1. D. Černý 41:37, 2. Tiszt (mindkettő ŠK Dukla oz B. Bystrica) 42:03, 3. Mencel (AK ZŤS Martin) 47:37.

Juniorok: 1. Morávek (CZE) 44:21, 2. Papastergiou (görög) 45:42, 3. Hanyk (CZE) 53:40.

Nők – abszolút helyezés: 1. Oľanovská 42:57 - versenyrekord, 2. Ševčuková (mindkettő Ukr.) 44:19, 3. Mirotvorcevová (észt) 46:55, 4. Burzalová (Dukla) 48:11, 5. Ďurdiaková (ČR) 48 : 19, 6. Ragasova (AK Spartak Dubnica) 50:12, 7. Zarska (Dukla) 51:24, 8. Kovalova (UKR) 51:38.

M-SR: 1. Burzalová (Dukla) 48:11, 2. Ragasová (AK Spartak Dubnica) 50:12, 3. Žárska (Dukla) 51:24.

Juniorok: 1. Karlsenová (NOR) 51:06, 2. Hlaváčová (CZE) 54:17, 3. Avenová (ŠK ŠOG Nitra) 55:09.

5 KILOMÉTER:

Serdülők: 1. Krestianko 23:38, 2. J. Bátovský (mindkettő ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 23:56.

Serdülők: 1. Franklová 26:39, 2. Pittnerová (mindkettő CR) 27:13, 3. T. Indrišková (Slávia Trnava) 29:18.