56. Olomouc Twenties in Walking, 15. április 2022

15.4.2022. április 56-én, nagypénteken került sor az 1. Olomoucká dvacítka sport gyaloglóversenyre Olmützben a Smetanovy sadyban. A verseny az Extraliga I. és II. fordulójának is része volt. férfi és női bajnokság, veterán bajnokság, morva-sziléziai férfi és női bajnokság, és erre az évre bekerült az atlétikai világbajnoki bronz gyalogos sorozatba is.

TELJES EREDMÉNYEK KÖZTÉTELEKVEL / KOMPLETE ERGEBNISSE MIT RUNDENZEITEN

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE 10KM SÉTA

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE 3KM SÉTA

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE 1KM SÉTA

BMHS0895

PMSQ6027A főverseny 56. évf. Az olmützi húszasok 1.300 méteres körön 10 km-es verseny volt.

A főverseny rajtvonalához rekordszámú, 59 férfi és 35 nő, azaz összesen 94 gyalogos állt. Külföldi verseny hiányában a legutóbbi poděbrady futamokon is uralt favoritok nyertek.

Ő uralta a női kategóriát Eliška Martínková (8-as rajtszám) erővel 47:16 perc. az AC Turnovból, Brnoba látogat. Válogatott kollégája 2. helyezést ért el Tereza Ďurdiaková USK Prahából 47:56 perccel. és a 3. helyen végzett Elizabeth Frankl az idő 53:35 perc.

A férfiak között szoros befutóban nyert Vit Hlaváč (3-as rajtszám) 42:43 perces teljesítménnyel, az AC Tepo Kladno versenye, Pardubice előtt Lukáš Gdula, aki 5 másodperccel lemaradt és 42:48 percet mértek neki a célban. A Brno a 3. helyen végzett Milán Rizek idő 46:08 perc.

Az olmützi gyalogos legenda a 3 km-es pálya rajtjánál is ott állt Václav Dosztalik. Az 1. év győztese egyetlen futamot sem hagyott ki és a szimbolikus 56-os rajtszámmal (évszám az olomouci húszban) 24:28 perc alatt ért célba.