Összesen 50 gyalogos vett részt a bajnokságon, hét fő hiányzott a koronavírus miatt. Nyolc kategóriában hét kategóriában - a nők kivételével - az idei év legjobb teljesítményei születtek, a diáklányok kategóriáját leszámítva a vártnak megfelelően alakultak a küzdelmek az érmes helyezésekért. A nap legértékesebb teljesítményei az első két férfi és két junior 5 m-es idők, a nőknél az első két serdülő és a junior futam győztesei, az első két tanuló ideje is biztató. . A járástechnikát tekintve a legtöbb indulónál jó teljesítmény volt látható.

dsc01274 NagyKözött nő 3 m-en (000) az elejétől a végéig nagy fölénnyel küzdöttek ellenfeleikhez képest Viktorie Bartonova, 08 a Eliška Kokořová, 07, mind TJ Slezan Frýdek-Místek, edzőpáros J. Nejezchleba és V. Siebeltová. Annak ellenére, hogy Kokořová próbálta átvenni a vezetést, Bartoňová mindig kivédte őket, és az utolsó 100 méter döntőjében 0,26 másodperccel előbb ért célba (16: 01.39 vs. 16: 0165 perc). Csapatuk és edző kollégájuk a pálya felénél a harmadik helyet szerezték meg Michaela Boboková, 07, induljon a fejed Kateřina Hromádková, 08, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, K. Maternová edző, meglepetésre kikapott, és 24 mp-el hátrább a "krumpli" éremmel a célban maradt (17: 06.32 perc vs. 17: 30.21 perc). Az ötödik és hatodik helyet is megérdemelten szerezték meg a fiatalabb növendékek, Frýdek-Místek lányok. Viktorie Vankova, 09 (17:44.69 perc) a Hana Petruskova, 08 (17: 56.47 perc). Serdülők 3 m-en (000) uralta Ema Klimentová (05), AK Šternberk, edző J. Sadil, amikor a második km után "elment"  Adéle Pittnerová, 06, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, K. Maternová edző, és 22 mp-es előnnyel nyert (14: 34.84 vs. 14: 56.22 perc). Ennek a párnak a kezdete óta ez nem volt elég Adela Veselkova, 06, SAK Rumburk, edző L. Veselka, és a bronzéremért futott be az átlag alatti 16:01.49 perccel. A negyedik hely tartozik Lucia Krinwaldová,05, AC Mladá Boleslav, J. Prückner edző, aki Veselková mögött tartotta 1500 m felett (16: 21.22 perc). Mögötte az ötödik helyen többnyire egyedül küzdött bátran Michaela Plešáková, 05, TJ Sokol České Budějovice, edző M. Lapka (16: 31.89 perc - OR 54 mp) és a hatodik helyen végzett Eliška Buďárková, 05, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, edző K. Maternová (17: 59.67 perc - VAGY 2 mp alatt). Juniorok között 3 m-en (000)  kétség sem férhetett a győzelemhez Klára Hlaváčová, 03, AC TEPO Kladno, edző K. Čermáková; tartalékkal elért idő 14: 39.85 perc. Távol, a második helyen ezüstérmet szerzett Katka Nedvídková, 04, edző M. Nedvídek, 16: 17.67 perc alatt. Az életsiker a harmadik hely Štěpánky Šlichtová, 03, TJ VTŽ Chomutov (edző?) OR 17-ben: 29.19 perc. Tereza Pittnerova, 04, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, K. Maternová edző, 18:51.86 perccel a negyedik lett, majdnem 2,5 perccel mögötte OR 2020-tól. Női 3 m (000) Ďurdiaková olimpikon és 2021-es junior világérmes Martínková hiányában csak a legszükségesebb számmal találkozott az érmek odaítéléséhez; nagy ólom Jana Zikmundova, 02, AC Turnov, (edző?), A végén rövidített, de a biztos győzelemhez elég volt az átlag alatti 15: 58.56 perc alatt (OR 14:18 perce van), mire idén jelentősen javított Johaná Petříková, 02, Spartak Prague 4, edző P. Brandejský (16: 10.71 perc - VAGY 24 mp-ből). Harmadikként végzett a Petříkovával vívott küzdelem elvesztése után Michaela Baklíková, 01, AK ŠKODA Plzeň, edző A. Malysa (16: 20.76 perc).   A tanulóknak 3000 m-en (8)  a tanulókhoz hasonlóan a párharc gyakorlatilag a célegyenesbe vezetett az éllovas között Ondřej Plecháček, 08, AC Turnov, edző K. Čermáková és árnyéka Šimon Václavík, 08, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba; többször is sikertelenül támadott az ellenfelekre, és a pálya utolsó 250 m-én elvesztette vele a kapcsolatot (16: 40.49 és 16: 46.95 perc). Kezdettől fogva harmadik lett Cenek Topor, 07, Orel Vyškov, edző A. Málková; a bronzéremmel elégedett lehet, 17-es idővel: 51.17 perc alig. Meglepően jött a negyedik Stepan Hladik, 07, AC Pardubice, edző ?, OR 18-ban: 57.32 perc egy fiatalabb diák előtt Miroslav Myška, 09, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba (OR 19: 37.78 perc); A hatodik hely csalódás Filipa Hodače, 07, USK Prága, aki fizette a négy hónapos edzéskiesést (19: 51.97 perc, VAGY 2021 októberétől 18:38 perc).

Serdülők 5 m-en a várt sorrendben végeztek. Kissé kedvelt Albert Kukla, 05, Az SK Jeseniova, T. Korbel edzője taktikusan ment a legjobb ötbe; túl gyors rajt után (első km 4:45 perc) fokozatosan lassított és a cél előtt 3 km-rel megelőzte egy tapasztaltabb Tomáš Endršt, 05, USK Prague, edző P. Brandejský; 14 napos betegség és sérülés miatti kiesés után neki is le kellett lassítania 5 perc/km-es tempóról, de így is biztonságosan elsőként ért célba; bár 14 másodperccel lassabb, mint tavaly az Ostrava csarnokban, de 43 másodperccel Kukla előtt (25: 30.50 vs. 26: 13.41 perc). A bronzérem megérdemelten esett egy évvel fiatalabbra Vojtěch Novák, 06, TJ Slezan Frýdek-Místek, edző J. Nejezchleba (26: 52.87 perc - OR 51 mp). A tavalyi többi diák közül az „ötös” premier sikerült jobban Filip Klazar, 06,  SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE, edző K. Maternová (29: 35.88 perc), míg Eduard Vodvarka, 06, Az Athletics Jižní Město, P. Brandejský edző láthatóan engedett a bajnoki verseny hangulatának, és technikailag és hatékonyan is jelentősen lemaradt az edzési tesztekről (30. idő: 24.71 perc).

dsc01380 Nagy Verseny juniorok 5 m-en között izgalmas párharcot hozott Jaromír Morávek, 03, AK ŠKODA Plzeň, edző K. Maternová és Adam Zajíček, 03, Athletics Poruba, edző K. Ketner. Zajíček ugyan gyorsabb idei idővel (20: 57,60 perc) rövidebb véget húzott, Morávek pedig a célba verte (20: 53.90 perc, Zajíček 21: 13.26 percet ment). A harmadik helyért folytatott küzdelem három perces veszteséggel döntötte el magától Robert Hurdalek, 03, SK Nové Město nad Metují, edző D. Šnajdr (24: 320.84 perc) před Roman Hanyk, 04, AC Turnov, edző D. Šnajdr (25: 04.96 perc). A bajnokság fénypontja az volt férfi verseny 5 m-en - az olimpikonok meccse, amelyből a tavalyihoz hasonlóan a pálya és országúti bajnokság is győztesen jött ki  Vít Hlaváč, 97, AC TEPO Kladno, edző ?, az elmúlt évtizedben példátlan idő 20 perc alatt (19: 55.03 perc - OR); és Lukáš Gdula, 91, Hvězda Pardubice, K. Čermáková edző kiváló 20: 25.88 percet ért el. A jelenlegi legjobb amatőrök, idén gyorsabbak a bronzéremre törekedtek Rostislav Kolar, 87 éves, SK Hranice, edző P. Brandejský és Martin Nedvídek, 75 éves AC Rumburk (maga edző). A kölcsönös forgatás nem volt elég ahhoz, hogy a céltempót 22 perc alatt tartsa (3 m 000:13 perc alatt), és Kolář gyorsulása sem segített, amikor levált Nedvídekről - az utolsó 25 km 2:8 perc alatt. Kolář ideje a célban 45: 22 perc; A negyedik helyen álló Nedvídek 10.13:22 percet ért el. Ötödik helyezést ért el Tomas Gdula, 97, Hvězda Pardubice, edző egyedül (23: 45.59 perc) előtte Alexander Malysa, 97 éves, Brnoi VSK Egyetem, edző, korábbi utánpótlás-képviselő, Roman Říha (24:14.20 perc). Gyalogos kezdő (korábban fiatal, hosszú akadályokon) Michal Hanyk,02, AC Turnov, edző Kateřina Čermáková, a hetedik helyen végzett 24:35.96 perc (egy gyors indítás után, 10 másodperccel lassabb, mint 14 nappal ezelőtt, Jablonec n. N.-ben). A bajnokság értékelése Kateřina Čermáková szövetség gyalogedzőjét illeti. MUDr. Petr Brandejský, 13.2.2022