Adéla Veselková 3.000: 14 perc és Matěj Piták 50.05: 14 perc

EREDMÉNYEK / ERGEBNISSE

b74a3549 Közepes18 tanuló és 15 tanuló mutatkozott be a Chodec bajnoki futamok rajtján. A nyári hőmérsékletről a szélsőséges (12-15 fokos) hideg időjárásra való átállás láthatóan nem befolyásolta a Jan Železný Stadionban elért eredményeket, de a leghosszabb bajnoki futamokon próbára tette a résztvevők állóképességét. Beigazolódtak a szezon eddigi teljesítményei alapján az első hat helyre helyezésre vonatkozó jóslatok, de más helyeken is kemény küzdelmet vívtak a helyezésért és a lehető legjobb időkért. A tizennyolc diák közül tizenöten, a tizenöt diákból tizenketten javították meg személyes rekordjukat. És nem csak "újoncok idén szeptemberben", hanem öt lány és négy fiú a legjobb hatból! A gyaloglástechnikával kapcsolatban František Párys gyalogló, a központi bíró, egyben tapasztalt versenyző és edző is kiértékelésre szólítanak fel. Diákok kategóriájában PITTNEROVÁ Adéla, 06, SK Vrchlabí, idén az élre állt SMOLA KONSTRUKCE (edző K. Maternová), de 800 m után a tavalyi bajnok VESELKOVÁ Adéla, 06, SAK Rumburk (edző Veselka L.) váltotta. Veselková tovább növelte előnyét, és 14:50.05 percre nyert az OR-ban (részidő: 4:38.72 és 9:41.82). Pittnerová nem ismételte meg négynapos turnovi teljesítményét (14:46 perc), és 15:14.90 perces minőségi idővel ezüstérmet szerzett. A 08 éves Viktorie BARTOŇOVÁ (OR 16: 23.22 perc) Eliška KOKOŘOVÁ, 07 (OR 16: 30.38 perc) előtt egy perccel hátrébb döntötte el a bronzérmet J. Nejezchleby edző, TJ Slezan Frýdek-Místek vádjai között. Az ötödik helyet újabb 90 másodperccel vissza az OR 18-ban: 03.91 perccel a 07 éves Michaela BOBOKOVÁ védte, szintén TJ Slezan Frýdek-Místek elől Ema KYSELICOVÁ, 06, Athletics Jižní Město (edző: P. min Brandejsk.18) - P. min. Brandejsk.22.53. és Nelou SKUPIEŇOVOU, 07, AK Šternberk (edző: M. Sadil) - OR 18: 53.20 perc. Ema KOUDELKOVÁ, 08, SK Vrchlabí meglepte a nyolcadik helyet SMOLA KONSTRUKCE (edző: K. Maternová) - OR 19: 01.21 perc, kilencedik Kristína ŠČERBÍKOVÁ, 06, ATLETIK RUDNÁ (edző M. Dončev) - OR 19: 30.40 perc és tizedik Adéla MALENOVSKlá (MALENOVSKlá, 06., Po1965šcov. V.19. - VAGY 56.59: 21 perc. További 22 diák 25 perc alá, további három 09.63 perc alá jutott, és a verseny a 90.-ban nem sikerült, XNUMX: XNUMX-as idővel több mint XNUMX másodperccel maradt el az OR-tól.

b74a3834 KözepesTanulói kategóriák egyértelmű favoritja volt, aki szintén nyert, pedig 34 nappal volt lemaradva a négyéves OR: Matěj PITÁK, 07, SK Vrchlabí SMOLA KONSTRUKCE (K. Maternová edző) - 14: 38.40 perc (oszt 4: 48.76 perc és 9: 42.46 perc). Vojtěch NOVÁK, 800, TJ Slezan Frýdek-Místek (edző: J. Nejezchleba) a közel 06 ms közül az elsőt neki ment idén; a tempó nem volt elég, de egy kicsit lelassult és a célban nem csak az ezüstéremnek örülhetett, hanem a nagy, 65 mp-os javulásnak is - minőség OR 15: 07.59 perc. Filip KLAZAR bronzzal fejezte be Maternová edző Vrchlabí csoportjának éremszüretét, 70-et pedig javulással, 06 - VAGY 16: 01.60 perc. 17 perc alatt a negyedik helyre a Frýdek-Místekből érkezett Šimon VÁCLAVÍK, 08 - OR 16: 44.83 perc (30 mp-es javulás). A pálya második felében az ötödik helyet szerezte meg a 06 éves Filip BARTOŇ, az Atletika Jižní Město (edző P. Brandejský) és a 07 éves Čeněk TOPOR, Orel Vyškov (edző A. Málková); 200 méterrel a cél előtt Bartoň kis előnyre tett szert, de Topor 50 méterrel a cél előtt megelőzte, és a célkamerának kellett döntenie a sorrendet: Bartoň 0,03 mp-el (OR 17: 32.96 perc) megelőzte Toport (17: 32.99 perc). ). Eduard VODVÁŘKA, 5, Athletics Jižní Město (edző P. Brandejský) a hetedik helyet szerezte meg, miután a harmadik km-en (43:06 perc) gyorsult OR 17: 40.26-on, közvetlenül Jan ŠVACH, 06, TJ Sokolín-atletika (edző J.) előtt. Robovský ) - OR 17: 45.66 perc; kilencedik Matěj HEJČL, 06, TJ Jiskra Otrokovice (edző: D. Remešová) 18:09.94 perccel 14 másodperccel maradt le OR-jétől és tizedik, az újonc Filip HODAČ, 07, USK Praha (sétaedző P. Brandejský), a harmadik futamban 14 alatt nap ismét javult VAGY - ezúttal 44 másodperccel 18-ra: 48.47 perc. A másik négy gyalogos 19:18-19:49 perc között ment a VAGY-ra, az utolsó pedig 20:00.13 perccel OR-t hozott létre. Összegezve egy kifogás: a bajnokság során minden szakág versenyzői bemutatásra kerültek és a nagy képernyőn (hasonlóan az extralizákhoz vagy a nemzetközi versenyekhez) az összehívásról a stadion területére jöttek, csak a gyalogosok nem tették ezt. Miért? Lehetőség arra, hogy megmutassuk a közönségnek (azaz a résztvevőknek, szüleiknek és edzőiknek), hogy a fizikailag és technikailag megterhelő gyaloglás az atlétika szerves részét képezi, és olyan fiatal gyalogosok, akik minimális indulási lehetőséggel rendelkeznek, érdekes küzdelmekre és megfelelő teljesítményre képesek.