OLASZORSZÁG 20 30 OLIMPIAI DIADALMA SÉTÁJA – ARANY OH ÉRMEKET NYERT A férfiaknál Massimo STANO és nőknél Antonella PALMISANO. Tereza Ďurdiaková az olimpiai premieren a 50. helyen végzett. 43 KM-ES SZENZÁCIÓS TOVÁBB SÉTÁLÁSA, AMIKOR LENGYELORSZÁG Dawid TOMALA lett az OLIMPIAI GYŐZTES az EZÜST német Jonathan HILBERT előtt. Búcsút mond pályafutásának Matej TOTH, az aranyolimpia tizennegyedikig tartó szószólója. A cseh válogatott sikeresen szerepelt az 46. kiállításon (XNUMX. Vít Hlaváč, XNUMX. Lukáš Gdula)

EREDMÉNYEK Férfi 20 km-es versenyséta   06082021235sapporo palimsano

EREDMÉNYEK Női 20 km-es versenyséta

EREDMÉNYEK Férfi 50 km-es versenyséta

Összesen 20 női versenyző, köztük a cseh válogatott Tereza Ďurdiaková állt rajthoz az olimpiai női 58 kilométeres versenyen. Az első öt kilométer után Tereza a 32. helyen állt 17 másodperces veszteséggel a homlokon. Ennek ellenére még mindig egy közel 29 tagú csoport tagja volt, akik együtt jártak. Az első tízben a vesztesége egy perc tíz másodpercre nőtt, de feljött a 47. helyre, félideje pedig 07:45 volt a futam közepén. Az éllovas olasz Antonella Palmisan 57:XNUMX-re múlta felül a legjobb tízet, és egy csomagban vitte maga mögött tizenöt üldözőjét.

A következő öt kilométeren a versenyzők fokozatosan kiestek ebből a csoportból, és ezen a célon már csak hatan maradtak az érmekért folytatott küzdelemben. Az említett Palmisant a kínai Hong Liu és Jiayu Yang, a brazil Erica de Sena, a kolumbiai Sandra Arenas és a spanyol Maria Perez kísérte el. Tereza Ďurdiaková kissé visszaesett a 34. pozícióra.

A legfontosabb pillanatok a tizenhatodik és a tizennyolcadik kilométer között zajlottak. Palmisan továbbra is diktálta a tempót, amellyel a fő zokniinak nagy problémái voltak, és ez nyilvánvaló volt a járási technikáikban, amikor elkezdték gyűjteni a piros célpontokat. Elsőként Jiayu Yang fizetett, akinek a büntetőzónába kellett mennie, így minden reményét elvesztette a jó eredményre. Két kilométerrel a cél előtt az olasz hat másodperccel vezetett a második kolumbiai Sandra Arenas előtt. A harmadik brazil, Erica de Sena már tizennyolc másodpercet veszített, és az éremvízió elhalványult a második kínai favorit és címvédő Hong Liu felé.

Fidal 20km marcia donne0024Palmisan már nem vitte el a győzelmet, és miután öt évvel ezelőtt Rióban a dobogó alatt végzett, ezúttal 1:29:12-vel örülhetett az aranyéremnek. Sandra Arenas ezüstérmet szerzett Kolumbiának 1:29:37-re. Erice de Sen szeme sírva maradt, mert az utolsó körben kétperces büntetést kapott, és elvesztette a bronzérmet, ami Hong Liu ölébe hullott (1:29:57). Tereza Ďurdiaková a 30. helyet foglalja el és 1:36:58-as idővel Tokióból.

A Chodecká fifty japán idő szerint 6:30-kor indult a zord éghajlati viszonyok miatt. Kezdetben a világcsúcstartó Yohan Diniz állt az élen. Ez azonban egy rövid epizód volt. A kínai Yadong Luo gondoskodott az első komolyabb rajtról, és már 25 másodperccel előzte meg a tizedik kilométert. Tíz kilométerrel később azonban megelőzték. A fordulópont nem sokkal a harmincadik kilométer előtt következett be, amikor a lengyel Dawid Tomala, akire kevesen számítanának az éremre, levált a rajtmezőny többi tagjáról. A szlovák címvédő Matej Tóth ekkor kezdte elveszíteni a kapcsolatot az élcsoporttal.

A 35. kilométernél Tomal előnye egy és negyed perc volt, és egy tizenkét üldözőből álló csoport eljárást indított ellene. Hamarosan kiesett a hazaiak egyik kedvence, Satoshi Maruo. Míg Tomala az élre melegedett, a kanadai Evan Dunfee fontos szerepet játszott a további érmekért vívott küzdelemben, sikeresen felszakítva a mindössze hat főre szűkülő csoportot. Öt kilométerrel a vége előtt Tomala több mint három perccel előrébb járt, és félelem nélkül nekivágott a váratlan diadalnak. Mögötte fellángolt a harc az újabb dobogós helyért. Dunfee és Masator Kawano utolsó japán reményei kiestek az ötből. Ezzel szemben a spanyol Marc Tur és a német Jonathan Hilbert volt a legnagyobb ereje. Hilbert volt az, aki egy kilométerrel a cél előtt felállt, és az ezüstért ment. Tur viszont drasztikusan fogyóban volt, és továbbra is aggódnia kellett a bronzpozíció miatt, ugyanis a második lélegzetét elkapó Dunfee veszélyesen gyorsan közeledett felé.

Dawid Tomala eközben 3:50:08-nál higgadtan érte el az olimpiai bajnoki címet, ami az extrém éghajlati viszonyok miatt nagyon jó idő volt, és így követte legendás honfitársa, Robert Korzeniowski olimpiai prímásait. Az ezüstérmes Jonathan Hilbert, aki 3:50:44 alatt irányította a pályát, örült az első nagyéremnek és az olimpiainak. Marc Tur végül érem nélkül maradt a negyedik helyen (3:51:08). A kanadai Evan Dunfee már említett támadása sikeres volt, ő 3:50:59-nél akassza a nyakába a bronzot.

Két cseh képviselő is rajthoz állt. Lukáš Gdula másodszor volt olimpián, míg Vít Hlaváč számára öt kör alatti premier volt. Az első húsz kilométeren egy nagyjából XNUMX. helyen álló csoportban sétáltak együtt. Ezt követően Gdula elszakadt kollégájától, és öt kilométeren belül viszonylag jelentős előnyt szerzett vele szemben. Ez azonban két büntetőpont árán történt, így ismét le kellett lassítania. Hlaváč ezt kihasználva Gdula elé került. A harmincadik kilométernél fordított volt a helyzet, és a páros tapasztaltabbja a rövidebbik végére húzott.

0608202192251915 otthoni tomalawa jpgHlaváč valahol a negyedik tíz második felében tovább tartotta, és a negyven kilométert a 41. futópozícióig gyalogolta. Gdula nyolc hellyel lejjebb került. Az utolsó tíz kilométeren Hlaváč még két helyet veszített, és 43:4:15 alatt 40.ként haladt át a célvonalon. Gdula 46:4:33 alatt a 06. helyen zárta a versenyt.